Rain · Buy & Sell Bitcoin, Ethereum, and more in the Middle East
Rain · Buy & Sell Bitcoin, Ethereum, and more in the Middle East

Rain Blog

Global kripto para sektörünün önde gelen alım satım platformu Rain ile ilgili haberler ve güncellemeler

Bitcoin'e Yatırım Yapmanın En İyi Yolu Nedir?

Yayın Rain İçerik Ekibi - Jun 09, 7:00 PM

Bitcoin'e yatırım yapmak, henüz başlayan ve daha önce hiç kripto varlık yatırımı yapmamış kişiler için zor görünebilir. Günümüzde daha çok insan Bitcoin ve kripto varlıkları benimsemeye başlamıştır. Bu kullanım yaygınlığı ve kolaylığıyla da ilgilidir. Bitcoin volatil bir varlık olduğu için bazı yatırım riskleri barındırır. Bu yüzden dikkatli karar vermek ve buna uygun bir yatırım stratejisi çizmek önemlidir. Tüm bunlardan sonra bir kripto para borsası aracılığıyla Bitcoin alabilirsiniz.

Kripto para borsası tercih etmiyorsanız (en kolay seçeneklerden biri) Bitcoin ETF'leri veya Bitcoin'e yatırım yapan şirketlerini de değerlendirebilirsiniz. Hatta Merkeziyetsiz Finans (DeFi) protokolleri aracılığıyla Bitcoin satın almak da mümkündür. Bu yazıda tüm seçenekleri ele alacağız.

Bitcoin ETF'leri

Borsa Yatırım Fonları (ETF'ler) yeni değildir fakat Bitcoin ETF'i geçtiğimiz yılın Kasım ayında onaylanmıştır. Bitcoin ETF sadece hisse senedi piyasasında işlem gören bir yatırım aracıdır. ETF hisseleri, ETF yöneticilerinin satın aldığı veya sattığı Bitcoin fiyatı ile orantılıdır. Bununla birlikte, Bitcoin ETF'leri yalnızca Kanada ve Brezilya gibi birkaç ülkede sunulmaktadır. Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), ABD'deki Spot ETF'ler için yapılan başvuruları reddetmişken Bitcoin fiyatı üzerine yapılan kısa vadeli bahislerin değerini takip eden birkaç Bitcoin Vadeli İşlem ETF'ine yeşil ışık yaktı. Öne çıkan Bitcoin ETF'leri arasında ProShares Bitcoin Strategy ETF ve Simplify U.S. Equity PLUS GBTC ETF bulunmaktadır.

Bitcoin'e Yatırım Yapan Şirketlere Yatırım

Yatırımcıların Bitcoin'e maruz kalmalarını sağlayan bir diğer seçenek, performanslarını BTC fiyatına bağlayarak Bitcoin'e yatırım yapan şirketleri değerlendirmektir. MicroStrategy ve Grayscale Investments, Bitcoin'i bilançolarından tutan en tanınmış şirkettir. MicroStrategy (MSTR) bilançosunda milyarlarca dolar değerinde Bitcoin bulunmaktadır bazı analistler bu şirketi "yarı Bitcoin ETF" olarak çağırmaktadır. Yatırımcılar ayrıca dünyanın en büyük halka açık Bitcoin fonu olan Grayscale Bitcoin Trust'a (GBTC) da yatırım yapabilir. Bitcoin altyapısını destekleyen şirketlere de yatırım yapmak mümkündür.

Wrapped Bitcoin (wBTC) Satın Alma

Bitcoin Blockchain'i diğer Blockchain'lerle birlikte çalışamaz, bu da Bitcoin'i doğrudan Ethereum gibi başka Blockchain'lerde değiş‒tokuş edemeyeceğiniz anlamına gelir. Bitcoin değerini izlemek için tasarlanmış ERC‒20 token'ı olan Wrapped Bitcoin (sarılmış BTC) sayesinde diğer Blockchain'ler üzerinde de alım‒satım yapmak mümkün. Bu benzersiz varlık, yatırımcıların ve kurumların Bitcoin'e maruziyetlerini sürdürürken Ethereum ağına bir köprü kurmalarını sağlar. Yatırımcılar, Uniswap veya Sushiswap gibi protokollerden wBTC satın alabilir ve ardından wBTC'lerini DeFi borç verme protokollerine yatırarak verim (getiri) elde edebilir.

Borsa Yoluyla Doğrudan Bitcoin Satın Alma

Bir kripto para borsası aracılığıyla BTC satın almak, muhtemelen Bitcoin satın almanın en direkt ve kolay yoludur. Bir kripto para borsası, geleneksel fiat para birimini veya diğer dijital para birimlerini kullanarak kripto para satın alabileceğiniz, satabileceğiniz veya değiş tokuş edebileceğiniz bir platformdur. Tek ihtiyacınız olan ilgili borsada bir hesap açmaktır. Hesabınızı açtıktan ve KYC (Know Your Customer) ve AML (Kara Para Aklamayı Önleme) formalitelerini tamamladıktan sonra işlem yapmaya hazır olursunuz. Kripto para borsaları, bir derece anonim kalmayı tercih eden yatırımcılar için mükemmel bir seçenektir.

Günümüzde yeni birçok kripto para borsası açılmaktadır. İçlerinden seçebileceğiniz en güvenilir kripto para borsası Rain'dir. Rain kolay kullanım arayüzüne sahiptir ve çevrim dışı soğuk depolama sistemleriyle üst düzey güvenliği sağlar. Kullanıcıların Bitcoin'i kolayca satın almasını sağlar ve ayrıca yüksek likidite seviyelerine sahiptir.

●   Kullanıcılarına 7/24 destek sağlayan Rain'e canlı chat aracılığıyla her an ulaşma mümkündür.

●   Rain, alım‒satım ve takas işlemlerinden %0 komisyon alır.

●   Her geçen gün Rain, portföyüne çeşitli varlıklar eklemiştir.

●   Rain, üye olduktan 3 saat içinde Bitcoin satın alabilmenizi sağlayarak kullanıcılara hızlı doğrulama sunar.

Bir kripto para borsası aracılığıyla Bitcoin satın almayı düşünüyorsanızRain'e kaydolabilir ve işlem yapmaya başlayabilirsiniz.

logo-light

Rain, regülasyon odaklı kripto varlık alım ve satım platformudur. Rain finansal kurum standartlarında kullanıcılarına hizmet sunmaktadır.

Şirket

Öğrenin

Kariyer

Sosyal

Rain uygulamasını indirmek için QR kodu tarayın

iOS & Android

İndirmeler

Telif Hakkı 2022 Rain Turkey