Rain · Buy & Sell Bitcoin, Ethereum, and more in the Middle East
Rain · Buy & Sell Bitcoin, Ethereum, and more in the Middle East

Rain Blog

Global kripto para sektörünün önde gelen alım satım platformu Rain ile ilgili haberler ve güncellemeler

Haftalık Kripto Piyasası Özeti 11

Yayın Rain İçerik Ekibi - Jun 14, 7:00 PM

Geçen hafta tüm kripto piyasasını bir anda vuran önemli bir düşüş gerçekleşti. Bununla birlikte, her döngünün iniş ve çıkışları olduğu gibi bu düşüş, büyük resmin hesaplanmış bir parçasıdır ve çoğu kişinin düşündüğü kadar olumsuz olmayabilir.

Genel Piyasa Performansı

Piyasa, genel değerlemesinin yaklaşık %20'sini kaybederek geçen haftaki değerlere göre ciddi düşüş kaydetti. Kripto varlıklarda bu tür düşüşler nadir değildir, geçmişte daha da büyük düşüşlerden sonra sayısız geri kazanım görülmüştür. Bitcoin (BTC) 23.000 dolar civarında işlem görüyor ve birçok alım-satım yapan kişi, boğa yatırımcılarının tutabileceği destek hattı olmasını bekliyor. BTC 23.000 $ seviyesinde tutunamazsa fiyatın 20.000 $ seviyesine doğru düşeceğini görebiliriz. Ethereum (ETH) 1200 $ seviyelerinde fiyatlanıyor, bu da 1,800 $ seviyesindeki önemli desteğini kaybettiğini gösteriyor. Ethereum’un düşüşü yeni alıcılar geldikçe toparlanacağa benziyor.

Ayrıca hali hazırda toparlanmaya başlayan ve piyasa geneli satıştan bir gün sonra çift haneli yüzde kazançlara ulaşan bazı altcoin'ler de bulunmakta. Örneğin; popüler Play-to-Earn (Kazanmak için Oyna) Blockchain oyun ekosistemi olan Gala (GALA), bu makale yazılırken yaklaşık %14'lük bir artış kaydetti, Chainlink (LINK) geçen gün %15'e varan kazanca ulaştı ve diğer birçok altcoin geçtiğimiz güne kıyasla yaklaşık %8-10 arttı.

Ethereum’un Ropster Testnet’inde Proof-of-Stake (Hisse Kanıtı) Birleştirmesi Canlıya Alınıyor

Ethereum (ETH), Ropsten'in başarılı lansmanıyla birlikte konsensüs (fikir birliği) mekanizması olarak Proof of Stake'i (Hisse Kanıtı) tam olarak uygulama yolunda önemli bir adım attı. Son derece beklenen güncelleme canlıya alınmak üzereyken bu da, ETH ağını güvence altına almak için maliyetli ve yoğun enerji sarf eden Proof of Work'ü (İş Kanıtı) kullanmayı bırakacağı anlamına geliyor.

Do Kwon, Luna'dan Ayda 80 Milyon Dolar Hortum Yapmakla Suçlanıyor

Terra (LUNA) kurucusu Do Kwon, Luna'nın zirveye ulaştığı zamanlarda yaklaşık 80 milyon dolar çalmakla suçlanıyor. Nihayetinde Do Kwon, Güney Kore savcılığı tarafından çağrıldı ve iddialar için uygun gerekçeler bulunursa bu hususta yargılanacak.

New York, Stablecoin'lerin Varlıklar Tarafından Desteklenmesini İstiyor

New York Eyaleti Finansal Hizmetler Bakanlığı (NYDFS), itibari para birimleri veya diğer nakde tekabül eden geleneksel varlıklar tarafından desteklenecek tüm stablecoin'leri içeren bir tasarı teklifi yayınladı. Bu fonların, stablecoin yaratıcı şirketlerin operasyonel fonlarından ayrılması ve yalnızca değerleme için ayrılması gerektiği anlamına gelir.

ABD Kongresini Kripto Varlıklarını Açıklamaya Zorlayacak Yeni Tasarı

Her kongre üyesinin elinde tuttuğu kripto varlıklarını kamuya açıklamasını sağlayacak yeni bir tasarı hazırlandı. Bu tasarı geçerse tüm dünya, temsilcilerin kripto varlıklarını görebilecek.

UFC ve VeChain 100 Milyon Dolarlık Ortaklığa İmza Attı

Bu ortaklık kapsamında 5 yıl boyunca VeChain, UFC'nin ilgili tüm dijital ve fiziksel varlıklarını güvence altına alarak UFC'nin Blockchain çözüm sağlayıcısı olacak. Ayrıca dijital ve sosyal kanallarda daha çok görünürlük elde edecek.

logo-light

Rain, regülasyon odaklı kripto varlık alım ve satım platformudur. Rain finansal kurum standartlarında kullanıcılarına hizmet sunmaktadır.

Şirket

Öğrenin

Kariyer

Sosyal

Rain uygulamasını indirmek için QR kodu tarayın

iOS & Android

İndirmeler

Telif Hakkı 2022 Rain Turkey