Rain · Buy & Sell Bitcoin, Ethereum, and more in the Middle East
Rain · Buy & Sell Bitcoin, Ethereum, and more in the Middle East

Rain Blog

Global kripto para sektörünün önde gelen alım satım platformu Rain ile ilgili haberler ve güncellemeler

Haftalık Kripto Piyasası Özeti 14

Yayın Rain İçerik Ekibi - Jul 05, 7:00 PM

Son yedi gün, kripto varlıkların kitlesel olarak benimsenmesini kolaylaştıran önemli kararlarla doluydu. Varlıklar fiyat performansı açısından geri kaldı çünkü çoğu varlık haftayı ekside kapattı. Buna rağmen büyük varlıklar, gün geçtikçe daha da güçlenen önemli destek seviyelerini hâlâ koruyor.

Genel Piyasa Performansı

Piyasa geçen haftayı hafif bir düşüşle tamamladı, bu da büyük varlıkların ve küçük piyasa hacmine sahip token'ların çoğunun kırmızıda kapandığı anlamına geliyor. Bu olumsuz görünebilir ancak önemli destek seviyelerine baktığımızda izlenim tam tersidir. Bitcoin (BTC) şu anda güçlü bir destek seviyesi olan 19.000-20.000 dolar bandında dengelenmiş görünüyorken Ethereum (ETH) 1000 dolar seviyesine tutundu. Uzun vadeli portföy oluşturma hedefi olan yatırımcılar için bu seviyeler, alım fırsatı olabilir.

Uber Eats, Shiba Inu ve Dogecoin'i Ödeme Yöntemi Olarak Kabul Ediyor

Shiba Inu ve Dogecoin varlık sahipleri artık Uber Eats'ten verdikleri yemek siparişlerini BitPay aracılığıyla bu iki kripto para biriminde ödeyebilir.

Endonezya, Asya'nın İlk Kripto Festivali Coinfest Asia'ya Ev Sahipliği Yapacak

Endonezya, ilk kez düzenlenecek olan Coinfest Asya'ya ev sahipliği yapmak için seçildi. Ağustos ayında Bali'de düzenlenecek olan iki günlük etkinlik, kripto varlık meraklıları, sektör liderleri ve yöneticilerinin bir araya gelerek Asya'daki kripto varlıkların ve Blockchain teknolojisinin geleceğini tartışacakları bir platform olmayı hedefliyor.

Ethereum Ortalama Gas Ücretleri Rekor Seviyede Düştü

Ethereum transfer ücretleri, 2020'den bu yana en düşük seviyeye geriledi ve işlem başına 2,90 dolara kadar düştü. Ocak 2021 ve Mayıs 2022 arasında Ethereum ağının aldığı ortalama gas ücreti yaklaşık 40 dolardı. 1 Mayıs 2021'de kaydedilmiş en yüksek günlük gas maliyeti ise 196,638 dolardı.

Meksikalı Senatör, Bitcoin'i Yasal Para Yapmak İçin Tasarı Önerdi

Meksika federal kongresi senatörü Indira Kempis, Bitcoin'i ülkede yasal para haline getirecek ve Meksika para hukukunda çerçeveleyecek bir yasa tasarısı önerdi. Kempis geçen yılın Nisan ayında meclise iki yasa değişikliği önerisi sunmuş olsa da, ne Bitcoin'den ne de diğer merkeziytesiz dijital varlıklardan bahsetmişti.

 

Facebook, Belirli Bir ABD'li İçerik Oluşturucu Grubu için NFT Özelliği Başlatıyor

Facebook, platformundaki NFT özelliğini ABD'deki seçkin bir yaratıcı grubuna sunuyor. Başlangıçta bu özellik, şirketin bir ay önce Instagram'da NFT'leri piyasaya sürmesine benzer şekilde ABD merkezli seçkin bir yaratıcı grubuna açık olacak. Zuckerberg'in bu hamleyi duyuran Facebook gönderisinde, şirketin Spark AR yazılım platformunu kullanarak artırılmış gerçeklik NFT'leri ve 3D NFT'leri de araştırdığını da belirtti.

AB, Kripto Regülasyonu Konusunda Anlaştı

Kripto Varlıklarda Piyasalar (MiCA) olarak bilinen yeni yasa, bölgedeki dijital varlıklar için kapsamlı bir düzenleyici çerçeve oluşturmaya yönelik ilk girişimdir. AB milletvekili Stefan Berger, bu yasanın "kripto varlıkların Vahşi Batısına düzen getireceğini" söyledi.

El Salvador, 19.000 $ Seviyesinden 80 BTC Daha Satın Alıyor

Cumhurbaşkanı Nayib Bukele'nin attığı tweete göre El Salvador geçen hafta 80 Bitcoin daha satın aldı. Ülkenin geçen Eylül ayında Bitcoin'i yasal para birimi yapmasından bu yana toplam 2 bin 381 Bitcoin satın aldığını duyurdu.

Uluslararası Ödemeler Bankası, Bankaların Rezervlerin %1'ini Bitcoin Olarak Tutmasına İzin Verilmesini Öneriyor

Dijital para birimlerine olan şüpheci yaklaşımına rağmen Uluslararası Ödemeler Bankası (BIS), bankaların rezervlerin %1'ine Bitcoin'de (BTC) tutmasına izin verilmesini önermiştir. BIS'in Bankacılık Denetimi Basel Komitesi (BCBS), 30 Haziran'da yayımlanan “Kripto varlıkların ihtiyatlı muamelesine ilişkin ikinci istişare” başlıklı danışma belgesinde, bankaların toplam maruziyetinin “1. kademe sermayenin %1'i kadar olması" önerisinde bulundu.

logo-light

Rain, regülasyon odaklı kripto varlık alım ve satım platformudur. Rain finansal kurum standartlarında kullanıcılarına hizmet sunmaktadır.

Şirket

Öğrenin

Kariyer

Sosyal

Rain uygulamasını indirmek için QR kodu tarayın

iOS & Android

İndirmeler

Telif Hakkı 2023 Rain Turkey