Rain Blog

Global kripto para sektörünün önde gelen alım satım platformu Rain ile ilgili haberler ve güncellemeler

Haftalık Kripto Piyasası Özeti #3

Yayın Rain İçerik Ekibi - Apr 19, 7:00 PM

Geçen hafta, Bitcoin'in fiyat gelişimi altcoinlerin performansını artırıyor gibi görünmesi ve birçok uluslararası düzenleyicinin kriptoyu kitlesel benimsemeye potansiyel olarak yaklaştırabilecek harika girişimler sunması, tüm kripto piyasası için kesinlikle olumlu bir hava yarattı. Bu hafta ise son yedi günde kripto dünyasında neler yaşandığına değinelim.

Genel Kripto Piyasası Performansı

Geçen hafta olumlu düzeltmenin ardından hafif bir yükseliş eğilimi gösteren haftanın fiyat analiziyle başlıyoruz. Bitcoin (BTC) yeşil bölgede %3'ten fazla bir oranla kapandı, bu da en büyük kripto varlık biriminin yalnızca son yedi gün içinde toplam piyasa değerine 25 milyar dolar eklediği anlamına geliyor. Ethereum (ETH), Terra (LUNA) ve XRP (XRP) sırasıyla %2 ve %9 ve %10 kazançla haftanın en iyi performans gösteren kripto varlıkları arasında yer aldı.

SEC Durumunda Ripple Labs İçin Potansiyel “Büyük Kazanç”

SEC, Ripple Labs'ın XRP'yi zamanında piyasaya sürmesinin ardından kayıt dışı devam eden dijital varlık güvenliği teklifleri ile 1,3 milyar doların üzerinde para topladığını iddia etti. Dava 2020 sonbaharından bu yana aktifti ancak geçen hafta bir yargıç, SEC'in kripto varlık endüstrisindeki düzenlemeleri seçici olarak uyguladığını kanıtlayabilecek belgeleri yayınladığına karar verdi ve bu da ses getiren davada çok iyi bir dönüm noktası olabilir. Ripple Labs CEO'su Brad Garlinghouse ayrıca SEC davasının “beklenenden daha iyi” gittiğini düşündüğünü söyledi.

Yatırımcılar, en popüler kripto varlıklarından birinin arkasındaki firmanın avukatları ve yöneticileri kadar umutlu ve olumlu göründüğünden, XRP'nin fiyat artışının arkasındaki en iyi haber bu olabilir.

Rusya Kripto Varlık Düzenlemesini Hızla Takip Ediyor

Rusya Maliye Bakanlığı, Rusya'daki kripto varlık birimlerinin dolaşımı hakkında ayrıntılı bir düzenleyici çerçeve içeren ve kripto varlığın yasal ihale olarak benimsenmesini öneren “Dijital Para Birimi Hakkında” başlıklı nihai bir yasa tasarısı sundu. Bu durum, Rusya'nın kripto ile olan ilişkisinde büyük bir adım ancak ülkenin Merkez Bankası kısa vadede önerilen politikaları uygulamaya hevesli görünmediği için tam bir benimseme hala uzak gibi görünüyor.

Almanya, Singapur ve ABD'nin önüne geçerek en kripto dostu ülke oldu

Almanya, dünyanın en kripto dostu kripto varlığı olmak adına Coincub'un 2022 1. Çeyrek Uluslararası Kripto Sıralaması Rehberinde üç sıra değiştirdi. Coincub'un raporu, Almanya'nın sıralamadaki yükselişinin ana nedenleri olarak kriptonun artan kurumsal benimsenmesini ve ülkenin artan vergilendirmesini gösteriyor. Almanya, AB'nin finansa ve dolayısıyla dijital varlık birimlerine nasıl yaklaştığı konusunda önemli bir söz sahibi olduğundan, bu aynı zamanda Avrupalı ​​yatırımcılar için de harika bir haber niteliğinde.

Geçen haftanın en iyi kripto haberleri ve bunların piyasalar üzerindeki etkilerini açıkladığımıza göre, önümüzdeki hafta bizi takip etmeye devam edin, sizi kripto dünyasının en önemli ve heyecan verici olayları hakkında bilgilendirelim.

Rain, regülasyon odaklı kripto varlık alım ve satım platformudur. Rain finansal kurum standartlarında kullanıcılarına hizmet sunmaktadır.

Şirket

Öğrenin

Kariyer

Sosyal

Rain uygulamasını indirmek için QR kodu tarayın

iOS & Android

İndirmeler

Telif Hakkı 2022 Rain Turkey