Rain Blog

Global kripto para sektörünün önde gelen alım satım platformu Rain ile ilgili haberler ve güncellemeler

Haftalık Kripto Piyasası Özeti 6

Yayın Rain İçerik Ekibi - May 09, 7:00 PM

Genel olarak tüm varlıkların fiyatları düşüş eğilimi gösterdiğinden, geçen haftanın kripto piyasası için gelmiş geçmiş en iyi hafta olduğu söylenemez. Düşüşe rağmen, kriptonun temelleri güçlü kalmaya devam etmekte ve uzun vadeli yatırımcıların bu kadar değişken zamanlarda bile korkacak hiçbir şeyi yok.

Genel Piyasa Performansı

Daha önce de belirtildiği gibi son yedi gün, çoğu kripto varlığı için fiyat gelişimi açısından oldukça olumsuzdu. Düşüşün arkasındaki nedenler arasında yavaşlayan bir ekonomi, devam eden Rusya-Ukrayna çatışması veya birçok yatırımcının bulunduğu bölgelerde havaların ısınması nedeniyle olağan yaz öncesi satışlar ile ilgili meydana gelen endişeler yer alabilir. Her halükarda, uzun vadeli kazançlar için kripto dünyasına dahil olan yatırımcılar böyle zamanlarda esnek kalmalı ve hatta portföylerini birkaç ay öncesine göre daha düşük oranlarda satın alınabilecek kripto varlıklarıyla çeşitlendirmeyi düşünmelidir.

Bitcoin Hafta Boyunca %25 Oranında Düştü

Bitcoin, 21 Ocak 2022'den bu yana yaşanan en büyük düşüşlerden birini yaşayarak 27.000 dolara geriledi. Bunun nedeni yatırımcıların Fed'in faiz oranlarını artırmasından kaynaklanan korkuları olabilir ancak düşüş trendinde başka faktörlerin de rolü olabilir.

Bitcoin Halving Geri Sayımında Yarıya Gelindi

Daha olumlu bir konuya gelirsek, Bitcoin Halving geri sayımı yarıya ulaştı, bu da en büyük kripto varlık birimi olan Bitcoin’in blok ödülü (block reward) %50 azalana kadar sadece iki yıl daha beklememiz gerektiği anlamına geliyor. Bitcoin Halving, her dört yılda bir meydana gelen ve bir bloğu onayladıktan sonra madencilere yatırılan BTC miktarını %50 azaltan bir sistemdir. 2024'te gerçekleşecek bir sonraki yarılanma sırasında, ödül 6.25 BTC'den 3.125 BTC'ye düşecek ve bu da muhtemelen Bitcoin'in fiyatı üzerinde olumlu bir etkiye sahip olacak.

Gucci, ABD’deki Bazı Mağazalarında Kripto ile Ödeme Kabul Etmeye Başladı

Los Angeles ve New York'taki merkez Gucci mağazaları artık kriptoyla ödeme kabul edecek ve şirketin, kriptonun günlük yaşamda benimsenmesi devam ederken bu seçeneği küresel ölçekte uygulama konusunda açık planları var. Gucci, müşterilerinin ürünleri için kripto ödemesine izin veren ilk lüks markalar arasında yer alıyor.

Instagram, Platformuna NFT’leri Getirecek

Meta CEO'su Mark Zuckerberg, şirketin platformda NFT'leri test ettiğini ve yakında Facebook'a da “benzer işlevsellik” geleceğini doğruladı. ABD'li küçük bir grup kullanıcı, yayınlarında, hikayelerinde ve mesajlarında NFT'leri görüntüleyebilecek. Instagram'da dijital NFT’leri yayınlama veya paylaşma ile bağlantılı olarak planlanmış herhangi bir ücret mevcut değil.

Özbekistan Güneş Enerjisiyle Çalışan Kripto Madenciliğini Yasallaştırıyor

Özbekistan, şirketlerin güneş enerjisi kullanarak kripto madenciliği yapmasına izin verecek. Bitcoin'in enerji tüketimi genellikle halk tarafından kınanır ancak bu tür yenilenebilir kaynaklardan gelen elektrik, kitlelerin olumsuz görüşlerini değiştirebilir. Yeni kurallar muhtemelen yerli ve yabancı şirketler tarafından yapılan tüm kripto işlemleri için de faydalı vergi pozisyonları anlamına gelecektir.

Rain, regülasyon odaklı kripto varlık alım ve satım platformudur. Rain finansal kurum standartlarında kullanıcılarına hizmet sunmaktadır.

Şirket

Öğrenin

Kariyer

Sosyal

Rain uygulamasını indirmek için QR kodu tarayın

iOS & Android

İndirmeler

Telif Hakkı 2022 Rain Turkey