Rain Blog

Global kripto para sektörünün önde gelen alım satım platformu Rain ile ilgili haberler ve güncellemeler

Haftalık Kripto Piyasa Özeti #1

Yayın Rain İçerik Ekibi - Apr 08, 11:00 AM

Geçtiğimiz hafta kripto varlıklar için pozitif yönlü gelişmeler yaşandı ve piyasalar üzerinde kalıcı bir etkisi olması beklenen birkaç önemli olay gerçekleşti. Kripto varlıklara dair gelişmeleri yakından takip etmek için haber özetimizi okumaya devam edin.

Genel Piyasa Performansı

Kripto fiyatları son yedi gündür pozitif yönlü performans göstermekte. Ethereum (ETH), Solana (SOL) ve Terra (LUNA) en iyi performans gösteren kripto varlıklarından olurken, bilinen en önemli ilk on kripto varlık, haftayı ortalama %2 civarında bir kazançla kapattı. Genel olarak, Rusya-Ukrayna çatışmasının neden olduğu göreceli korku sebebi ile yatırımcıların hissiyatı tarafsız görünüyor.

Elon Musk'ın Twitter Yatırımı ile Dogecoin (DOGE) Değer Artışı

Yatırım ve teknoloji dünyası, Elon Musk'ın sosyal medya devi Twitter'da %9,2 hisse satın alması ile hazırlıksız yakalandı. Tesla'nın CEO'su Musk, hamlesini birkaç gün önce duyurdu ve bu da Musk’ı Twitter'daki en büyük hissedar haline getirdi. Musk, kripto varlıklarının ve özellikle “köpek” temalı kripto varlığı olarak bilinen Dogecoin'in (DOGE) bariz bir destekçisi olarak biliniyor. Araştırmacılara göre, Elon'un hareketi Twitter'ın kripto planlarını etkileyebilir ve şirketi sektöre doğru genişlemesini hızlandırmaya zorlayabilir. Bazı görüşler platforma entegre edilmiş Dogecoin'i (DOGE) bile görebileceğimizi iddia etse de böyle bir gelişme henüz resmi planlara dahil değil.

MicroStrategy’nin 191 Milyon Dolar Değerinde Bitcoin (BTC) Yatırımı

MicroStrategy, Bitcoin'deki yükseliş sebebiyle, 191 milyon dolar değerinde yatırım yaparak varlıklarına 4.167 BTC daha eklediğini duyurdu. Firmanın CEO'su Michael Saylor, şirketin toplamda 6 milyar dolara yakın değere denk gelen 129.218 BTC tutarındaki Bitcoin fonlarını satma planının olmadığını belirtti. Kurumsal desteğin kripto varlıklarının uzun vadeli fiyat gelişimi üzerinde olumlu etkileri olduğu için, bu durum yatırımcılar adına harika bir işaret olabilir.

Terra, Bitcoin (BTC) Konusunda Kararlı

Terraform Labs CEO'su Do Kwon, Bitcoin'in uzun vadeli istikrarı konusunda kararlı olduğunu ve bu durumun şirketin eylemlerine de yansıyacağını açıkladı. Popüler bir kripto ekosistemi olan Terra'nın (LUNA) arkasındaki kuruluş, öncesinde UST'lerini (TerraUSD) desteklemek için yaklaşık 3 milyar dolar değerinde Bitcoin almayı planladığını duyurmuştu. Kwon ayrıca Bitcoin'in kısa vadeli oynaklığı ve fiyat düşüşleri sebebiyle herhangi bir korku yaşamadığını, piyasa değerine göre en büyük kripto varlığının uzun ömürlülüğüne ve genel karlılığına güvendiğini belirtti.

Rain kripto varlık platformunun haftalık kripto haber akışına ve kriptoların piyasalar üzerindeki etkisine yönelik haberlere duyduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Bizi takip etmeye devam edin, önümüzdeki hafta kriptoya dair özetimizi incelemeyi ve kripto dünyasının en önemli, heyecan verici olayları hakkında bilgilenmeyi unutmayın.

Rain, regülasyon odaklı kripto varlık alım ve satım platformudur. Rain finansal kurum standartlarında kullanıcılarına hizmet sunmaktadır.

Şirket

Öğrenin

Kariyer

Sosyal

Rain uygulamasını indirmek için QR kodu tarayın

iOS & Android

İndirmeler

Telif Hakkı 2022 Rain Turkey