Rain · Buy & Sell Bitcoin, Ethereum, and more in the Middle East
Rain · Buy & Sell Bitcoin, Ethereum, and more in the Middle East

Rain Blog

Global kripto para sektörünün önde gelen alım satım platformu Rain ile ilgili haberler ve güncellemeler

Shiba Inu Yükselecek Mi? 2022 SHIB Analizi

Yayın Rain Editorial Team - May 30, 9:00 PM

Shiba Inu (SHIB), 2021'in başlarındaki meme coin çılgınlığının başını çekmekteydi ve kısa bir süre içinde inanılmaz kazançlar sağladı, eşsiz bir büyüme katetti. İniş çıkışlarına rağmen SHIB'in potansiyel taşıdığı tartışılmaktadır. Bu yazıda potansiyeli ve fiyat hareketliliği üzerine konuşacağız.

Shiba Inu (SHIB) Nedir?

Dünyanın en popüler meme coin'lerinden biri olan Shiba Inu (SHIB) projesinin ne olduğunu kısaca açıklayalım. SHIB, birkaç yıl önce Ethereum ağında ortaya çıkmış ERC-20 uyumlu bir token'dır ve herhangi bir hedef, değer, destekleyici proje veya utility (fayda) amacı gütmeden ortaya çıkmıştır. Shiba Inu'nun çıkış amacı meme coin'lerin atası diyebileceğimiz Dogecoin (DOGE) ile rekabet etmek ve Doge'u takip ederek bir değerlemeye ulaşmaktı.

Shiba Inu'nun stratejisi görünüşe göre işe yaradı çünkü token ilk birkaç aydan sonra ivmelenmeye başladı ve kısa sürede piyasa değeri sıralamasında en iyi kripto varlıklar arasına girdi. Bunun birçok nedeni olabilir ama en önemli faktörlerden biri Ethereum'un kurucu ortağı Vitalik Buterin'e toplam SHIB arzının %50'sinin gönderilmesiydi. Buterin, bu arzın neredeyse hepsini yakarak Shiba Inu'ya yolculuğunda yardım etmiş oldu.

Meme Coin Nedir ve Meme Coin Değerli midir?

Önce meme coin'in tanımına yakından bakalım. Meme coin, herhangi bir içsel değere, hedefe veya faydaya sahip olmadığı gibi saygın bir proje veya ekosistem tarafından da desteklenip ortaya çıkmış bir varlık değildir. Eğlence ve kendi görüşünü kanıtlamak için yaratılmıştır. Dogecoin (DOGE), kripto varlıkların fayda amacı gütmesi, ciddi bir proje veya şirket tarafından desteklenmesi veya yatırımcıların kalbini kazanmak için içsel bir değere sahip olması gerekmediği görüşünü piyasaya getirmişken Shiba Inu da bu görüşü devam ettirmiştir.

Shiba Inu (SHIB) Fiyat Tahmini

Herkesin aklına gelen tek bir soru vardır: SHIB bir sonraki değerlemesine ne zaman ulaşacak? Yeni bir zirve yapacak mı yoksa değer mi kaybedecek? Ne yazık ki, bu soruya doğru bir şekilde cevap vermek imkânsızdır. Yalnızca olanları gözlemleyerek ve SHIB'in gelecekte ne olacağını geçmiş verilere dayanarak cevabı tahmin etmeye çalışabiliriz.

Dogecoin örneğinde olduğu gibi meme coin'ler var olmayı ve ekosistemde tutunmayı başarmıştır. SHIB ve diğer meme coin'ler bir utility (fayda) sunmasa da piyasada saygın bir varlık olarak yerini almıştır. Bunun nedenlerinden biri de son derece güçlü ve popülaritesi yüksek bir topluluğa sahip olmasıdır. Birçok insan tarafından Shiba Inu'nun ileride çok daha iyi bir yere geleceği inancı gerçekten de değerlemesinde pozitif etki yaratabilir.

Shiba Inu (SHIB), meme coin yatırımlarının devam etmesini sağlamış ve kulağa gerçek dışı gelen kârlar getirebileceğini göstermiştir. Bir şirket veya kuruluş tarafından desteklenmeyen meme coin'lerin arkasında topluluğu veya ordusu (“SHIB Army”) olduğu gibi yatırım açısından bazı riskler barındırmaktadır. Bu şaka coin'lerinin fiyat hareketlerini yakından takip ediyor olacağız.

logo-light

Rain, regülasyon odaklı kripto varlık alım ve satım platformudur. Rain finansal kurum standartlarında kullanıcılarına hizmet sunmaktadır.

Şirket

Öğrenin

Kariyer

Sosyal

Rain uygulamasını indirmek için QR kodu tarayın

iOS & Android

İndirmeler

Telif Hakkı 2022 Rain Turkey