Rain · Buy & Sell Bitcoin, Ethereum, and more in the Middle East
Rain · Buy & Sell Bitcoin, Ethereum, and more in the Middle East

Rain Blog

Global kripto para sektörünün önde gelen alım satım platformu Rain ile ilgili haberler ve güncellemeler

Çılgın Ortaklık: Snoop Dogg x Metaverse

Yayın Rain İçerik Ekibi - Jun 06, 7:00 PM

Metaverse, her kesimden insanı ve dünya çapında ünlü kişileri cezbetti. Ünlü rapçi ve müzisyen Snoop Dogg, sanal emlak ve pazar ürünlerinin yer aldığı dijital gerçeklikte en aktif kişilerden biri oldu. Bu yazımızda katıldığı dünyaların derinliklerine inerken bunu nasıl başardığını inceleyeceğiz.

Snoop Dogg'un Metaverse Girişimleri

Snoop Dogg, Eylül 2021'de The Sandbox'a katılmış ve NFT toplamaya başlamışken aslında merkeziyetsiz sanal gerçeklik fikrini, kripto varlıkları, NFT ve Web 3.0 unsurlarını desteklediğinin ilk sinyallerini vermiştir. 2022'nin ortalarına hızla gelmiş Dogg, kendi için 17 milyon dolar değerinde çeşitli NFT’ler toplamayı başarmakla kalmamış, aynı zamanda kendi sanal dünyası Snoopverse'i de piyasaya sürmüştür. Rapçi, bu tür sanal öğelerin ve sanal gerçekliğin uzun vadede daha çok değerleneceğine ve gelecekte rol oynayacağına açıkça inanmaktadır. Yine de bu güvenin altında yatan neydi bu yazıda öğreneceğiz.

Sandbox'ı (SAND) Keşfetme

Sandbox, bu Metaverse keşfinin ilk durağıdır çünkü aynı zamanda Snoop'un en sevdiği ekosistemdir. Sandbox ekosistemi; giysi, aksesuar ve LAND adı verilen arazi mülklerine kadar inanılmaz çeşitlilikte sanal öğelere sahip olma, yaratma, alım-satım yapma ve bunları kullanma olanağı sunar. Yukarıda bahsettiğimiz ögelerin hepsi, oyuncular için heyecan verici fırsatların kilidini açan sürükleyici, geniş bir sanal gerçekliğe aittir.

The Sandbox'ın yerel token'ı SAND, işlemler için ekosistem çapında bir değiş-tokuş aracı olarak kullanılmakta ve tüm faaliyetlerin merkezinde yer almaktadır.

The Sandbox ve Snoopverse (Snoop Dogg'un Dünyası)

Snoop Dogg, "Go Big or Go Home" yani Ya Büyük Oyna Ya da Evine Dön mottosuyla ilerleyen bir sanatçı kişilik olmuştur. Ortalama bir Sandbox kullanıcısı olmak için Snoop’un Metaverse dünyasına girmediği söylenebilir. The Sandbox ile iş birliği yapan Snoop “Snoopverse” adında, her şeyin kendi vizyonuna göre kurulduğu bir alt dünya başlatmıştır. Aslında bu alt dünya yaratma fikri, daha öncesinde The Sandbox'ın üyeleri arasında popüler olan bir fikirdi ve hatta biri Snoop'un konutunun yanındaki sanal LAND için 300.000 dolardan fazla ödedi. Snoopverse'e katılmak isteyenler için 5000 adet NFT formunda erken erişim kartları listelenmiştir.

Snoop Dogg,"House I Built" adlı şarkısının video klibini Snoopverse'te çekmiştir, bu da aslında girişiminin sonuna kadar arkasında olduğunu göstermekte.

Snoop Dogg kendisinden beklemediğimiz tek şeyin "beklendik hamleler" olduğunu bir kez daha kanıtladı. NFT koleksiyonu ve kripto tabanlı merkeziyetsiz sanal gerçeklik platformlarını yayma ve kullanmadaki aktif rolüyle Snoop, kitleleri fethetmek için yeni bir dünyaya hazır olduğunu ve Metaverse'ün ayrılmaz bir parçası olmak istediğini dünyaya gösterdi.

logo-light

Rain, regülasyon odaklı kripto varlık alım ve satım platformudur. Rain finansal kurum standartlarında kullanıcılarına hizmet sunmaktadır.

Şirket

Öğrenin

Kariyer

Sosyal

Rain uygulamasını indirmek için QR kodu tarayın

iOS & Android

İndirmeler

Telif Hakkı 2022 Rain Turkey