Rain · Buy & Sell Bitcoin, Ethereum, and more in the Middle East
Rain · Buy & Sell Bitcoin, Ethereum, and more in the Middle East

Rain Blog

Global kripto para sektörünün önde gelen alım satım platformu Rain ile ilgili haberler ve güncellemeler

Yeni Bir ERC-20 Token'ı Oluşturma Süreci

Yayın Rain İçerik Ekibi - Jul 14, 7:00 PM

Bugün işlem gören kripto varlıkları bir noktada piyasaya sürüldü ancak süreç tam olarak nasıl işlemekteydi? Bir kripto varlığı oluşturmanın nasıl bir şey olduğunu merak ettiyseniz bu yazıda adım adım açıklayacağız. Ethereum'da sıfırdan bir ERC-20 token'ı oluşturmanın adımlarını öğrenmek için yazımızı okumaya devam edin.

Token Oluşturma Hakkında

Bir kripto varlığı oluşturmak, kendi Blockchain'inde bir token başlatmak veya belirli bir token standardını izleyerek Ethereum gibi mevcut bir ağda yeni bir token çıkarmak anlamına gelebilir. Bu makalede token çıkarmayı anlatmak için Ethereum Blockchain'ini seçtik. Teknik açıdan birçok kullanıcıyı zorlamaz. ERC-20 token'ı başlatmak yüksek teknik bilgi gerektirmez ancak bu tür sistemler hakkında genel bir bilgiye ihtiyaç duyulur. Şimdi kendi kripto varlığınızı çıkarmak için gerekli adımları inceleyelim. 

Birinci Adım: Ethereum Cüzdanı Oluşturun ve Fon Yatırın

İlk adım bir Ethereum cüzdanı oluşturmaktır. Bu, ERC-20 varlıklarını destekleyen herhangi bir cüzdan olabilir ancak MetaMask, kullanıcılar arasında açık ara en çok tercih edilen seçenektir. Bu son derece basit bir işlemdir, birkaç dakikadan fazlasını almaz.

İkinci Adım: remix.ethereum.org Adresini Ziyaret Edin ve Kod Düzenleme Yapın

Bir sonraki adım, remix.ethereum.org adlı siteyi ziyaret etmemiz gerekeceğinden teknik olarak biraz daha zahmetlidir. Bu site, token oluşturmayı gerçekten yapabileceğimiz bir işletim arayüzüdür. Kodu görselde aşağıdaki gibi düzenlemeniz gerekir:

Görseldekiler olduğu gibi bırakılmalıdır ancak kendi token parametreleriniz için değiştirilmesi gereken bir kısım vardır. Kodu şu şekilde görünür:

Gördüğünüz gibi her ERC-20 token'ın temel tokenomisini belirlemeniz gerekecektir. Coin'in adı, toplam ve maksimum arz, sembolü (örneğin; UNI, BAT, ETH) ve token bölünebilirliği gibi (bir varlığın kaç kere bölünebilir olması) tokenomi özellikleri belirlemek gerekir.

Üçüncü Adım: Token'ınızın Ana Bilgisayar Ağını Seçin

Token oluşturduktan sonra ana bilgisayar ağının seçilmesi gerekir. Bu işlem remix.ethereum.org adresinden de yapılabilir. Ethereum Mainnet ve çeşitli test ağları arasında da karar verebilirsiniz.

Dördüncü Adım: Token'larınızı Ethereum Cüzdanınıza Aktarın

Her şey ayarlandı ve tamamlandı. Çıkardığınız token'larınız MetaMask'inize veya herhangi bir Ethereum cüzdanınıza aktarılmaya hazır. Bu, varlığınızın ilk transferi olacağı için, işlem tarihinde Sözleşme Oluşturma etiketli özel bir etikete sahip olacaktır. Bu, sizin genesis (orijinal) adresini çıkarttığınızı ve ne kadar arz tuttuğunuzu gösterir.

Bu yazıda ERC-20 token yaratma sürecini inceledik. Bir token'ı çıkarmak için bir programcıya veya teknik bilgi birikimine gerek yoktur ve teorik olarak adımlar doğru takip edildiğinde herkes süreci tamamlayabilir.

logo-light

Rain, regülasyon odaklı kripto varlık alım ve satım platformudur. Rain finansal kurum standartlarında kullanıcılarına hizmet sunmaktadır.

Şirket

Öğrenin

Kariyer

Sosyal

Rain uygulamasını indirmek için QR kodu tarayın

iOS & Android

İndirmeler

Telif Hakkı 2023 Rain Turkey