Rain · Buy & Sell Bitcoin, Ethereum, and more in the Middle East
Rain · Buy & Sell Bitcoin, Ethereum, and more in the Middle East

Rain Blog

Global kripto para sektörünün önde gelen alım satım platformu Rain ile ilgili haberler ve güncellemeler

2022'nin Token Yaratmak için En İyi Blockchain'leri

Yayın Rain İçerik Ekibi - Jun 14, 7:00 PM

Yerel bir kripto varlığı piyasaya sürmek zordur, bunu bağımsız bir Blockchain'de inşa etmek daha da zordur ancak token yaratmaya izin veren Blockchain'ler bulunmaktadır. Bu yazıda 2022'nin alt token sistemini barındıran ve kripto varlık yaratılmasına izin veren sağlam, iyi tasarlanmış Blockchain'leri ve bunların yerel kripto varlıklarını keşfedeceğiz.

Blockchain'leri Bilmek Yatırımcılar İçin Neden Önemlidir?

Yeni kripto varlıklar, sektörde ilgi çekip kısa sürede popülerlik kazanabilir fakat hangi Blockchain'lerin token çıkarmayı desteklediğini bilmek neden önemlidir? Cevap, Blockchain ve yerel varlıkların getirdiği likidite ve ortaklıkta yatar. Örneğin; yeni çıkarılan varlık, kripto piyasasında yer almak için belirli bir likiditeye ve işlem çiftine ihtiyaç duyacaktır. Çoğu durumda yeni token için seçilen işlem çiftinde yalnızca token talebini artırma potansiyeline değil, aynı zamanda ekosisteme yeni kullanıcılar çekme potansiyeline sahip olan host (ev sahibi) Blockchain'in yerel kripto varlığı olur. Aynı zamanda bu işlem çifti, host Blockchain'in yerel token'ının fiyat ve değerinin artmasında pozitif etki yaratır.

Token Oluşturmak için 2022'nin En İyi Blockchain'leri

Şimdi 2022'nin kripto varlık oluşturulmasını teorik olarak destekleyen en iyi Blockchain'lere bir göz atalım.

Ethereum (ETH)

Listemizdeki ilk Blockchain, çoğu kişi için şaşırtıcı değil. Ethereum, neredeyse herkesin kendi kripto varlığını piyasaya sürmesine ve çıkarmasına izin veren en popüler Blockchain ağıdır. Ethereum'da piyasaya sürülen token'lar, en bilinen ve tercih edilen token standartlarından biri olan ERC-20'ye uymalıdır.

Fantom (FTM)

Fantom (FTM), Ethereum'a benzer kapasiteye sahip akıllı sözleşme tabanlı bir platformdur. Daha az bilinen ve benimsenen bir Ethereum alternatifi olmakla birlikte, kendi Blockchain'inde kripto varlık oluşturulmasını destekler. Fantom, Ethereum'la o kadar benzeşmektedir ki neredeyse tüm Ethereum tabanlı DApp'ler (merkeziyetsiz uygulamalar) bu zincirle 1:1 uyumludur.

Algorand (ALGO)

Algorand (ALGO), çok sık kullanılmasa da token oluşumunu destekleyen merkeziyetsiz Blockchain tabanlı bir ekosistemdir. Algorand'ı öne çıkaran şey, Ethereum'a nazaran etkileyici işlem gücü, hızı, düşük gas ücretleridir.

Bireysel token'lara bakarken, yatırımcılar genellikle piyasaki kripto varlıkların %90'nın kendilerine ait bir Blockchain'i olmadığını ve başka bir Blockchain üzerine inşa edildiğini unutur. Bu ağlar, yeni token'lar çıktığında genelde etkilenmezler ancak doğru bilgiye sahip yatırımcılar bu tür faaliyetlerin Ethereum, Fantom ve Algorand gibi sağlam ağlar üzerindeki dolaylı etkilerinden yararlanabilir.

logo-light

Rain, regülasyon odaklı kripto varlık alım ve satım platformudur. Rain finansal kurum standartlarında kullanıcılarına hizmet sunmaktadır.

Şirket

Öğrenin

Kariyer

Sosyal

Rain uygulamasını indirmek için QR kodu tarayın

iOS & Android

İndirmeler

Telif Hakkı 2022 Rain Turkey