Rain Blog

Global kripto para sektörünün önde gelen alım satım platformu Rain ile ilgili haberler ve güncellemeler

Zorunlu İki Aşamalı Kimlik Doğrulama

Yayın Rain İçerik Ekibi - Feb 08, 7:00 PM

Rain platformu olarak kullanıcı güvenliğini önceliğimiz yapıyor ve kimliğinizi, hesabınızı korumanıza önem veriyoruz. Platformumuzda yapmak istediğiniz işlemleri mümkün olan en güvenli şekilde gerçekleştirmenizi sağlamak için çözümler sunuyoruz. Olası siber suçlular ve dolandırıcılara karşı koruma sağlamak için kimliğinizi korumak adına “İki Aşamalı Kimlik Doğrulama” sistemini kullanıcılarımızın hizmetine sunuyoruz.

İki Aşamalı Kimlik Doğrulama (2FA), başka birinin şifrenize erişmesi durumunda hesabınıza erişebilen tek kişi olmanızı sağlamak için tasarlanmış, Rain hesabınız için ek bir güvenlik sistemidir.

Kullanıcı güvenliğini artırmak için, 2FA olarak bilinen İki Aşamalı Kimlik Doğrulama, 25 Nisan 2022 Pazartesi günü saat 08.00'den itibaren Rain uygulaması ve web sitesinde aşağıdaki işlemler için zorunlu olacaktır:

  • Üye Girişleri: Rain mobil uygulamasına ve web sitesine giriş yapma işlevidir.

  • Kripto Gönderme: Kripto varlık birimini başka bir cüzdana gönderme veya aktarma işlevidir.

  • Para Çekme: Rain cüzdanınızdan banka hesabınıza fiat (itibari) para birimi aktarma veya Rain cüzdanınızdaki fiat para birimindeki paranızı banka hesabınıza çekme işlevidir.

Rain hesabınızda ,“Ayarlar” bölümünden bir SMS veya Kimlik Doğrulayıcı Uygulaması doğrulama adımı ekleyerek 2FA'yı kolayca etkinleştirebilirsiniz. Bu özelliğin zorunlu kullanıma sunulmadan önce nasıl uygulanacağı hakkında daha fazla bilgi için lütfen buradaki makalemizi okuyunuz.

2FA'yı etkinleştirmediyseniz, bir sonraki oturum açışınızda sizden SMS 2FA isteneceğinden herhangi şey yapmanıza gerek yoktur.

İki Aşamalı Kimlik Doğrulamanın Faydaları

Çevrimiçi platformlar, kullanıcılarının kimlik bilgilerini parola veri tabanını çalan veya kullanıcı parolalarını elde etmek için kimlik avı kampanyaları gibi kötüye kullanımı önlemek amacıyla  2FA kullanmaktadır.

Hem kimlik bilgilerinizi hem de erişebileceğiniz kaynakları daha iyi korumak için 2FA uygulanması güvenlik açısından önem taşımaktadır

1- Yüksek Güvenlik

2FA’nın en önemli faydası, Rain hesabınıza erişmek için herhangi başka bir kişiye karşı güvenlik katmanı geliştirerek hesabınızın güvenliğini büyük ölçüde iyileştirmesidir.

2- Parasal Varlıkların Korunması

2FA'nın uygulanması, olası kötü niyetli bir yaklaşımın hesabınıza erişmesini zorlaştırır. Kullanıcıların parasal fonlar açısından güvenliği arttırılmış olur.

3- Dolandırıcılığın Önlenmesi

2FA tarafından korunan bir hesaba erişmeye çalışan bir dolandırıcı, güvenlik katmanı ile karşılaşacağı için daha fazla bilgiye ihtiyaç duyacaktır.

4- Kimlik Bilgileri ve Kimlik Hırsızlığına Karşı Koruma

Bilgisayar korsanlığı, korsan bir kişinin hesabınızı uzaktan hacklemek için herhangi bir bilgisayar komutu girmesini gerektirmez. Dizüstü bilgisayarınız veya akıllı cihazınızın ekranı görünür bir şekilde şifrenizi girmeniz de bu sorunu yaratabilir. 2FA ile oturum açma girişiminde bulunan herhangi bir kişi, kimlik doğrulaması için yeterli bir parola değildir.

İki Aşamalı Kimlik Doğrulama (2FA), hesabınıza güvenlik katmanı ekleyen ve hesabınızın saldırıya uğrama olasılığını azaltan bir güvenlik özelliğidir.

Konuya dair herhangi bir sorun ile karşılaşmanız durumunda [email protected] adresi üzerinden veya canlı sohbet aracılığı ile bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Rain, regülasyon odaklı kripto varlık alım ve satım platformudur. Rain finansal kurum standartlarında kullanıcılarına hizmet sunmaktadır.

Şirket

Öğrenin

Kariyer

Sosyal

Rain uygulamasını indirmek için QR kodu tarayın

iOS & Android

İndirmeler

Telif Hakkı 2022 Rain Turkey