Rain Blog

Global kripto para sektörünün önde gelen alım satım platformu Rain ile ilgili haberler ve güncellemeler

Rain Haftalık Kripto Piyasa Özeti

Yayın Rain İçerik Ekibi - Apr 27, 7:00 PM

Sağlıklı her kalp atışı grafiğinde yaşam belirtisini gösteren detaylar, iniş ve çıkışlardır; kripto piyasasında da durum pek farklı değildir. Geçen hafta, fiyat performansı açısından şimdiye kadar görülen en iyi dönem olmamakla birlikte aslında kısa vadeli bir düzeltmenin ötesine geçen birçok olumlu olay yaşandı. Bugünün piyasa özetinde bu olayların ne olduğuna değineceğiz.

Genel Kripto Piyasa Performansı

Geçtiğimiz hafta kripto piyasasının fiyat gelişimi açısından pek iyi bir seyir izlenemedi. Bu duruma birçok şey neden olabilir ancak bu düşüş piyasada görülebilecek normal bir kalp atışı olabildiğinden, çok da fazla önem taşımamalıdır. Bu tür düzeltmelerde sorulacak soru her zaman aynıdır: Satın almak için en iyi zamanlama mı? Bunun cevabı, daha düşük fiyatlarla piyasaya girmenin uzun vadede kârınızı maksimize etmek için büyük bir şans getirebileceğidir. 

Dogecoin’in yaşadığı sıçrama, Elon Musk'ın Twitter'ı satın almasının ardından yeniden düzeldi

Dogecoin (DOGE), genellikle Elon Musk ve eylemleriyle ilişkilendirilmesiyle ün salmış bir memecoindir. Musk çok kez DOGE'un destekçisi olduğunu ve DOGE’u potansiyel olarak şirketlerinden birine entegre etme konusundaki emellerini dile getirmiştir.

Dogecoin ile alım satım yapan kişiler, Twitter'ın Elon'un teklifini kabul etmesi ile alımlarını arttırmış bile olabilirler. Bununla birlikte, DOGE'un fiyatındaki %30'dan fazla artış uzun sürmemiş ve tokenın değeri birkaç saat içinde ani yükseliş trendinden önceki seviyelere düşmüştür. Yine de, Twitter'ın Dogecoin'i entegre etmesi gelecekte gerçekleşecek bir şey olabilir, bu nedenle bu tokena karşı gözümüzü açık tutmaya değebilir.

Celsius CEO'suna göre BTC ve ETH bu yıl tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşacak

Celsius CEO'su Alex Mashinsky geçtiğimiz hafta BTC ve ETH'nin 2022 yılında tüm zamanların en yüksek fiyatlarını nasıl kıracağı konusundaki düşüncelerini açıkladı. Mashinsky, Terra'nın önemli BTC alımı, kurumsal ilgisi ve düzenleyici başarıları sayesinde en popüler iki kripto varlık birimi BTC ve ETH’nin yılın ilerleyen dönemlerinde sırasıyla 60.000 ve 4.500 dolara ulaşabileceğini söyledi.

Fidelity, MicroStrategy ile Bitcoin emeklilik seçeneğini sunuyor

Global bir yatırım firması olan Fidelity, müşterilerine 401(k) planında bir Bitcoin hesabı açma seçeneği sunacağını duyurdu. Bu plan, Amerika Birleşik Devletleri'nde nüfusun büyük bir kısmı için emeklilik planı olarak bilinir ve Bitcoin'in dahil edilmesi bu varlığı bir mihenk taşı yapıyor.

Çalışanları için bu seçeneği sunan ilk halka açık şirket, ünlü Bitcoin yatırımcısı Michael Saylor liderliğindeki MicroStrategy'dir. Bu yenilikle beraber birçok kişi, Bitcoin'i nihai değer deposu olarak tanınmaya bir adım daha yaklaştığını savunuyor.

Geçen hafta kripto piyasası fiyat performansı açısından iyi bir izlenim yaratmamış olsa da, bu tür düzeltmeler piyasaların sağlıklı parçalarıdır. Bu haftanın haberlerinden görüldüğü gibi, kripto varlık birimlerinin geleceği ve uzun ömürlülüğü emin ellerde. Tüm bunlardan sonra geriye tek bir soru kalıyor: Daha düşük fiyatlardan pozisyona girmenin zamanı geldi mi?

Rain, regülasyon odaklı kripto varlık alım ve satım platformudur. Rain finansal kurum standartlarında kullanıcılarına hizmet sunmaktadır.

Şirket

Öğrenin

Kariyer

Sosyal

Rain uygulamasını indirmek için QR kodu tarayın

iOS & Android

İndirmeler

Telif Hakkı 2022 Rain Turkey