Rain · Buy & Sell Bitcoin, Ethereum, and more in the Middle East
Rain · Buy & Sell Bitcoin, Ethereum, and more in the Middle East

Rain Blog

Global kripto para sektörünün önde gelen alım satım platformu Rain ile ilgili haberler ve güncellemeler

Haftalık Kripto Piyasası Özeti 9

Yayın Rain Editorial Team - May 30, 9:00 PM

Geçen hafta beklenen momentum nihayet gerçekleşti. Kripto piyasası bir sıçrama yaşadı ve haftalar sonra ilk olumlu işaretleri gösterdi. Her kripto varlık, günü yeşil kapatmayı başaramadı ancak Bitcoin (BTC), Cardano (ADA), Polkadot (DOT) ve Axie Infinity (AXS) gibi varlıklar umut verici kazançlar kaydetti. Bunların hepsini bugünün haftalık kripto piyasası özetinde konuşacağız.

 

Genel Piyasa Performansı

Son yedi günde birçok kripto varlık düşüş trendindeyken bu yükselişle trend değişimi gerçekleşti. Bitcoin (BTC) haftayı %7'lik büyük bir kazançla kapatmıştır, bu yılın en çok kâr getiren haftalık kapanışı olmuştur. Cardano (ADA), Bitcoin kazancını sollayarak fiyatta %16'lık artış göstermiş ve yaklaşık bu yazı yayınlanırken 0,62 $ civarında fiyatlanmaktadır. Bazı formasyonlar ADA'nın 0,54 $ seviyesinde bulunan 20 günlük hareketli ortalamayı (DMA) kırdığını ve bunun da token fiyatını 0,74 $ seviyesine getirebileceğine işaret ediyor.

Terra 2.0 Canlıya Alındı

Terraform Labs, yeni Terra 2.0 Blockchain'ini 28 Mayıs Cuma günü piyasaya sürdü. Terraform Labs kurucusu Do Kwon'un yeniden canlandırma planı, kripto borsalarını ve teknoloji girişimcilerini LUNA'nın tarihi düşüşünden sonra bu yeni girişimi destekleyip desteklememe konusunda fikir ayrılığına sürüklemişti fakat plan uygulamaya geçti.

Tether, Meksika Pesosu'na Sabitlenmiş Yeni Stablecoin Çıkarıyor

Tether, Meksika fiat para birimi peso'ya sabitlenmiş MXNT stablecoin'ini piyasaya sürdü. MXNT, Tether'in stablecoin serisine en son eklenen sabit para olmuş ve aynı zamanda Latin Amerika'da çıkmış ilk dijital varlıktır.

Avrupa Merkez Bankası (ECB) Anketine Göre, Euro Bölgesi'nde Her On Haneden Biri Kripto Tutuyor

Avrupa Merkez Bankası (ECB) tarafından yürütülen bir ankette, Euro bölgesi hane halklarının %10'nun kripto varlıklara sahip olduğu gerçeği ortaya konuldu. Ankete göre, Hollanda %14 ile en büyük kripto sahiplik oranına sahipken Fransa %6 ile listenin son sırasında yer aldı. Çalışmaya göre; sadece yalnızca zengin sınıf değil, maddi anlamda güçlük çeken aileler de kripto varlık edinmiş durumda.

 

Çin'in Dijital Yuan'ı ABD Uygulama Mağazasında Yasaklanabilir

Üç cumhuriyetçi senatör, Çin'in merkez bankası tarafından çıkartılan dijital para biriminin (CBDC) ABD vatandaşlarının gizliliği ve dijital gözetimini riske atabileceğine yönelik endişeleri nedeniyle, kullanımını sınırlamayı amaçlayan bir yasa tasarısı sundu. "Otoriter Dijital Para Birimlerinden Amerikalıları Koruma" başlıklı yasa tasarısı onaylanırsa Apple Store, Google Play ve diğer sağlayıcılar gibi ABD'deki uygulama mağazalarında Çin'in dijital yuanı olarak da bilinen e -CNY varlığı yasaklanacak.

Balenciaga Bitcoin (BTC) ve Ether'i (ETH) Kabul Ediyor

Fransız lüks moda evi Balenciaga, ödeme yöntemleri olarak Bitcoin (BTC) ve Ethereum'u (ETH) kabul etmeye başlayacağını duyurdu. Balenciaga, diğer markalar gibi daha önce kendi NFT koleksiyonunu ve Metaverse çevrim içi reklamcılığını başlatmıştı. Moda evi, zamanla ödeme seçeneklerine diğer kripto varlıkları ekleyeceğini duyurdu.

Portekiz Parlamentosu Bitcoin Vergilendirme Önerisini Reddetti

Portekiz kongresi, kripto varlıklara vergi getirilmesine yönelik iki tasarıyı reddetti. Portekiz Maliye Bakanı Fernando Medina, kısa süre önce ülkedeki kripto varlıkların yakında sermaye kazancı vergilerine tâbi olacağını açıklamıştı.

logo-light

Rain, regülasyon odaklı kripto varlık alım ve satım platformudur. Rain finansal kurum standartlarında kullanıcılarına hizmet sunmaktadır.

Şirket

Öğrenin

Kariyer

Sosyal

Rain uygulamasını indirmek için QR kodu tarayın

iOS & Android

İndirmeler

Telif Hakkı 2022 Rain Turkey