Rain Blog

Global kripto para sektörünün önde gelen alım satım platformu Rain ile ilgili haberler ve güncellemeler

(Bu başlık değişecek)Rain Kripto Yatırım Günlükleri #1: Finansal Hedefler Nasıl Belirlenir?

Yayın Rain İçerik Ekibi - Apr 27, 7:00 PM

Kripto yolculuğuna başlamak başlangıç aşamasında korkutucu gelebilir ve bu yolculuğa yeni başlayan kişiler, piyasaya hakim olmak için deneyim ve bilgi birikimi sahip olmaya karşı çekimser kalabilirler. Bu nedenle bu yazımızda kripto yolculuğunuzun başlangıç aşamasında konuya dair bilgileri, nasıl hareket edilmesi ve önlenmesi gerekenleri açıklayacağız. 

Finansal Hedef Nedir?

Finansal hedef, gelecekte belirli bir noktada mevcut olmasını istediğiniz miktarın yanı sıra almak istediğiniz riskleri ve harcamak istediğiniz zamanı içeren bir hedeftir. Bir örnek ile açıklanacak olursa: Diyelim ki şu anda yılın başındasınız ve bundan 365 gün sonra, risk alan biri olarak fonlarınızın çoğunu kaybetmekten korkmadan varlıklarınızı ikiye katlamak istiyorsunuz, bunun için de günde otuz dakika ayırmayı hedefliyorsunuz. Bu noktada, bu tür hedefler koymanın neden önemli olduğunu soruyor olabilirsiniz; cevabı aslında çok basit…

Neden Finansal Hedefler Belirlemelisiniz?

Finansal hedefler belirlemek gereksiz ve yararsız görünüyor olabilir ancak sürdürülebilir sonuçlar için son derecede önemlidir. Bunun ilk sebebi, önceden belirlenmiş hedeflerin, hedeflere doğru çalışmaya daha fazla motive ettiği kanıtlanmış bir gerçek olmasıdır. Başka bir deyişle, belirli bir hedefi kavramsallaştırmak size büyük ölçüde fayda sağlayacaktır.

Diğer sebep ise, hedefin sizin için önemli bir denetim olmasıdır. Örneğin, gerçek dışı bir hedefinizi yüksek sesle söylediğinizde, kulağa bu dünyaya ait değilmiş gibi geldiğinde durumun farkına varabileceğiniz anlamına gelir. Bu durumu bir soru ile açıklamak gerekirse: Kripto yolculuğuna yeni başlayan biri olarak hesabınızı altı ayda %1.000 büyütebilir misiniz?

Kriptoya yatırım yaparken neden finansal hedefler belirlenmesi gerektiği açıklandığına göre, bu hedefleri gerçekten verimli bir şekilde nasıl uygulanabileceği konusuna değinebiliriz.

Kriptoya Yolculuğuna Başlarken Finansal Hedefler Nasıl Belirlenir?

Kripto alım satım işlemlerine başlarken finansal hedefler belirlemek aslında oldukça basittir. İlk olarak hedefinizi tanımladıktan sonra, varlıkları tek tek taramaya başlamak ve size ait olan varlıklara benzer fiyat kazanımları sağlayanlar belirlenebilir. Sonrasında ise, daraltılmış listenize giren varlıklar hakkında daha detaylı bilgi edinilmesi ve bu projelerin gerçekten uygulanabilir bir konsept üzerine inşa edildiği, proje özelliklerinin herhangi bir başka projede olmaması ve hedefiniz için yeterince yukarı yönlü potansiyele sahip olup olmadığı araştırılmalıdır. Bu aşama tamamlandığında, hedefinizi gerçekleştirmeniz için birkaç token elde etmelisiniz.

Belirlediğiniz hedefin zaman çizelgesi iki aydan uzun ise, gerekli noktaların oluşturulması da büyük bir önem taşır. Böylece, kripto yolculuğunuz boyunca olası ayarlamalar için önem taşıyan noktaları oluşturmuş olursunuz.

Kripto varlık birimlerinin dışında, herhangi bir yatırım aşamasında finansal hedefler belirlemek oldukça önemlidir. Yukarıdaki adımlar ile yüzde yüz başarı garanti edilemeyebilir ancak hedefe bağlı kalmayı başarmak ve bu adımları her gün disiplinle takip etmek şansınızı optimize eder ve istenen sonuçları oldukça tutarlı bir şekilde almanızı sağlar.

Rain, regülasyon odaklı kripto varlık alım ve satım platformudur. Rain finansal kurum standartlarında kullanıcılarına hizmet sunmaktadır.

Şirket

Öğrenin

Kariyer

Sosyal

Rain uygulamasını indirmek için QR kodu tarayın

iOS & Android

İndirmeler

Telif Hakkı 2022 Rain Turkey