Rain Blog

Global kripto para sektörünün önde gelen alım satım platformu Rain ile ilgili haberler ve güncellemeler

İşletmelerin Kripto Varlıklarına Yönelmesinin Üç Nedeni

Yayın Rain İçerik Ekibi - Apr 27, 7:00 PM

Kripto varlıklarının potansiyelini ve faydasını fark eden kişiler sadece bireysel yatırımcılar değildir, işletmeler de bu yeni varlık sınıfına yönelmektedir. Bu yazımızda, kripto varlıklarınınişletmeleri çekmesinin en önemli üç nedenine değineceğiz.

Kripto Varlıklarının İş Dünyasındaki Yeri

Teknoloji konusunda bilgili kişilerin ilgisi olarak başlayan kriptolar, günümüzde işletmeler için trilyonlarca dolarlık küresel bir endüstriye dönüşmüştür. Perakende yatırımcıların desteğine rağmen, çoğu işletme bu devrim yaratan dünyaya adım atmadan önce oldukça uzun süre beklemiştir. 2020 yılının dördüncü çeyreğinde kripto ile büyük bir kurumsal yatırımcı dalgası meydana gelmiş ve şimdiye kadar kaydedilen en büyük boğa piyasalarından birine giriş yapıldığı şeklinde adını tarihe yazılmıştır. Tarihi yükseliş trendinden sonra binlerce işletmenin kriptoya yönelmesine hangi özelliklerin katkıda bulunduğu ise aşağıdaki gibi açıklanmıştır. 

 Blockchain Güvenliği

Blockchain, her kullanıcının işlem verilerini daha güvenli bir şekilde saklamasını ve doğrulamasını sağlayan teknolojide büyük bir fark yaratan sistemdir. Blockchain’in çok güvenilir olmasının en önemli sebebi, bünyesinde depolanan verilerin tamamen değiştirilemez olmasıdır. Başka bir deyişle, veriler hiç kimse tarafından değiştirilemez. Bu nedenlerle tamamen yansız ve tarafsız bir sistem arayan şirketler, Blockchain teknolojisini mükemmel bir sistem olarak kullanabilirler. Çoğu şirket, Blockchain fikrini benimsemeye bir adım önde başlamak için kendi kripto varlıklarını dolaşımda olan Blockchain tabanlı girişimlere fon vererek yapmıştır.

Tokenizasyonun Yeni Özellikleri

Tokenizasyon, ilgili tüm taraflar için faydaları potansiyel olarak artırmak adına belirli aktiviteleri kripto tokenlarına bağlama eylemidir. Örneğin bir kripto borsası, kullanıcılara borsa tarafından verilen kripto tokenı ile alım satım ücretlerini ödeme seçeneği sunabilir, bu durum sadece borsanın varlığına bir fayda sağlamakla kalmaz, aynı zamanda alım satım yapan kişiler için bir indirim sağlar ve böylece bir kazan-kazan durumu yaratılmış olur. Ünlü spor kulüpleri ve taraftar tokenları gibi diğer işletmeler de tokenlaştırmaya yönelmektedir. Bu benzersiz kripto varlıkları ile FC Barcelona, ​​Juventus veya Paris Saint-Germain gibi takımlar, tokenizasyon sayesinde taraftarlarını kulüplerle ilgili kararlara doğrudan dahil edebilmektedir.

Yeni Yatırım Fırsatları

Kriptoyu benimseme dalgasını başlatan işletmeler, kurumsal yatırımcılardır. Bu işletmeler genellikle riskten korunma fonları, girişim şirketleri veya bu konuda havuzlanmış başka bir sermayedir. Kurumsal yatırımcılar kripto piyasasının sunduğu fırsatları fark etmiş ve birçoğu bu fırsatları kendi avantajlarına dönüştürmeye karar vermiştir. Bunlara örnek olarak, Michael Saylor liderliğindeki MicroStrategy veya Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Cardano (ADA) dahil olmak üzere çeşitli kripto varlıklarının her birinde milyonlarca dolar sahibi olan David LaValle tarafından yönetilen Grayscale verilebilir.

Kripto varlık birimlerinin sadece perakende için değil, kurumsal sektör için de oldukça çekici özellikler sergilediği söylenebilir. İşletmeler, Blockchain teknolojisinin güçlü güvenlik özellikleri, tokenizasyon ve devrim niteliğindeki uygulamaları veya yatırım fırsatları nedeniyle kripto dünyasının potansiyelini tanımaya başlıyor, bu da yukarıda açıklanan özelliklerin hepsinin kripto için kalıcı olmak ve büyümek için küresel ekonomide olduğu gibi ilerlediği anlamına geliyor. 

Rain, regülasyon odaklı kripto varlık alım ve satım platformudur. Rain finansal kurum standartlarında kullanıcılarına hizmet sunmaktadır.

Şirket

Öğrenin

Kariyer

Sosyal

Rain uygulamasını indirmek için QR kodu tarayın

iOS & Android

İndirmeler

Telif Hakkı 2022 Rain Turkey