Rain · Buy & Sell Bitcoin, Ethereum, and more in the Middle East
Rain · Buy & Sell Bitcoin, Ethereum, and more in the Middle East

Rain Blog

Global kripto para sektörünün önde gelen alım satım platformu Rain ile ilgili haberler ve güncellemeler

Haftalık Kripto Piyasası Özeti 10

Yayın Rain İçerik Ekibi - Jun 06, 7:00 PM

Geçen hafta çoğu kripto varlık için karışık bir piyasaydı. Fiyatlarda önemli inişler ve çıkışlar oldu, BTC ve birçok büyük altcoin direnç seviyelerini kırmaya çalışırken kripto regülasyonları küresel ölçekte vites artırdı. Piyasanın mevcut durumunu bu yazıda ele aldık.

Genel Piyasa Performansı

Piyasanın haftalık performansını gün içi grafiklere bakmadan yorumlarsak son yedi günün tamamen olumsuz seyrettiği sonucuna varılabilir. Bununla birlikte, günlük performanslar göz önüne alındığında çoğu kripto varlık kırmızıda kapanırken birçoğunun da geçtiğimiz günlerde çift haneli kazançlara ulaştığı açıktır. BTC geçen haftanın başlarında 32.000 $ seviyesine yükseldi, ETH 1.800 $ seviyesinde tutunmayı başardı ve XRP gibi diğer büyük altcoin'ler de birkaç gün önce iyi performanslar kaydetti. Yatırımcılar ileri hedefleri beklerken şu anda kripto varlıklar zirvelerinden henüz uzakta.

İngiltere Merkez Bankası Çöken Stablecoin'i Devralmayı Teklif Etti

İngiltere Merkez Bankası düzenleyici kurumu, finansal istikrar için bir risk oluşturmaları durumunda stablecoin çıkaran kuruluşlar için gözetim yapılması teklifinde bulundu. Hazine ayrıca Birleşik Krallık'ı bir "kripto merkezi" haline getirme çabaları kapsamında stablecoin'leri yasal bir ödeme yöntemi olarak tanıma planlarını da açıkladı.

ABD Meclis Üyeleri, Kongre Üyelerinin Kripto Varlıklarını Açıklamasını Gerektiren Yasa Tasarısını Tanıttı

ABD Temsilciler Meclisi'nde önerilen iki partili bir tedbir sonrasında Kongre üyelerinin, elinde tuttukları kripto para varlıklarını açıklamaları gerekecek. Tanınan süre zarfında işlemlerin açıklanmayıp ortaya çıkması durumunda 500 $ para cezası veya işlem değerinin %5'i kesilecek.

Güney Kore, Kripto Güvenlik Önlemlerini Terra (LUNA) Olayı Sonrası Sıkılaştırdı

Güney Kore, Terra'nın çöküşünün ardından yeni bir kripto denetim komitesi kurma planlarını açıkladı. Dijital Varlıklar Çerçeve Yasası'nın yürürlüğe girmesini bekleyen yeni komite, kripto endüstrisi üzerinde bir gözcü görevi görecek, poliçe hazırlama ve denetimden sorumlu olacaktır.

Japonya Parlamentosu, Kripto Yatırımcılara Koruma Sağlayan Stablecoin Yasasını Onayladı

TerraUSD stablecoin'in çöküşünün ardından Japonya parlamentosu, stablecoin'lerin yasal statüsünü açıklığa kavuşturan bir tasarıyı kabul etti. Yeni yasaya göre, stablecoin'lerin "yen" veya başka bir yasal fiat para birimine bağlanması ve varlık sahiplerine bunları nominal değer üzerinden geri verme (redeem etme) hakkını garantilemesi gerekiyor. Bu yasayla Japonya'da kripto destekli veya algoritmik stabilcoin'lere izin verilmeyeceği gibi fiat destekli varlıkların tercih edilmesi teşvik ediliyor.

Chipotle, ABD'deki Restoranlar Arasında Kripto Ödemelerini Kabul Etmeye Başladı

Chipotle Mexican Grill (CMG), dijital ödeme platformu Flexa aracılığıyla kripto ödemelerini kabul etmeye başladı. Flexa platformu, restoranlardaBitcoin (BTC),Ether (ETH) ve Solana (SOL) başta olmak üzere 98 farklı dijital para birimini destekliyor.

logo-light

Rain, regülasyon odaklı kripto varlık alım ve satım platformudur. Rain finansal kurum standartlarında kullanıcılarına hizmet sunmaktadır.

Şirket

Öğrenin

Kariyer

Sosyal

Rain uygulamasını indirmek için QR kodu tarayın

iOS & Android

İndirmeler

Telif Hakkı 2022 Rain Turkey