Rain Blog

Global kripto para sektörünün önde gelen alım satım platformu Rain ile ilgili haberler ve güncellemeler

En Değerli 5 NFT Koleksiyonu

Yayın Rain İçerik Ekibi - Apr 19, 7:00 PM

NFT’ler son zamanların en popüler yenilikleri arasındadır. Bu yenilikçi dijital varlıklar, yaratıcı dünyayı Blockchain teknolojisi ve kripto tokenları ile birleştirerek hem alım satım yapan kişiler hem de yaratıcılığı üreten kişiler için eşsiz fırsatlar sunmaktadır. Burada, şimdiye kadar sergilenen en değerli NFT’ler ve NFT’leri bu kadar popüler yapan özelliklere değinilecektir.

NFT'ler Nedir?

NFT'ler (Non-fungible tokenlar), kopyalanamayan, değiştirilemeyen veya çoğaltılamayan çeşitli Blockchain ağlarında kayıtlı tek seferlik, benzersiz kripto tokenlerıdır. Bu özellikler sayesinde çoğu NFT, yaratıcısına münhasır ve doğrulanabilir mülkiyet sağlar ve bu da NFT’leri  sanat eserleri, koleksiyonlar ve diğer birçok sanal mülk kullanımı için mükemmel dijital araçlar haline getirir. 

CryptoPunks 

CryptoPunks, farklı ortamlarda, tamamen benzersiz 10.000 pikselli figür içeren, ilk NFT koleksiyonları arasında yer almaktadır. 2017 yılında LarvaLabs tarafından piyasaya sürülen CryptoPunks, bugün bildiğimiz NFT koleksiyonlarının önünü açmıştır ve bazı örnekleri bugüne kadar milyonlarca dolara ulaşmıştır. Örneğin, Punk #5822, Şubat 2022 yılında 8.000 ETH değerine denk gelen 24 milyon dolara satılmıştır. CryptoPunks'ın toplam işlem hacmi, milyarlarca dolara eşdeğer olan şaşırtıcı bir 887.000’in üzerinde ETH değerinde seyretmektedir.

Bored Ape Yacht Club

Bored Ape Yacht Club (BAYC), farklı türde giyilebilir ürünlere, özelliklere ve geçmişlere sahip 10.000 benzersiz karakter içeren tüm zamanların en ikonik NFT koleksiyonlarından biridir. Bored Apes, üst düzey koleksiyoncular ve hatta ünlüler arasında inanılmaz derecede popülerdir. Mark Cuban, Step Curry, Jimmy Fallon ve Post Malone, bu NFTlere sahip birçok ünlü isimden sadece birkaçıdır. Böyle yoğun seviyede bir talep fiyatların da yükselmesine sebep olmuştur. En uygun fiyatlı Ape bile size 109 ETH değerine mâl olurken, en pahalı parçalardan biri olan Ape 2087, 769 ETH karşılığında satılmıştır. Yüksek fiyatlara rağmen Ape’ler, tüm NFT koleksiyonlarının arasında en yüksek işlem hacimlerinden birine sahip olarak işlemlerde 491.000 ETH kaydetmiştir.

Azuki

Azuki, anime ve doğu çizgi film dünyasında gelişen kültten esinlenen bir NFT koleksiyonudur. Animelerden ilham alan 10.000 benzersiz karakteri, 26 ETH değerindeki taban fiyatı ve #9605 adlı parçası için 420 ETH'nin üzerindeki tavan maliyeti ile Azuki, bugüne kadarki en değerli NFT koleksiyonları arasında yer almaktadır. Parçalardan birine sahip olmak için, sanatçıların, fark yaratan bireylerin ve yenilikçilerin birlikte yaratmak ve büyümek için bir araya geldiği özel bir alan olan “The Garden”a erişimi gerekmektedir.

Clone X - X Takashi Murakami

Clone X - X Takashi Murakami, en iyiler listesindeki anime ve doğu popüler kültürüne dayanan bir başka koleksiyondur. Bununla birlikte, Azuki ve Clone X arasındaki benzerlik de bu özellikten ibarettir çünkü Clone X fütüristik stile ve inanılmaz derecede çeşitli ortamlara sahip 20.000 3D karakter içermektedir. Clone X - X Takashi Murakami'den bir parça almak en az 18 ETH değerindeyken, mevcut rekor fiyatı elde etmek 450 ETH'den fazlasına mal olur.

Doodles 

Sayısız varyasyonda 10.000 çizilmiş figür içeren Doodles NFT koleksiyonu, adından da anlaşılacağı gibi, bu karakterler ikonik bir minimalist çizgi film illüstrasyon türü olan doodle tarzında yaratılmıştır. Doodle'lar koleksiyoncular arasında oldukça popülerdir çünkü bu NFT'lerin en ucuzu bile 15 ETH değerindeyken, en yüksek değerli parça ise neredeyse 300 ETH üzerinden işlem görmektedir.

NFT'ler, genel olarak dijital ürün sahipliğinin yanı sıra Blockchain tabanlı yaratıcılık koleksiyonunun sonsuz potansiyelini zaten göstermiştir ve gelecekte bu etkileyici endüstriyi ne türde koleksiyonların şekillendireceğini görmek heyecan verici olacaktır.

Rain, regülasyon odaklı kripto varlık alım ve satım platformudur. Rain finansal kurum standartlarında kullanıcılarına hizmet sunmaktadır.

Şirket

Öğrenin

Kariyer

Sosyal

Rain uygulamasını indirmek için QR kodu tarayın

iOS & Android

İndirmeler

Telif Hakkı 2022 Rain Turkey