Rain Blog

Global kripto para sektörünün önde gelen alım satım platformu Rain ile ilgili haberler ve güncellemeler

Rain Kripto Yatırım Günlükleri 2: Hangi Kripto Varlık Birimlerini Seçmelisiniz?

Yayın Rain İçerik Ekibi - May 09, 7:00 PM

Kripto varlıklarını seçmek karmaşık ve zorlu bir görev gibi görünebilir ancak bu makaleyi okuduktan sonra, doğru varlığı seçmek eskisinden çok daha basit ve net olacaktır. Bu yazımızda, izlenecek kesin adımlardan bahsedeceğiz ve varlık seçimini yapmadan önce size kontrol listemizi anlatacağız.

1. Adım: Finansal Hedefler Belirleyin

Kripto varlık ile alım satım işlemlerine başlamadan önce, herkes ulaşmak istediği hedeflere ve bu hedefi neden ilk etapta belirlediklerine dair bir karar vermelidir. Örneğin hedefiniz, hesap büyüklüğünü bir yıl içinde ikiye katlamak veya belirli bir zaman diliminde belirli bir yüzde kazancına ulaşmak olabilir. Bunu tanımladıktan sonra, kendinize neden ekstra fonları istediğinizi sorun. İster bir tatil, ister yeni bir araba ya da almak için para biriktirdiğiniz bir ev olsun, kendinize nedenlerinizi hatırlatmak, kalıcı motivasyon açısından oldukça önemlidir.

Kripto yatırım hedeflerinizi belirlerken risk iştahınızı da göz önünde bulundurun. Bu oldukça basit bir şekilde, hedefinize ulaşmak için kaybetmeye hazır olduğunuz sermayenizden bir miktar bulmak anlamına gelir.

Her durumda, kripto varlıkları ile hedefinizin spesifik, ölçülebilir, ulaşılabilir, gerçekçi ve zamana bağlı olduğundan emin olun, çünkü bu hedefler girişiminiz için en fazla değeri sağlayacaktır.

2. Adım: Büyükten Küçüğe Tekniğini Kullanarak Piyasayı Tarayın

Hedefleriniz belirlendikten sonra, kripto piyasasına bakmaya hazırsınız. Piyasada sayısız seçenek olduğundan, teklifleri analiz etmenin en iyi tekniği, en yüksek piyasa değeri olan varlıklardan başlamak ve listede aşağı doğru ilerlemektir. Örneğin, Bitcoin'e (BTC) bakarak başlayıp, ardından Ethereum'a (ETH) geçmek gibi.

Her varlıkta, üç önemli noktayı gözlemleyin ve not edin:

1. Yılbaşından bugüne getiriler (% olarak)

2. Benzersiz Satış Önerisi (USP), yıl cinsinden yaşam süresi ve kurucu ekip

3. Piyasa değeri ve yukarı yönlü potansiyel

Bu tekniği kullanmak, aramanızı rastgele toplamadan çok daha verimli hale getirecek ve başladıktan kısa bir süre sonra portföyünüze uyan varlıkları muhtemelen bulacaksınız.

3. Adım: Listenizi Oluşturun ve Sıralayın

Baktığınız ilk on kripto varlığın yukarıda belirtilen üç özelliğini not ettikten sonra, yatırımlarınızın listesini oluşturmanın zamanı gelmiştir. Bu süreç göründüğünden daha kolaydır.

İlk olarak, notlarınızı hedeflerinizin yanına yerleştirin ve hangi varlıkların yılbaşından bugüne getirilerinin hedeflenen yüzde kazançlarınızla eşleştiğini görün, ayrıca  eşleşen varlıkları veya yakın olanları tutun ve uymayanları eleyin.

İkinci olarak, kalan tokenların USP'sine bakın ve onların uzun ömürlülüğüne, problem çözme yeteneklerine, geçmiş gelişimlerine ve kurucu ekibine kadar gerekli bilgileri inceleyin.

Uyuşmadığınız kripto varlık birimlerinin üstünü çizdikten sonra, yapılacak tek bir şey kalıyor, o da kalan varlıklarınızın piyasa değerini ve yukarı yönlü potansiyelini göz önünde bulundurmak. Örneğin, iki tokenın tüm yönleriyle benzer olduğunu ancak birinin piyasa değerinin 20 milyar dolar, diğerinin 200 milyar dolar olduğunu fark ederseniz, bu durum daha düşük değerli olan tokenın büyüğüne göre daha fazla ters büyüme potansiyeline sahip olması anlamına gelebilir.

Adım 4: Karar Verin ve Seçiminize Bağlı Kalın

Birkaç favori kripto varlığını seçmek ve yatırım yolculuğunuza başlamak anlamına gelir. Seçmeniz gereken sabit bir sayı yoktur ancak 4-8 ​​farklı kripto varlık birimi ile işlem yaparak başlamak en iyi uygulama olma eğilimindedir. Unutmayın, yatırımınızdaki en önemli nokta başlamaktır; bundan bir yıl sonra bu heyecan verici dünyaya atladığınız için kendinize teşekkür edeceksiniz.

Rain, regülasyon odaklı kripto varlık alım ve satım platformudur. Rain finansal kurum standartlarında kullanıcılarına hizmet sunmaktadır.

Şirket

Öğrenin

Kariyer

Sosyal

Rain uygulamasını indirmek için QR kodu tarayın

iOS & Android

İndirmeler

Telif Hakkı 2022 Rain Turkey