Rain Blog

Global kripto para sektörünün önde gelen alım satım platformu Rain ile ilgili haberler ve güncellemeler

2022 Yılının En İyi 3 Metaverse Kripto Varlığı

Yayın Rain İçerik Ekibi - Apr 19, 7:00 PM

Metaverse, çoğunlukla Blockchain teknolojisinin gücünü ve sanal gerçeklik kavramını birleştirmenin yenilikçi yolları ile son zamanlarda en çok konuşulan konular arasındadır. En umut verici metaverse projelerini bulmak zor olsa da aralarından ilk üçü ve projelerin yerel kripto tokenlarını sizin için özetledik.

Metaverse Nedir?

Metaverse kripto projelerinin ne olduğuna değinmeden önce, metaverse kavramının ne olduğunu açıklayalım. Metaverse, kullanıcıların birbirleriyle ve çevredeki ekosistemle etkileşim kurma şansına sahip olduğu sanal, gerçeğe benzer ortamlardır. Metaverse ekosistemleri, katılımcıların dijital ilerlemeleri için kripto varlıkları kazanabilecekleri fırsatlar sunar. Başka bir deyişle, metaverse hizmetleri, yeni dünyaların hem yeni başlayanlar hem de profesyoneller arasında bu kadar popüler olmasının nedenlerinden biridir. Metaverse kavram olarak basitçe açıklandığına göre, 2022 yılındaki ilk üç metaverse kripto varlığına geçelim.

Decentraland (MANA)

Decentraland (MANA), piyasaya çıkış tarihinden itibaren önem kazanan metaverse projelerinden biridir. Decentraland, Blockchain tabanlı bir sanal gerçeklik kavramını tanıtan ilk ekosistemler arasındadır ve sanal gerçekliği ilk benimseyen projelerin avantajı, metaverse'ü de desteklemesidir. Proje, topluluk tarafından yönetilen ekosistemin mekaniği kullanıcı katılımı, özelleştirilebilirlik ve çeşitlilik etrafında toplanmıştır. Bu durum, her katılımcının gerçekten sürükleyici bir deneyime dahil olduğu anlamına gelir. Katılımcıların ilerlemesi, Decentraland'ın yerel kripto varlığı olan MANA ile ödüllendirilir ve MANA’lar, NFT’ler, giyilebilir ürünler ve hatta dijital mülkler gibi çeşitli sanal öğeleri satın almak ve özelleştirmek için kullanılabilir.

Sandbox (SAND)

Sandbox (SAND), listede ikinci sırada Decentraland'ın yakın rakibi olan yer almaktadır. Her iki proje de birbirine benzer özelliklere sahiptir. Hem Sandbox hem de Decentraland, gerçeğe yakın deneyimler ve fazlasını sağlarken, kullanıcıların katılımları sayesinde kazanç elde etmelerini sağlar. Sandbox benzersiz, bloklu figürler, öğeler ve ortam içerdiğinden, projeler arasındaki temel fark görünüşlerindedir. NFT'ler söz konusu olduğunda Sandbox, ekosistemin şirket içi pazarında SAND tokenları ile takas edilebilecek çok çeşitli kazançlı sanal öğeler ve dijital arazi içerdiğinden tartışmasız en iyi metaverse olarak adlandırılabilir. Ayrıca Sandbox'ın sektördeki en yüksek rakamlardan biri olan 2 milyonu aşan bir topluluğa sahip olduğunu belirtmekte fayda var.

Axe Infinity (AXS)

Axie Infinity (AXS), Decentraland ve The Sandbox’un projelerinden farklı olarak tam gelişmiş bir Oyna-Kazan / Play-to-Earn metaverse projesidir. Axie Infinity, oyuncularının ekosistemin yerel tokenı olan AXS karşılığında Axies adlı oyun içi karakterlerini oynamasına, özelleştirmesine ve üretmesine olanak tanır. Oyunun mekaniği, katılımcıları sınırlarını zorlamaya ve düzenli olarak oyuna katılmaya teşvik etmek için tasarlandığından, Axie Infinity kazanç açısından bu listenin tartışmasız en verimli olandır. Bu durum, diğer metaverse projelerinin herhangi birinden daha fazla fon sağlama fırsatı yaratır.

Metaverse projeleri, kullanıcıların bir takım eşyalara sahip olmalarını ve ilerlemelerinden para kazanmalarını sağlayan yenilikçi ve özgün sanal gerçekliklerdir. Decentraland, Sandbox ve Axie Infinity, dönemlerinin en popüler metaverse projeleri olsa da, gelecekte diğer rakiplerin ortaya çıkması ve zirveye çıkabileceklerini görme ihtimali yüksektir. Bununla birlikte, bu sanal ortamlar dünya çapında favoriler olarak ne kadar uzun süre kalırlarsa, bunları tahttan indirmesi de o kadar zor olacaktır ve o durumda bile tamamen ortadan kaybolmaları pek olası değildir.

Rain, regülasyon odaklı kripto varlık alım ve satım platformudur. Rain finansal kurum standartlarında kullanıcılarına hizmet sunmaktadır.

Şirket

Öğrenin

Kariyer

Sosyal

Rain uygulamasını indirmek için QR kodu tarayın

iOS & Android

İndirmeler

Telif Hakkı 2022 Rain Turkey