Rain · Buy & Sell Bitcoin, Ethereum, and more in the Middle East
Rain · Buy & Sell Bitcoin, Ethereum, and more in the Middle East

Rain Blog

Global kripto para sektörünün önde gelen alım satım platformu Rain ile ilgili haberler ve güncellemeler

Haftalık Kripto Piyasası Özeti 13

Yayın Rain İçerik Ekibi - Jun 28, 7:00 PM

Geçen hafta Ethereum (ETH), XRP veya Shiba Inu (SHIB) gibi çok sayıda altcoin için iyi geçti ancak Bitcoin (BTC) yatırımcıları için durgun bir haftaydı. Bitcoin'in performansının yatay olması de piyasa açısından olumlu ve dengeleyicidir çünkü BTC 20.000 $ seviyesinde desteğini ne kadar güçlendirirse kripto piyasası bir bütün olarak o kadar istikrar kazanır. Yatırımcıların fiyatlar üzerindeki etkilerini ve piyasanın mevcut durumunu bu yazıda ele aldık.

Genel Piyasa Performansı

Geçen hafta bazı altcoin'ler için iyi geçmişti ancak Bitcoin (BTC) veya Chainlink (LINK) gibi diğer varlıklar üstün fiyat performansları göstermedi.

Ethereum (ETH), %3'ten fazla bir kazançla haftayı kapattı. Bu kazanç, varlığın 144 milyar dolarlık piyasa değeri dikkate alındığında sağlıklı bir sayıdır. XRP de benzer fiyat performansı göstererek yedi gün içinde %5,7 arttı. Bununla birlikte piyasa değerine göre sıralanan listede aşağı doğru ilerledikçe bazı varlıkların gerçekten ciddi kazançlar getirdiğini görebiliriz. Örneğin; Shiba Inu (SHIB) geçen hafta %29 arttı. Polygon (MATIC) %20'den fazla bir fiyat artışı kaydederken Metaverse projesi Sandbox (SAND) %27 arttı ve Uniswap (UNI) son yedi gün içinde yaklaşık %15 değer kazandı. Bu tür ciddi fiyat performanslara rağmen yukarıda belirtilen varlıkların çoğu, hâlâ tüm zamanların en yüksek değerinin (ATH) çok altındadır. Bu da dip seviyelerden bir alım fırsatına işaret edebilir.

Bazı altcoin'ler bahsettiğimiz gibi çok iyi fiyat performansı gösterirken diğerleri bu performansa yetişmek için mücadele ediyordu. Örneğin; Chainlink (LINK) %11 düştü ve Algorand (ALGO) da %4 değer kaybetti. Bitcoin (BTC) bile haftayı hafif bir düşüşle kapattı ancak fiyatı 20.000 $ üzerinde tutundu. Bu kritik seviyenin gittikçe güçlendiğini gösteriyor.

Tether, Sterlin'e Bağlı Stablecoin Çıkarıyor

Büyük bir stablecoin şirketi olan Tether, İngiliz sterlinine sabitlenmiş bir stablecoin piyasaya sürme planlarını açıkladı. Tether'in duyurusuna göre GBPT adlı yeni varlık, Ethereum Blockchain'de piyasaya sürülecek ve Temmuz 2022'nin başlarında yayına girecek.

Polygon'un MATIC'i, Karbon Nötralitesi Sağladıkça %20 Artıyor

Ethereum Layer-2 (İkinci Katman) ölçeklendirme çözümü Polygon, karbon nötralitesine ulaştığını duyurdu ve bu haber, MATIC token değerlemesinde ani bir fiyat artışına sebep oldu.

Goldman Sachs, Celsius Varlıklarını Satın Almak İçin 2 Milyar Dolar Toplayacak

Wall Street firması Goldman Sachs, kripto borç verme şirketi Celsius'un varlıklarını satın almak için yatırımcılardan 2 milyar dolar toplamaya çalışıyor. Celcius şirketi birkaç hafta önce para çekmeyi askıya aldı ve bu da kripto alanında geniş çaplı bir negatif algı yarattı.

İspanyol Otoriteleri'nden Kripto Sahiplerine Bildirim Şartı

İspanya Finans Başkanı, kripto borsalarının da benzer şekilde 2023'ten itibaren müşterilerinin faaliyetleri hakkında rapor vermeye zorlanacağını belirtti.

logo-light

Rain, regülasyon odaklı kripto varlık alım ve satım platformudur. Rain finansal kurum standartlarında kullanıcılarına hizmet sunmaktadır.

Şirket

Öğrenin

Kariyer

Sosyal

Rain uygulamasını indirmek için QR kodu tarayın

iOS & Android

İndirmeler

Telif Hakkı 2023 Rain Turkey