Rain · Buy & Sell Bitcoin, Ethereum, and more in the Middle East
Rain · Buy & Sell Bitcoin, Ethereum, and more in the Middle East

Rain Blog

Global kripto para sektörünün önde gelen alım satım platformu Rain ile ilgili haberler ve güncellemeler

Noun NFT'leri Kripto Dünyasını Kasıp Kavuruyor

Yayın Rain İçerik Ekibi - Jun 06, 7:00 PM

Noun'lar şu ana kadar 100 milyon doların üzerinde satıldı ve 24 saatlik ortalamada bir Noun NFT'si, 100.000 - 200.000 $ civarlarında satılıyor. Bu rakamlar oldukça etkileyici olmakla beraber bu yazıda Noun koleksiyonuyla ilgili bilmeniz gereken her şey açıklayacağız.

Nouns NFT'leri Nedir?

Noun NFT'leri, CC0 NFT'leridir yani bu eser üzerinde bir telif hakkına sahip olmadığınız fakat sadece ilişkili olduğu token'a sahip olduğunuz anlamına gelir. NFT'lerin başkalarına ait olmasına izin vermesini sağlayan bir telif hakkı biçimiyle piyasa sürülmesi bazıları için dezavantaj gibi görünebilir fakat bu el değiştirme muhtemelen değerlemesi üzerinde olumlu etki edecek ve uzun vadede kazanmanızı sağlayacaktır.

Noun parçaları, CryptoPunks'a stil olarak benzese de daha basit görünümlüdür. Avantajlarını ve özelliklerini ileriki bölümde tartışacağız.

Nouns DAO ve Hazinesi

Bir Noun satın aldığınızda otomatik olarak Nouns DAO'sunun yani merkeziyetsiz otonom organizasyonun bir parçası olursunuz. Nouns DAO şaşırtıcı şekilde kaynaklara sahiptir. Royalty'lerin (bir NFT'yi satmayıp tuttuğunuzda aldığınız sadakat bedeli) 100.000-200.000 $ civarında olduğu söyleniyor. Bu royalty, satın aldığınız değeri zaten karşılıyor. Her Noun satışı organizasyona katkı sağladığından şu anda DAO elinde yaklaşık 48 milyon dolar fon bulunduruyor, bu fon topluluk için heyecan verici projeleri finanse etmek için kullanılacak.

Nouns Girişimleri

Bu fonu tam olarak ne için kullandıklarına bir göz atalım:

  1. Nouns x Madhappy Giysileri: Son derece sınırlı giysi koleksiyonu. 100 ETH (200.000 dolar) ile finanse edildi

  2. Nouns Around Town Belgesel Film: Stoopid Buddy Stoodios'un yapımcılığını üstlendiği NounsDAO hakkında eğlenceli bir belgesel olacak. Pasadena Gül Geçit Töreni için inşa edilmiş bir Noun parçasının yanı sıra projeyi daha da popülerleştirmek için yapılmış 6 insan boyutunda Noun kostümü de olacak. 610 ETH (1,2 milyon dolar) ile finanse edilmiştir.

  3. Nouns E-spor Takımı: Noun'lar, Dota2 profesyonel oyun takımının resmi sponsoru olacak. Takım NounsDota ismini alacak ve üyeler Noun gözlük (örn. ChefPuri) sponsorluğu alacaktır. 35 ETH (70.000 dolar) ile finanse edilmiştir.

  4. Nouns CC0 Hikaye Temelleri ve Geliştirme: Nouns için anayasa niteliği taşıyacak her kitapta altı hikaye olacaktır. Her parçanın kendine özgü bir hikayesi, resim ve açıklamalarla yaklaşık 20 karakteri ve birçok bölüm fikri olacaktır. 148 ETH (300.000 dolar) ile finanse edilmiştir.

  5. Nouns Güneş Gözlükleri: Nouns markasıyla gerçek hayatta piyasaya sürülen lüks bir güneş gözlüğü koleksiyonu olacaktır. 115 ETH + bir Noun ile (360.000 dolar) finanse edilmiştir.

  6. LilNouns: Bu yeni NFT'ler orijinal Noun'ların küçük versiyonları olacak. Bir LilNoun her 15 dakikada bir açık artırmaya çıkacak ve orijinal Noun'lara bütçesi yetmeyenler için 0,7-0,8 ETH'ye bu küçük Noun'ları almak mümkün. LilNouns'un da hazinesinde 630 ETH'den fazla bulunan ayro bir DAO'su var.

Nouns, NFT dünyasının oldukça canlı koleksiyonudur. Nouns ekibinin heyecan verici yol haritası ve NFT'lerin kendine has stiliyle koleksiyon oldukça ilgi görmüştür. Birçok kişi, bu ivmelenmenin süreceğini ve her şey yolunda giderse Noun'ların zirveye oynayacağını söylüyor. Nouns koleksiyonunu  değerlendirmek isterseniz öncelikle Ethereum kripto varlığını edinmeniz gerekecektir. Rain üzerinden dakikalar içinde ETH edinebilir ve NFT'nin derinliklerine inebilirsiniz.

logo-light

Rain, regülasyon odaklı kripto varlık alım ve satım platformudur. Rain finansal kurum standartlarında kullanıcılarına hizmet sunmaktadır.

Şirket

Öğrenin

Kariyer

Sosyal

Rain uygulamasını indirmek için QR kodu tarayın

iOS & Android

İndirmeler

Telif Hakkı 2022 Rain Turkey