Rain · Buy & Sell Bitcoin, Ethereum, and more in the Middle East
Rain · Buy & Sell Bitcoin, Ethereum, and more in the Middle East

Rain Blog

Global kripto para sektörünün önde gelen alım satım platformu Rain ile ilgili haberler ve güncellemeler

Haftalık Kripto Piyasası Özeti - 8

Yayın Rain İçerik Ekibi - May 23, 7:00 PM

Geçen hafta kripto piyasası çoğunlukla sakin geçmişti. Terra'nın önceki çöküşüyle dibe vuran fiyatlar sonrasında, varlıklar şu anda nispeten yatay seyirde. 

Birçok analist, yakın gelecekte ayı piyasasının etkilerini iyice göstereceğini ve böylece fiyatların uzun bir süre boyunca düşüş yönünde olacağını tartışıyor. Bu durum, piyasa karşısında yapılacak bir şey olmadığı anlamına gelmemekle beraber bu dönemdeki fırsatların, fiyatların yükseliş trendinde olduğu döneme göre daha açık olduğuna da işaret etmekte.

Genel Piyasa Performansı

Geçtiğimiz yedi gün içinde, çoğu kripto varlığı hafif bir düşüş eğilimi yaşadı. BTC, ETH, XRP, ADA gibi piyasa değeri açısından büyük token'lar birkaç puan değer kaybetti. Haftanın kazananı, çok yönlü ekosistemiyle ilgili çıkan olumlu haberlerin fiyat hareketini etkilediğini düşündüğümüz Tron (TRX) oldu ve token %10 arttı.

İlginç bilgi: Tether (USDT) dolaşımdaki arzının yaklaşık yarısı, TRC‒20 standardını takip ederek Tron ağında çıkartılır.

TRX dışında, Uniswap (UNI) ve 1inch (1INCH) yaklaşık %3 kazançla haftayı kapatmıştır. Her iki token'ın sembolü "unicorn" yani tek boynuzlu at olsa da fiyat anlamında beraber hareket ettiklerine dair kesin bir bilgi yoktur. 

Analistler, Bitcoin'in (BTC) Sert Düşüşe Geçebileceğini Söylüyor

Bazı kripto analistlerine göre Bitcoin (BTC) tahmin edilenden daha derin bir ayı piyasasına girebilir. Argümanlar; en büyük kripto varlığı Bitcoin'in, önümüzdeki aylarda değerlemesinin büyük bir kısmını kaybedebileceğini ve yaz mevsimini kapatmamıza doğru yeni bir sıçrayış yaşayacağını belirtiyor. 

Ayı piyasası, uzun vadeli düşünen yatırımcılar için alım fırsatı olabilir. Sürdürülebilir ve geleceğe yönelik kazançlar için ayı piyasası, alım fırsatlarına uygun olarak düşünülür.

G7 Ülkeleri Kripto Regülasyon Çağrısı Yapıyor

G7 finans liderleri, Terra ağının stablecoin'i UST'nin çöküşünün ardından kripto varlıkların hızlı bir şekilde düzenlenmesi çağrısında bulundu. Regülasyon çağrısı, Finansal İstikrar Kurulu'na hitaben hazırlanan bir “taslak tebliğ”inde iletildi. Resmi kağıda göre, tasarının amacı deneyimsiz yatırımcıları fonlarını kaybetmekten korumaktır.

Panama Djital Varlıkların Yasallaştırılmasını Erteledi

Panama başkanı, kara para aklama konusunda duyduğu endişe nedeniyle kripto yasasını imzalamayı ertelemeye karar verdi. Cumhurbaşkanı, bir beyanında bu yasa tasarısını, ancak sektördeki kara para aklamayı engelleyecek tedbirleri içinde barındırırsa imzalayacağını söyledi. Panama geçmişte, adından bu tür faaliyetlerle bahsettiriyordu. Ülke lideri, dünyanın bu küçük Orta Amerika ülkesi hakkındaki algısını değiştirmeyi amaçlıyor gibi görünüyor.

Kıbrıs Kripto Regülasyon Taslağı Hazırlıyor 

Araştırma, Yenilik ve Dijital Politika Bakan Yardımcısı Kyriacos Kokkinos, Avrupa’nın tek tip bir düzenleyici çerçeveyi tamamlamasından önce Kıbrıs Rum Kesimi'nin kendi kripto mevzuatını hazırladığını duyurdu. Düzenlemenin bir yenilik getirmekten ziyade, Akdeniz ülkesi Kıbrıs'ın kripto mevzuat temellerini atması üzerine kurulu olacağı bekleniyor.

New York'un Finansal Düzenleyicileri, Kripto İşletme Lisanslama Çalışmalarını Hızlandırıyor

New York Eyaleti Finansal Hizmetler Departmanı, "BitLicense" çatısı altında kripto şirketleri için lisans onaylama sürecini hızlandırmak adına adımlar atıyor. BitLicense şu anda 5.000 $'lık bir başvuru ücreti gerektirdiği gibi başvuru için ek sermaye kriterleri de bulunmakta. Bu tutar, bankacılık ve sigorta kurumları tarafından devletin işletme giderlerini telafi etmek ve sektörü “en iyi şekilde desteklemek” için ödenen miktarla aynı olacaktır.

logo-light

Rain, regülasyon odaklı kripto varlık alım ve satım platformudur. Rain finansal kurum standartlarında kullanıcılarına hizmet sunmaktadır.

Şirket

Öğrenin

Kariyer

Sosyal

Rain uygulamasını indirmek için QR kodu tarayın

iOS & Android

İndirmeler

Telif Hakkı 2022 Rain Turkey