Rain Blog

Global kripto para sektörünün önde gelen alım satım platformu Rain ile ilgili haberler ve güncellemeler

Haftalık Kripto Piyasası Özeti #2

Yayın Rain İçerik Ekibi - Apr 07, 7:00 PM

Geçtiğimiz hafta, bazı altcoinler yüksek performans gösterirken, Bitcoin nispeten düz bir seyirde ilerleme göstermesi ile pazarda karmaşık günlere sebep oldu. Ayrıca fiyat değişikliklerinden bağımsız olarak, piyasaları uzun vadede şekillendirebilecek birkaç önemli olay ve güncelleme gerçekleşti.

Genel Kripto Piyasası Performansı

Kripto piyasası, büyük varlıkların çoğu yukarı yönlü kazanımlar sağlayamadığı için geçen hafta hafif bir düzeltme yaşadı. Bununla birlikte, Shiba Inu (SHIB) pozitif yönde yaklaşık %4, Kyber Network (KNC) ise şaşırtıcı bir şekilde %22 kazanç sağladı. Bu gibi piyasa düzeltmeleri, piyasaların sağlıklı ve beklenen parçalarıdır, ayrıca uzmanların gözünde, her türden yatırımcı için en iyi satın alma fırsatlarıdır.

Bitcoin Balinaları Dip Satın Alıyor

Önemli miktarda BTC sahibi olan Bitcoin balinaları, fiyat düşüşünden yararlanarak, Bitcoin zulalarını daha da büyütmeyi planlıyor. Uzmanlar, birçok borsanın emir defterlerinde, balinaların ilgisinden kaynaklanan yaklaşık 40.000 dolarlık direnç seviyesinde Bitcoin için önemli bir talep görüldüğünü belirtiyor.

Bitcoin 2022: Peter Thiel ve Milyarderlerin BTC Yanlısı Olması

Bu yılın en çok beklenen kripto konferanslarından biri olan Bitcoin 2022, geçen hafta Miami'de gerçekleşti. Dünya çapında ünlü kripto meraklıları ve benzer fikirlere sahip değişim yaratacak potansiyelde kişilerin bir araya gelmesi, milyarder teknoloji yatırımcısı ve iş adamı Peter Thiel'in Bitcoin’in fiat para birimlerine karşı geleceği hakkında yaptığı konuşmasının yanı sıra Meksikalı milyarder Ricardo Salinas'ın da likit varlıklarının %60 kadarının BTC cinsinden olduğunu söylemesi dahil olmak üzere sayısız heyecan verici etkinliğe yer verildi. Bu gibi yorumlar, kişilerin kripto varlıkları hakkındaki düşüncesini ve duyarlılığını şekillendirmede hayati bir rol oynuyor, bu nedenle başarılı girişimcilerin ve yatırımcıların konu hakkında pozitif konuşmalarını duymak gerçekten olumlu bir durum.

Ethereum Yükseltmeleri: PoS İçin Yapılan Önemli Testler

Ethereum yükseltmeleri test edilip arka planda piyasaya sürülmek için hazırlanıyor, geliştiriciler yenilenen sistemin sınırlarını ve özelliklerini durmaksızın zorluyor. En son görülen başarı, tüm geliştiricilerin ana ağı etkilemeden fikirlerini ve çözümlerini test etmeleri için sanal bir alan olan bir “shadow fork” (gölge çatalı) uygulayarak ağın esnekliğini araştırmaktı. Bu durum, devasa projede bir başka mihenk taşını işaret ediyor ve Ethereum'u tam olarak uygulamaya bir adım daha da yaklaştırıyor.

Geçen hafta, kripto dünyası üzerinde büyük etkisi olan olayların yanı sıra yeni ve mevcut yatırımcılar için fırsatlar yaratmak ile ilgiliydi. Önümüzdeki hafta da haberleri takip etmeye devam edin, sizler için kripto dünyasının en iyilerini bir kez daha inceleyelim!

Rain, regülasyon odaklı kripto varlık alım ve satım platformudur. Rain finansal kurum standartlarında kullanıcılarına hizmet sunmaktadır.

Şirket

Öğrenin

Kariyer

Sosyal

Rain uygulamasını indirmek için QR kodu tarayın

iOS & Android

İndirmeler

Telif Hakkı 2022 Rain Turkey