Rain Blog

Global kripto para sektörünün önde gelen alım satım platformu Rain ile ilgili haberler ve güncellemeler

Kripto Varlıkları ile Doğru Bir Alım Satım Nasıl Gerçekleştirilir?

Yayın Rain İçerik Ekibi - Apr 07, 7:00 PM

Kripto dünyasında alım satım, en dikkat edilmesi gereken konulardan biridir. Sayısız kripto projesi arasından favori olanları seçmek zorluk gösterebilir. Bu nedenle, bu yazımızda kripto projeleri ile işlem yapmadan önce neye dikkat etmeniz gerektiğini açıklayacağız ve seçim yapmanızı kolaylaştıracak birkaç önemli adımı özetleyeceğiz.

Kripto İşlemlerine Nasıl Başlanır?

Kripto varlıklar ile herhangi bir işlem yapmadan önce bu varlıkların projelerine dair bilgi edinmenizin ve kapsamlı bir araştırma yapmanızın büyük bir önem taşıdığını belirtmek isteriz. Kripto dünyasına giriş yapmak için bu alanda uzman olmanıza gerek olmasa da temel bilgilere hakim olmak kripto yolculuğunuzda oldukça faydalı olacaktır. Detaylı bir araştırma için, bilmeniz gereken tüm bilgileri ve temel adımları basit ve anlaşılır bir şekilde paylaştığımız Rain blog sayfasına göz atabilirsiniz.

Kripto Varlıkları Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Kriptolara dair temel bilgilere sahipseniz ve doğrudan alım satım veya başka bir işlem yapmak istiyorsanız, kripto varlıklarınızı neye göre belirleyeceğinizi gösteren bazı önemli noktalar aşağıdaki gibidir:

Başlamadan önce SMART hedefi belirleyin

Spesifik, Ölçülebilir, Ulaşılabilir, Rasyonel ve Zamana Bağlı (SMART) bir hedef belirleyin. “Spesifik”, ne kadar kazanmak istediğiniz anlamına gelir ve “Ölçülebilir”, bu kârları nasıl güvence altına alacağınızı gösterir. “Ulaşılabilir” ve “Rasyonel”, hedefinizin mevcut kaynaklarla ulaşılabilecek bir şey olup olmadığını gösterir ve “Zamana Bağlı”, hedefinizi ne zaman tamamlamanız gerektiğini ifade eder.

Risk toleransınızı belirleyin

Bazı bireyler riske toleranslı iken, bazıları da riskten kaçınmayı tercih eder ancak her iki tür için de uygun kripto varlıkları mevcuttur. Kendi risk toleransınızı verimli bir şekilde belirlemek için kendinize şu soruyu sorun: "Bir günde toplam yatırımımın yüzde kaçını kazanmak istiyorum?" Cevap %20'den fazlaysa, muhtemelen riske toleranslı bir yatırımcısınız. %10'dan azsa, muhtemelen riskten kaçınıyorsunuzdur.

Geçmiş performansları analiz edin

Bir hedef belirledikten ve risk tercihleriniz hakkında fikir edindikten sonra, kripto varlıklarının son 180 günlük fiyat gelişimini inceleyin. Bitcoin (BTC) gibi piyasa değeri yüksek olan kriptolardan başlayın ve Ethereum (ETH), XRP gibi daha düşük değerli olanlara doğru ilerleyin. Değerlemelerindeki değişikliği kaydettikten sonra, yüzde puanları hedefinize göre karşılaştırın ve hangilerinin buna en yakın olduğunu belirleyin. Ayrıca, süreçteki risk toleransınızı da göz önünde bulundurmayı unutmayın.

Proje hakkında bilgi edinin

Artık hedefinize en yakın performans gösteren kripto varlıklarını bulduğunuza göre, bunlar hakkında daha fazla bilgi edinmenin zamanı gelmiş demektir. Bu adımı atlayabilirsiniz ancak projenin vizyonuna ve uzun ömürlülüğüne inanıp inanmadığınızı görmek genellikle önerilen bir adımdır. Bunu yapmanın en kolay yollarından bazıları, blogumuzu ziyaret etmek veya kripto proje ismi ile belirtilen resmi web sitesini ziyaret etmektir. Böylelikle projenin kime ait olduğunu ve ne gibi özelliklere sahip olduğunu ve diğer projelerden farkının ne olduğu hakkında bilgi edinebilirsiniz. Örnek olarak, Ethereum için ethereum.org resmi sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Bu yazıda hangi kripto varlığı öncelik yapacağınızı seçmeden önce atmanız gereken en önemli adımlar mevcuttur. Bu sistematik yaklaşımla, seçim sürecinizin verimliliğini en üst düzeye çıkarabilir ve ihtiyaçlarınıza en uygun kripto varlıklarını seçme şansınızı potansiyel olarak artırabilirsiniz. Her durumda, mümkün olan en basit şekilde kripto alım satım işlemleri yapmak için Rain platformunu ziyaret edebilirsiniz.

Rain, regülasyon odaklı kripto varlık alım ve satım platformudur. Rain finansal kurum standartlarında kullanıcılarına hizmet sunmaktadır.

Şirket

Öğrenin

Kariyer

Sosyal

Rain uygulamasını indirmek için QR kodu tarayın

iOS & Android

İndirmeler

Telif Hakkı 2022 Rain Turkey