Rain · Buy & Sell Bitcoin, Ethereum, and more in the Middle East
Rain · Buy & Sell Bitcoin, Ethereum, and more in the Middle East

Rain Blog

Global kripto para sektörünün önde gelen alım satım platformu Rain ile ilgili haberler ve güncellemeler

Haftalık Kripto Piyasası Özeti 12

Yayın Rain İçerik Ekibi - Jun 21, 7:00 PM

Son yedi gün kripto piyasası için karmaşıktı. Başlangıçta BTC, ETH ve birçok altcoin önemli destek seviyelerini kaybetti ve geçmiş yılların fiyatlarında işlem görmeye başladı. Hafta sonu yeniden BTC ve başlıca altcoin'lerin çoğu kaybettikleri destek seviyelerini geri kazanmayı başardı, bu tutunma hareketi piyasa trend dönüşü için çok önemliydi. Piyasada geçen hafta önemli bir haber akışı da vardı. Bu yazıda geçen haftanın en kritik haberlerinden de bahsedeceğiz.

Genel Piyasa Performansı

Daha önce de belirtildiği gibi piyasa geçen hafta boyunca bir düşüş yaşadı ancak sonunda önemli bir toparlanma da yaşandı.

Örneğin; Bitcoin (BTC), geçmişteki 20.000 dolar destek seviyesinin altına indi ve kısa bir süre için 17.795 dolara kadar düştü. Bununla birlikte alıcılar, hemen fiyatı 20.000 doların üzerine çıkarmayı başardı, bu da piyasanın en büyük kripto varlığı için bu seviyelerde güçlü bir talep olduğunu gösteriyor. Ethereum (ETH) da benzer bir fiyat hareketiyle karşılaşarak 1000 $ desteğinin altına indi. Yine BTC gibi önemli desteğini kaybettikten kısa bir süre sonra 1000 $ seviyesinin üzerindeki bölgeyi geri almayı başardı.

Piyasanın günlük performansı da oldukça ilginç. Pazartesi ve Salı, neredeyse tüm kripto varlıklar için oldukça olumluydu çünkü tüm piyasa %5 civarında artış gösterdi.

İspanyol Havayolu Kripto Ödemeleri Kabul Edecek

İspanyol Havayolu Şirketi Vueling, ödeme yöntemi olarak kripto varlığı kabul etmek için BitPay ile ortaklık kurdu. Havayolu, 2023'ten itibaren SHIB, BTC, DOGE ve ETH başta olmak üzere 13 kripto varlığı desteklemeyi planlıyor.

TronDAO, USDD Stablecoin Değerini Korumak için 3 Milyar TRX Çekiyor

USDD stablecoin projesinin arkasındaki otonom organizasyon TronDAO, İki milyar TRX çekilmesinin ardından ismi verilmeyen bir CeFi ve DeFi borç verme platformundan 3 milyor TRX coin daha çekeceğini duyurdu.

Panama Başkanı Kripto Yasasını Kısmen Veto Etti

Ulusal Meclis tarafından onaylanmasına rağmen Panama Devlet Başkanı, "mali şeffaflık" ihtiyacının ve "kara para aklamanın önlenmesine" yönelik önlemlerin altını çizen Mali Eylem Görev Gücü (FATF) yönergelerini gerekçe göstererek BTC, DAO'lar ve Blockchain'le ilgili işletmeleri düzenleyecek bir yasayı veto etti.

Kazakistan, Kayıtlı Kripto Borsalarının Banka Hesapları Açmasına İzin Veren Regülasyonları Onayladı

Kazakistan'daki hükümet yetkilileri, yetkili kripto alım-satım platformları ile geleneksel finans kurumları arasındaki etkileşimleri yönetecek regülasyonları onayladı. Pilot proje kapsamında başlatılan yeni kurallar, kayıtlı kripto para borsalarının ülkede banka hesaplarına sahip olmasına izin verecek ve bu borsalar 2022'de Astana Uluslararası Finans Merkezi'nde yasal olarak faaliyet gösterme fırsatı elde edecek.

Güney Kore Kripto Vergisini 2 Yıl Erteledi

Güney Kore Ekonomi ve Maliye Bakanlığı Vergi Politikası Başkanı, ülkenin dijital varlıklar üzerinde planlanan kripto vergisinin iki yıl daha ertelendiğini duyurdu. 2100 dolar üzeri kripto varlık kazançlarına uygulanacak %20'lik verginin 1 Ocak 2023'te yürürlüğe girmesi planlanırken 2025'e ertelendi. 

logo-light

Rain, regülasyon odaklı kripto varlık alım ve satım platformudur. Rain finansal kurum standartlarında kullanıcılarına hizmet sunmaktadır.

Şirket

Öğrenin

Kariyer

Sosyal

Rain uygulamasını indirmek için QR kodu tarayın

iOS & Android

İndirmeler

Telif Hakkı 2022 Rain Turkey