Rain · Buy & Sell Bitcoin, Ethereum, and more in the Middle East
Rain · Buy & Sell Bitcoin, Ethereum, and more in the Middle East

Rain Blog

Global kripto para sektörünün önde gelen alım satım platformu Rain ile ilgili haberler ve güncellemeler

Türkiye Kripto Haberleri

Yayın Rain İçerik Ekibi - Jul 13, 7:00 PM

Kripto para piyasası 2022’yi yarılamışken bu zamana kadar yaşanmış önemli olayları bu yazımızda okurlara sunuyoruz. Günlük takipler, kafa karıştırıcı olabilirken bu yazımızla geniş çerçeveden bakmak ve Türkiye’de kriptoya olan bakış açısını göz önüne sermeyi hedefliyoruz.

Dünyanın İlk Metaverse Exiti Türkiye'den Geldi

Metaverse alanı tüm dünyayı NFT sektörüyle beraber kavururken bir adım da Türkiye’den geldi. GoArt Metaverse platformu kurumsal etkinlikler düzenleyen ve çeşitli global markalara meta etkinlik düzenleyen 3D Studyo Yazılım'ı bünyesine dahil etti. Bu satın alım ise dünyada ilan edilmiş ilk metaverse exiti olarak kayıtlara geçti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Elon Musk ile Görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Elon Musk ile videokonferans görüşmesi yaptı. Konuşma uzay teknolojisine ilişkin ortaklıklara odaklanırken Erdoğan, Türksat NFT projesinden bir NFT’yi Elon Musk’a hediye etti.

İBB'den Blockchain’e Geçiş

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İSKİ ve İGDAŞ'ın abonelik açma ve kapama süreçlerini Blockchain’e taşıma kararı aldı.

Türkiye’nin Başkenti  Ankara Metaverse’de

Ankara Belediye Başkanı Mansur Yavaş, açılacak üçüncü teknoloji merkezinde Metaverse eğitimlerinin de yer alacağını duyurdu.

Metaverse Dünyasında Türkiye’den 30 Bin Parsel Satıldı

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) E-ticaret Meclis Üyesi Metaverse dünyasında, Türkiye’de şu ana kadar 30 bin, İstanbul’da ise 15 bin parsel satıldığını söyledi.

Türkiye’de Enflasyon Tırmanırken Bitcoin Hacimleri Yükselişe Geçti

Türkiye'nin enflasyon oranı, yıllık enflasyon oranı %78,62 ile 24 yılın en yüksek seviyesine ulaştı.

2022'nin ilk ve ikinci çeyreğinde BTC eşler arası alım-satım hacimleri, 2021'in dördüncü çeyreğine kıyasla büyük artışlar kaydetti.

Yeni Nesil Fintech Şirketi Block Earner Türkiye’ye Giriyor

Türk girişimci Çağlayan Karaboğa’nın kurucularından olduğu Coinbase ve Avalanche’ın kurucusu Emin Gün Siner tarafından yatırım alan Avustralya’da kurulmuş, lisanslı ve blockchain tabanlı yeni nesil fintech şirketi Block Earner, Türkiye’deki faaliyetlerine başladı.

Türkiye’de “Blockchain Programcısı” Mesleğinin Ulusal Standartları Yayımlanıyor

Resmi gazetede Blockchain programcısı şu şekilde tanımlandı: “Blockchain Programcısı; iş sağlığı ve güvenliği ve çevre korumaya yönelik önlemleri uygulayarak kalite standartları çerçevesinde mesleğiyle ilgili iş organizasyonunu yapan ve bir Blockchain protokolü üzerinde tasarımı yapılmış ürünü geliştiren, Blockchain üzerinde geliştirilen ürünün iyileştirme çalışmalarını yapan ve mesleki faaliyetlerine katılan nitelikli kişidir.”

Türkiye Sigorta, Metaverse’de

Türkiye’nin önde gelen sigorta kurumlarından olan Türkiye Sigorta, Metaverse’e giriş yaptı. Türkiye Sigorta Decentraland (MANA) metaverse ekosisteminde reklam veren ilk sigorta markası oldu.

Rain Türkiye, Sermayesini İki Katına Çıkardı

Türkiye’de kripto varlıklar alanında güvenilirlik ve regülasyonlara uyum sunan Rain, ödenmiş sermayesini 50 milyon TL’den 100 milyon TL’ye yükseltti.

Dijital Türk Lirası Çıkacak

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) ile Türkiye'nin bazı teknoloji kuruluşlarının yürüttüğü Dijital Türk Lirası Sistemi Geliştirme Projesi'nde pilot uygulama yapılacak.

Türkiye’de Yasal Regülasyon

Türkiye kripto varlık kullanımında dünyada dördüncü, Avrupa’da

logo-light

Rain, regülasyon odaklı kripto varlık alım ve satım platformudur. Rain finansal kurum standartlarında kullanıcılarına hizmet sunmaktadır.

Şirket

Öğrenin

Kariyer

Sosyal

Rain uygulamasını indirmek için QR kodu tarayın

iOS & Android

İndirmeler

Telif Hakkı 2023 Rain Turkey