Rain Blog

Global kripto para sektörünün önde gelen alım satım platformu Rain ile ilgili haberler ve güncellemeler

Play-to-Earn (Oyna-Kazan) Kripto Oyunları

Yayın Rain İçerik Ekibi - Apr 28, 7:00 PM

Sevdiğiniz oyunları oynayarak geçirdiğiniz zaman boyunca para kazanabileceğinizi biliyor muydunuz? Bu yazımızda dünyanın dört bir yanından çok sayıda insanın kazançlar elde etmeyi başardığı P2E (oyna-kazan) kripto oyunlarının ayrıntılarına değineceğiz.

Yeni Nesil Ek Gelirler

Ana kazançlarını biriktirmek veya artırmak isteyen birçok kişi, yarı zamanlı işleri, ek işleri veya ihtiyaç duyulan ekstra fonların getirisini sağlayan başka faaliyetleri tercih etmektedir. Bununla birlikte, online çalışma hayatının artmasıyla her gün, birçok kişi için ek gelir sağlamanın yollarını açan yeni fırsatlar ortaya çıkmaktadır. Bu yeni fırsatlardan biri de kripto dünyasında ve özellikle oyuncuların çabalarını ve ilerlemelerini ödüllendirmek için tasarlanmış P2E oyunlarıdır. 

Play-to-Earn Kripto Oyunları Nasıl Çalışır?

Play-to-Earn oyunları, oyuncuları oyun içinde ilerlemeleri için takas edilebilir tokenlar veya NFT’ler ile ödüllendirir. P2E oyunlarının ayrılmaz birer parçası da NFT’lerdir.

Play-to-Earn ve NFT'ler

P2E ekosisteminde, NFT'ler oyuncuların ilerlemelerini sermayeye dönüştürme noktasında önemli bir rol oynar. Silahlar, giysiler, aksesuarlar, araçlar, mülkler v gibi oyun içi öğelerin çoğu aslında NFT'lerdir. Oyun içinde bu öğelere sahip olan oyuncuları oyun dışında da öğe sahibi yapar. Bu nedenle oyuncular çeşitli kripto varlıkları için, NFT pazarlarında oynarken ödül olarak kazandıkları öğeleri açık artırmaya çıkarabilir veya satabilirler ve bunlar daha sonra fiat (itibari) para birimlerine dönüştürülebilir.

Play-to-Earn ve Geleneksel Tokenlar

Oyun ekosisteminde ödüllendirmenin tek yolu NFT'ler ile gerçekleşmez. Geleneksel kripto tokenları da ödül veya oyun içi para birimi olarak hizmet edebilir. Bu durumda, kullanıcılar yeni edindikleri tokenları diğer kripto varlıkları veya fiat para birimleri ile takas edebilirler.

En İyi P2E Kripto Oyunları ve Kripto Varlıkları

Axie Infinity (AXS)

İlk olarak tartışmasız en popüler P2E oyunlarından biri olan Axie Infinity hakkında konuşmamız gerekir. Oyunun içinde oyuncuların, Ethereum'da NFT'ler olarak kaydedilen Axies adlı yaratıkları almaları, üremelerini sağlamaları ve bunları etkileşime geçirmeleri gerekir. Oyuncu gelişimi arttıkça, daha nadir Axie’ler üretme veya diğer oyuncuları alt etme ve AXS kripto tokenları kazanma şansı artar. Ayrıca bir Axie, yaklaşık 820.000 dolara eşdeğer olan 300 ETH'ye satılmıştır.

Decentraland (MANA)

Decentraland, yüz binlerce aktif oyuncunun sanal gerçekliği yeni özellikleriyle eğlendiği, yaygın olarak benimsenen metaverse projelerinden biridir. Axie Infinity'de olduğu gibi, Decentraland'daki çoğu öğe, mülk ve giyilebilir ürünler aynı zamanda NFT'lerdir ve bu da kullanıcıların oyun içi varlıklarına fiilen sahip olarak ilerlemelerinden kâr etmelerini sağlar. Bu ekosistemin P2E özelliğinin bir diğer unsuru, metaverse sunucusunun içinde ve dışında yönetişim hakları, NFT alım satımı ve daha pek çok farklı kullanım örneğine sahip olan yerel kripto tokenı MANA'dır.

Play-to-Earn kripto oyunları, yukarıda belirtilen tüm özellikler aracılığıyla bireyler için iyi bir ek gelir sağlayabilir. Bu oyunları bir oyuncu olarak denemek veya oyunların kripto tokenları ile alım satım yapmayı istiyorsanız, P2E oyunları kalıcı olacağına ve gelecekte gelişmeye devam edeceğini bilerek hayatınıza dahil edebilirsniz.

Rain, regülasyon odaklı kripto varlık alım ve satım platformudur. Rain finansal kurum standartlarında kullanıcılarına hizmet sunmaktadır.

Şirket

Öğrenin

Kariyer

Sosyal

Rain uygulamasını indirmek için QR kodu tarayın

iOS & Android

İndirmeler

Telif Hakkı 2022 Rain Turkey