Rain Blog

Global kripto para sektörünün önde gelen alım satım platformu Rain ile ilgili haberler ve güncellemeler

DeFi ile Pasif Gelir Elde Etmenin Artıları ve Eksileri

Yayın Rain İçerik Ekibi - Apr 27, 7:00 PM

Pasif gelir, internet ortamının en sevilen terimleri arasında yer alsa da, bu terimi kullanan yalnızca birkaç kişi geleneksel varlıklara yatırım yapmadan pasif geliri nasıl elde edeceğini bilir. DeFi (Merkeziyetsiz Finans) pasif gelir için bir anahtar olabilir. Bu yazımızda, pasif gelire tam olarak nasıl bir şans verebileceği açıklanacaktır.

Pasif Gelir Nedir?

Pasif gelir, bir kişi veya kuruluşun gelirin elde edildiği yere zaman ayırmadan sağladığı kazançlardır. Bu durum, pasif gelir elde edenlerin, gelirlerini daha fazla kaynak gerektirmeden sağlamaya devam eden bu otomatikleştirilmiş girişi mümkün kılmak için öncesinde çalıştıkları anlamına gelir. Örneğin kısa vadeli kiralamalar gibi az miktarda zaman gerektiren kaynakların, günümüzde pasif gelir olarak nitelendirilip nitelendirilmediği konusunda tartışmalar mevcut olsa da konuyu basitleştirmek için bu durumlar göz ardı edilecektir.

DeFi Nedir?

DeFi, Blockchain aracılığıyla çalışan ve kullanıcılarına finansal fayda sağlayan kripto ekosistemleri için oluşturulmuş Merkeziyetsiz Finans kavramının kısaltmasıdır. DeFi, gelirleri, coğrafi konumları, teknik bilgileri veya finansal uzmanlıkları ne olursa olsun, her türlü geçmişe sahip katılımcıların çok çeşitli uygulamalardan yararlanmalarına izin vermesi sebebiyle kripto dünyasının başlangıcından bu zamana belirli bir popülariteye sahiptir. DeFi, pasif gelir sağlamak isteyen kişiler için bir alan yaratmayı başarmıştır. 

DeFi Uygulamaları ile Nasıl Pasif Gelir Elde Edilir?

Günümüzde, yaygın ve potansiyel olarak kazançlı olan uygulama türleri, stake etme ve likidite sağlama ifadeleri incelendiğinde, bu ifadeler başta biraz karmaşık gelebilir. Stake ve likidite sağlamayı, paranızın hesabınızda durduğu süre için belirli bir yüzde kazanması gibi, fonlarınızı bir bankaya yatırmak olarak düşünebilirsiniz. Stake etme ve likidite sağlama, farklı türde riskler olsa süreç açısından bu şekilde açıklanabilir. 

Başka bir deyişle, Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Tether (USDT) veya Cardano (ADA) gibi kripto varlıklarınızı PancakeSwap, Yearn Finance, 1inch gibi projelere vermeniz, sizin tarafınızdan herhangi bir ek çabaya gerek duymadan büyümelerini sağlayacaktır. Bu protokoller, beklenen yıllık yüzde verim (APY), gerekli kilitlenme süresi ve sıralama gibi lazım olan tüm ayrıntıları size bildirdiğinden seçim yapmak oldukça basittir. Böylece  varlıklarınız, ilk etapta ne kadar yatırdığınızın önemi olmadan, merkezi finans kurumları tarafından sunulanlardan potansiyel olarak daha yüksek olacak şekilde pasif gelir kazandırabilir.

DeFi ve devrim niteliğindeki uygulamaları sayesinde pasif gelir, kişilerin kazanç yolu olabilir. Tüm yatırımlar ve gelir akışları belirli bir düzeyde risk taşır. DeFi'nin pasif gelir fırsatları büyük bir fark taşımasa da bunları denemek çoğu kişinin bilgi edinmesini ve deneyim kazanmasını sağlayacaktır.

Rain, regülasyon odaklı kripto varlık alım ve satım platformudur. Rain finansal kurum standartlarında kullanıcılarına hizmet sunmaktadır.

Şirket

Öğrenin

Kariyer

Sosyal

Rain uygulamasını indirmek için QR kodu tarayın

iOS & Android

İndirmeler

Telif Hakkı 2022 Rain Turkey