Rain · Buy & Sell Bitcoin, Ethereum, and more in the Middle East
Rain · Buy & Sell Bitcoin, Ethereum, and more in the Middle East

Rain Blog

Global kripto para sektörünün önde gelen alım satım platformu Rain ile ilgili haberler ve güncellemeler

Kadınlar ve Blockchain: Giderek Büyüyen Bir Dünya

Yayın Rain İçerik Ekibi - Jul 14, 7:00 PM

Kripto alanı her zaman erkeklerin egemen olduğu bir endüstri olmuştur ancak zaman değişiyor ve kadınlar gün gittikçe geleceğin alanına daha fazla dahil oluyor. Kadınlar günümüzde her geçen gün daha fazla sektörde öncü olmaktadır, toplumsal cinsiyet eşitsizliği konularına duyarlılık artarken sektörlerde daha adil bir yaklaşım benimsenmiştir. Bu makalede kadınlar ve kripto alanının ilişkilerinin yanı sıra bu giderek büyüyen evrene kattıkları rol, bakış açısı ve değeri anlatacağız.

Kripto Alanında Neden Erkekler Baskındır?

Bu soruyu cevaplamak için sektörün ilk günlerine 2008'e geri dönmek zorundayız. O zamanlar, teknoloji sahnesi genellikle erkek ağırlıklıydı ve bu da kripto alanının bir "erkek endüstrisi" haline gelmesine neden oldu. O sıralarda kripto son derece teknikti ve sadece teknoloji meraklısı kişiler erişebilirdi. Ortalama bir insanın bu konuyu bilmesinin veya duymasının mümkün olmadığı gerçeğini bir yana bırakalım.

Kadınlar Kripto Alanında Nasıl Girişimlerde Bulunuyor?

2022'de hızlı bir şekilde ilerliyoruz ve işler çok farklı görünüyor. Toplumsal cinsiyet eşitliği ve kapsayıcılık, dünyada yıllardır konuşulan iki önemli konudur ve kripto alanında etkilerini hissettirmesi şaşırtıcı değildir.

Kadınların pastadan paylarını almalarının birçok yolu vardır. Bunlardan biri, kadınları finansal açıdan doğrudan güçlendirme potansiyeline sahip olan yatırım ve alım-satımı giderek daha fazla araştırmaktır. Diğer bir yol ise kadınların kripto girişimlerde ve firmalarda önemli pozisyonlar almasıdır, bu da sektördeki genel varlıklarını arttırır. Böylece doğal olarak kadınların alana dahil olmasını hızlandırır.

Kriptoda Kadınları, Erkeklerden Daha Başarılı Ne Yapabilir?

Kadınların erkeklerden daha analitik düşünebildikleri bilinmektedir, bu da teknik analiz sırasında çok yardımcı olabilir. Kadınların karmaşık konuları farklı bakış açılarıyla ele alma becerisi de erkeklerden birçok alanda daha iyidir. Kripto projelerinde bu beceri, kadınları sektörde öncü yapabilir. Organizasyonel ve sosyal beceriler de bir diğer öne çıkan becerilerdir ve çevrim içi topluluk denetleme, yönetme veya teşvik etme için yararlı olabilir.

Kripto Alanında Önemli Kadınlar

Deloitte'in GPS Blockchain Lideri Wendy Henry, Ark Invest'in multi milyoner CEO'su Cathie Wood, dünyaca ünlü aktör ve medya kişiliği Paris Hilton gibi kadınlar sektörün tanınmış isimleridir.

Kadınlar sadece birkaç yıl içinde, erkek egemen başlamış bir endüstriyi döndürebileceklerini ve girişim yapabileceklerini gösterdiler. Halen kadın egemenliği kripto alanında tam olarak görülmüyor ancak bu geniş ekosistemde belirli alanlarda hızlı şekilde ilerleniyor.

logo-light

Rain, regülasyon odaklı kripto varlık alım ve satım platformudur. Rain finansal kurum standartlarında kullanıcılarına hizmet sunmaktadır.

Şirket

Öğrenin

Kariyer

Sosyal

Rain uygulamasını indirmek için QR kodu tarayın

iOS & Android

İndirmeler

Telif Hakkı 2023 Rain Turkey