Rain Blog

Global kripto para sektörünün önde gelen alım satım platformu Rain ile ilgili haberler ve güncellemeler

Rain Kripto Market Listesine GALA, APE, TRU, CVC, NEXO, DYDX ve ROOK Dahil Olmak Üzere 7 Yeni Kripto Varlığını Ekledi

Yayın Rain İçerik Ekibi - May 10, 7:00 PM

Rain kripto market listesine, aralarında APE, GALA, DYDX ve daha pek çok ünlü kripto projesinin de bulunduğu 7 yeni varlık eklenmiştir. Rain platformunda alım satım işlemlerinizi çeşitlendirmek ve dilediğiniz proje ile işlem yapmanız için 60’ın üzerinde kripto varlığa ulaşabilirsiniz, ayrıca Rain’de alım satımlarınız %0 işlem ücreti üzerinden gerçekleştirilir. Kripto market listesine eklenen 7 yeni varlık hakkındaki bilgiler aşağıdaki gibi açıklanmaktadır.

TrueFi (TRU)

TrueFi (TRU), teminatsız kredileri kolaylaştıran bir DeFi kredi protokolüdür. 2020 yılındaki lansmanından bu yana, özel olarak kurumsal borçlulara sabit vadeli, sıfır teminatlı krediler sunmuştur. TrueFi, DeFi platformundaki teminatlı borç verme piyasalarına bir alternatif sunar. Sistemin çalışma şekli, kredilerin zincir üstü kredi puanları kullanılarak onaylanmasıdır. Protokolün yerel token olan TRU, Ethereum tabanlı bir ERC-20 tokenıdır. Protokolde, TRU sahipleri tarafından yönetişim için kullanılır. Token sahipleri, TrueFi protokolünde bir yönetim oyu ile yeni kredileri onaylamak veya reddetmek için TRU tokenlarını stake ederler.

Gala (GALA)

Gala Games (GALA), bir oyun ekosistemi ve Blockchain tabanlı Play-to-Earn (Oyna-Kazan) oyun kategorisine dâhil bir NFT pazarıdır. Gala Games, oyunla ilgili birçok uygulamayı ve işlevselliği kapsayan topluluk tarafından yönetilen bir ekosistem oluşturmak için Blockchain teknolojisinin gücünü geleneksel oyunların kanıtlanmış mekanikleriyle birleştirmeyi amaçlamaktadır. Ekosistemin özgün işlevleri, oyun içi öğelerin, öğeleri alan oyuncular tarafından NFT’ler olarak doğrulanabilir bir şekilde sahip olunmasını içerir. Bu durum, öğelerin yalnızca oyun için kullanılabilir değil, aynı zamanda platformda takas edilebilir olduğu anlamına gelir. Gala ekosisteminde oyuncular oyun içi varlıklarını ve gelirlerini GALA tokenları almak için satarak para kazanabilirler. GALA tokenları kazanmak için kullanıcılar, Gala ekosistemi içindeki belirli oyunlara tahsis edilmiş ve ağın güvenliğine katkıda bulunan düğümler de dahil olmak üzere Gala Düğümlerini çalıştırmayı da seçebilirler.

Civic (CVC)

Civic (CVC), bireylere ve kuruluşlara gizli bilgilerini korumak ve bu bilgileri yönetmek için ihtiyaç duydukları araçları sağlayan Blockchain teknolojisine dayalı bir kimlik yönetimi platformudur. Sistem, kullanıcılara daha fazla gizlilik hakları sunarak ve çok miktarda hassas veri üzerinde sahip oldukları kontrolden vazgeçmek zorunda kalmadan çeşitli hizmetlerden yararlanmalarını sağlayarak insanların kimlik doğrulama hakkındaki düşüncelerini yeniden tanımlamayı amaçlamaktadır. Civic'in kimlik koruma yöntemi, gerçek zamanlı isteklerle bir senkronizasyon içinde hesap kullanımını onaylamak için Blockchain teknolojisini kullanır. Ayrıca, veriler yalnızca kullanıcılar izin verdikten sonra Civic ortaklarıyla paylaşılır. Kullanıcılar, Civic uygulaması aracılığıyla biyometrik bir imza göndererek bu tür eylemleri onaylayabilir. Ağın yerel token CVC, esas olarak ekosistemin kullanımı boyunca meydana gelen her türlü ödeme için kullanılır. CVC, Civic'in teklifinin temel parçaları olan belgeleri doğrulayarak kazanılabilir.

Nexo (NEXO)

Nexo (NEXO), kullanıcılarının geleneksel fiat (itibari) para birimleri veya çeşitli sabit paraların kripto destekli borç alma ya da verme işlemlerine anında erişmesini sağlayan bir platformdur. Sistem, desteklenen tokenların (Bitcoin, Ethereum, Litecoin ve Ripple) sahiplerinin kripto fonlarını teminat olarak koymasına ve karşılığında çoğunlukla geleneksel likidite almasına izin verir. Krediler, tüm ilgili işlemleri kaydettikleri Ethereum Blockchain’indeki amaca yönelik akıllı sözleşmeler ve oracle’larla yönetilir. İşlem oldukça basittir: Kullanıcılar, tokenlarını belirli bir akıllı sözleşmeye yatırır ve daha sonra fonları dağıtmak için oracle'ları kullanır. Ardından, geri ödenen her taksit için akıllı sözleşme belirli bir teminat miktarını serbest bırakır. NEXO, ağın yerel tokenıdır ve borçlulara birikimleri konusunda indirimler veya borç verenler için faiz oranlarında artışlarla birlikte tüm token sahipleri için temettü sağlar.

dYdX (DYDX)

dYdX (DYDX), 2017 yılında piyasaya sürülen ve kripto alım satımı sunan bir DEX (Merkeziyetsiz Borsa) projesidir . Günlük milyarlarca işlem hacmi ile kripto dünyasının en büyük DEX'lerinden biridir. DYDX, kullanıcıların ödedikleri ücretleri azaltmak için stake edebilecekleri ve kullanabilecekleri, böylece varlıklarından yararlanabilecekleri platformun yerel tokenıdır. Ek olarak, DYDX bir yönetişim tokenı olarak işlev görür ve sahiplerine oy hakkı şeklinde doğrudan kontrol sağlar. Katman-2 (Layer-2) çözümü ile dYdX kullanıcıları, hiçbir ‘gas’ ücreti ödemeden ve diğer toplam ücretlerde daha düşük meblağlar ile daha hızlı işlem yapabilirler. Ayrıca, yükseltme, güvenliği ve gizliliği artırmanın yanı sıra aynı hesaptan birden fazla pazarda leverage işlemine izin vermeyi amaçlamaktadır. Bunun yanı sıra ağ, amaca yönelik tasarlanmış bir mobil uygulamayı ve her ikisi de Katman-2 yükseltmesinin bir parçası olan anında para çekme işlemlerini destekler.

ApeCoin (APE)

ApeCoin (APE), dünyaca ünlü Yuga Labs tarafından gerçekleşen Bored Ape Yacht Club (BAYC) projesine dayanan bir token sistemidir. Web 3.0'a öncülük eden merkeziyetsiz bir toplumun gelişimini güçlendirmek ve teşvik etmek için APE ekosisteminde kullanılan bir ERC-20 yönetişim ve hizmet tokenıdır. ApeCoin DAO, ekosistemin ve fonlarının nasıl işlemesi gerektiği konusunda oy kullanmalarını sağlayarak ApeCoin sahipleri için öz yönetim özelliği sunar. Token sahipleri tarafından kontrol edilen ekosistem fonu, ApeCoin DAO üyeleri tarafından belirlenen girişimleri destekleyecek olan tüm ApeCoin'in yüzde 62'sini almıştır. APE ayrıca, özel oyunlar ve uygulamalar gibi ekosistemin gizli alanlarına erişim sağlar. APE ayrıca üçüncü taraf geliştiricilerin ürünlerine, işlerine ve diğer girişimlerine ApeCoin'i entegre ederek ekosisteme katılmaları için yollar sunar.

 

KeeperDAO (ROOK)

KeeperDAO (ROOK), kullanıcılarının çeşitli özellikler aracılığıyla alım satım yapmasına, borç almasına ve para kazanmasına olanak tanıyan, merkeziyetsiz bir Ethereum tabanlı projedir. Adından da anlaşılacağı gibi, Keeper’lara yönelik bir Merkeziyetsiz Otonom Kuruluştur (DAO). Keeper’lar, DeFi (Merkeziyetsiz Finans) alanı içindeki birden fazla Blockchain’inde çeşitli eylemler yürüten özelleşmiş botlardır. Bu programların güvenliği, zincirlerdeki kötü amaçlı yazılımlar tarafından sıklıkla tehlikeye atıldığından KeeperDAO, tüm Keeper’ları tek bir toplu gövde ve ekonomide birleştirerek bu sorunları azaltmayı amaçlamaktadır. KeeperDAO'nun dikkate değer başka bir özelliği, katılımcıların birbirleriyle çok sayıda ERC-20 tokenı alışverişi yapma şansına sahip olduğu alım satım protokolüdür. Bir işlem talebi, madenci tarafından çıkarılabilir bir değer (Miner Extractable Value, MEV) yaratır ve durum gerçekleşirse, bu işlemi başlatan kişi MEV değerine eşit olan ROOK tokenlarıyla ödüllendirilir. ROOK sahipleri, tokenla ödenen getirileri almak için ağın borç verme protokolü olan Hiding Vault aracılığıyla da kredi sağlayabilir.

 

Rain market listesine eklenen bu 7 yeni kripto varlığı ile alım, satım ve takas işlemlerine başlamak için platformumuzu ziyaret edebilirsiniz, ayrıca eklenecek çok daha fazla kripto varlık için takipte kalabilirsiniz.

Rain, regülasyon odaklı kripto varlık alım ve satım platformudur. Rain finansal kurum standartlarında kullanıcılarına hizmet sunmaktadır.

Şirket

Öğrenin

Kariyer

Sosyal

Rain uygulamasını indirmek için QR kodu tarayın

iOS & Android

İndirmeler

Telif Hakkı 2022 Rain Turkey