Rain · Buy & Sell Bitcoin, Ethereum, and more in the Middle East
Rain · Buy & Sell Bitcoin, Ethereum, and more in the Middle East

Rain Blog

Global kripto para sektörünün önde gelen alım satım platformu Rain ile ilgili haberler ve güncellemeler

Haftalık Kripto Piyasası Özeti 7

Yayın Rain İçerik Ekibi - May 16, 7:00 PM

Geçtiğimiz hafta, Luna'nın ve UST'nin beklenmedik heyelanının tetiklediği olumsuz fiyat gelişmelerinden doğru sonuçları çıkarmak gündemdeydi. Son yedi gün içinde gelecek olumlu zamanlara katkıda bulunabilecek diğer başlıkları inceleyelim.

Genel Piyasa Performansı

Piyasa, Terra'nın sadece UST'nin fiilen ortadan kalkmasıyla değil, aynı zamanda Luna'nın bu süreçte piyasa değerinin çoğunu kaybetmesiyle sonuçlanan düşüşüyle ​​sarsıldı. Bununla birlikte, çoğu büyük ve küçük sermaye tokenı, yukarıda belirtilen varlıklar kadar önemli olmasa da haftayı kırmızıyla kapattı. Bununla birlikte, diğer tüm kripto varlıklardan daha iyi performans göstermeyi başaran birkaç varlık mevcuttu. Bunlardan biri, geçen hafta şaşırtıcı bir şekilde %32'lik bir kazanç kaydeden Maker (MKR) idi. Birçok varlık bu zamanları olumsuz olarak değerlendirirken, bazıları genel olarak fiyatların bir ay öncesine göre daha düşük olması nedeniyle bugünlerde satın almanın daha verimli olduğunu savunuyor.

Kripto Korku ve Açgözlülük Endeksi Tarihsel Olarak Düşük Seviyelere Ulaştı

Kripto Korku ve Açgözlülük Endeksi, şimdiye kadar kaydedilen en düşük değerler arasında yer alan 100 üzerinden 8'e kadar düştü. Bu durum, yatırımcıların genel olarak güvenlerini ve girişim iştahlarını geri getirmek için büyük bir olumlu dönüş beklediklerini gösteriyor. Asıl mesaj ise, tüm zamanların en başarılı yatırımcılarından biri olan Warren Buffett'ın bir sözüyle özetlenebilir: "Başkaları açgözlüyken kork, başkaları korkarken açgözlü ol".

Nijerya'nın Piyasa Regülatörü Kripto Varlık Rehberliği Yayınladı

Nijerya Menkul Kıymetler Borsası Komisyonu (SEC), kripto varlıklarının doğrudan yasaklanması ile düzensiz kullanımı arasında bir orta yol bulmak amacıyla, benimsenmesini artıracak bir hareketle dijital varlıklar için bir dizi düzenleme yayınladı. Yayınlanan yeni kurallara göre, komisyondan "itiraz yok" kararı almadıkça hiçbir dijital varlık borsasının varlıkların alım satımını kolaylaştırmasına izin verilmeyecek. Bu durum Afrika ülkesinin ekonomisine kripto varlıkları uzun vadede entegre etme açısından bir ilerleme işareti.

Japon Yatırım Bankası, Bitcoin Türevleri Alım Satım İşlemlerini Başlattı

Japon Yatırım Bankası Nomura, Singapur dışında Asya'daki müşterilerine tezgah üstü (OTC) Bitcoin (BTC) türev sözleşmeleri sunacağını duyurdu. Bu hareket, kıtanın daha zengin, ancak muhafazakar bireyleri arasında kripto yatırımını hızlandırabilir ve böylece BTC'yi uzun vadede destekleyebilir.

Güney Kore, Kriptoları 2024 Yılına Kadar Kurumlarına Entegre Edecek

Güney Kore yönetimi, 2024 yılına kadar yürürlüğe girecek yeni bir düzenleyici çerçeve oluşturarak kripto varlıklarını kurumsallaştırma planını duyurdu. İçinde bulunduğumuz yıldan itibaren “Dijital Varlık Temel Yasası” için bir yasa tasarısı geliştirmeyi planlıyor. Alım satım yapan kişilerin duruma karşı tutumu ise olumlu yönde.

logo-light

Rain, regülasyon odaklı kripto varlık alım ve satım platformudur. Rain finansal kurum standartlarında kullanıcılarına hizmet sunmaktadır.

Şirket

Öğrenin

Kariyer

Sosyal

Rain uygulamasını indirmek için QR kodu tarayın

iOS & Android

İndirmeler

Telif Hakkı 2022 Rain Turkey