Rain Blog

Global kripto para sektörünün önde gelen alım satım platformu Rain ile ilgili haberler ve güncellemeler

Kripto Piyasasının Geleceği

Yayın Rain İçerik Ekibi - Apr 19, 7:00 PM

Kripto varlıkları, tüm dijital varlık sınıfları arasında tartışmasız en heyecan verici geçmişe sahip olandır ve bu projelerin toplumlara eşsiz fırsatlar sunduğu oldukça açıktır. Bununla birlikte, başarılı bir geçmiş mutlak suretle büyük bir geleceği garanti etmez.

Geçmiş Kripto Özeti: Daha Önce Kripto Fiyatlarını Etkileyen Faktörler

Başlangıçta kripto varlıklarının piyasa koşulları, günümüze kıyasla tamamen farklı olmuştur. Yalnızca küçük kesimde teknoloji sever bir grup bu yeni varlıklara ilgi duysa da ve kriptoların uzun ömürlülüğü ve özellikle değerlenmeleri sürekli olarak sorgulanmıştır. Kripto fiyatlarını en çok etkileyen şeylerden biri, kripto varlıkları erken benimseyenlerin Bitcoin (BTC) 1 dolara ulaşana kadar devam eden yatırımlarının olması yüksek ihtimallidir.

Bu etki, ilk yatırımcılardan Bitcoin ve kripto varlıkları popüler medya aracılığıyla ilk kez öğrenen daha geniş bir meraklı yatırımcı grubuna kadar yayılmaya başlamıştır. Zaman içinde bu ilgili ve güven destekçi çemberi, tüm kripto yatırımcılarının çekirdeğini oluşturan saygın bir takipçi kitlesine dönüşmüştür.

Bir Kripto Yatırımcısının Profili Nasıl Şekilleniyor?

Kripto piyasası, yüksek oynakılığı nedeni ile hassas bir yapıya sahip olduğundan sürekli olarak değişen bir endüstridir. Bu nedenle, mevcut kripto alım satım yapan kişilerin yeni koşullara uyum sağlamak için piyasa yeniliklerini benimsediklerini ve kendilerini bu yeniliklere göre şekillendirdiğini görmek yüksek olasılıklıdır.

Dünya üzerindeki katılımcıların çoğunluğunu yansıtan ortalama kripto yatırımcı profili, günümüzün kripto yatırımcılarının en büyük yüzdesi, özellikle teknoloji konusunda bilgili olmayan ancak kripto varlıklarının sunduğu konsept ve çözümlere inanan kişilerden oluşmaktadır. Bu kişiler güçlü bir grup oluşturmakla birlikte, kripto pazarının gelecekteki büyümesine olan katkıları oldukça önemlidir.

Kripto Geleceğinin Üzerindeki En Büyük Etki

Kripto piyasası üzerinde perakende yatırımcılar ne kadar etkili olursa olsun, bu piyasanın uzun vadeli geleceği söz konusu olduğunda tek başlarına en önemli katılımcılar değildirler. Kripto dünyasında kripto alanına girmekte olan kurumsal yatırımcılar en büyük etkiye sahiptir.

Bununla birlikte, hedge fonları, yatırım fonları ve yatırım bankaları gibi katılımcılar kripto dünyasına girdikçe piyasaya büyük sermaye akması da olasıdır. Bu durum, sadece fiyatları kısa vadede etkilemekle kalmaz, aynı zamanda uzun vadede güçlü bir temel sağlar. Bunun sebebi ise bu tür kurumsal yatırımların bireylerden gelenlere oranla önemli ölçüde daha uzun döngülere sahip olma eğiliminde olmasıdır.

Sonuç olarak, kripto üzerinde benimseme ve fiyatlar açısından etkili iki grup yatırımcı olacağı açıktır. Perakende yatırımcılar, kripto varlıklarının günlük olarak benimsenmesi için gerekli ortamı sağlayacak ve bu durum, düzenleyicileri yalnızca yeni dijital varlıklar lehine oy kullanmaya itmekle kalmayacak, aynı zamanda kurumsal katılımcıların fonlarının daha fazlasını piyasaya tahsis etmesini de etkileyecektir. Geleceğin bu yazıda açıklanandan farklı şekilde gelişme ihtimali olsa da, kesin olan bir şey var: Kripto varlıklarını heyecanlı zamanlar beklemekte.

Rain, regülasyon odaklı kripto varlık alım ve satım platformudur. Rain finansal kurum standartlarında kullanıcılarına hizmet sunmaktadır.

Şirket

Öğrenin

Kariyer

Sosyal

Rain uygulamasını indirmek için QR kodu tarayın

iOS & Android

İndirmeler

Telif Hakkı 2022 Rain Turkey