Rain Blog

Global kripto para sektörünün önde gelen alım satım platformu Rain ile ilgili haberler ve güncellemeler

Play to Earn (Oyna-Kazan) Konseptli Kripto Oyunları Nedir?

Yayın Rain İçerik Ekibi - Apr 14, 7:00 PM

Çevrimiçi oyun oynayarak bir gelir elde etmenin nasıl bir his olduğunu merak mı ediyorsunuz? Oyna-Kazan / Play-to-Earn (P2E) konsepti, dünya çapındaki oyuncular için sayısız ve eşi benzeri görülmemiş fırsat sunması sebebiyle kripto dünyasını kasıp kavuruyor. P2E hakkında bilmeniz gereken her şeyi ve bu devrim yaratan harekete nasıl dahil olabileceğinizi öğrenmek için okumaya devam ediniz.

Kripto Dünyasında Play-to-Earn Nedir?

Play-to-Earn (P2E), kullanıcıların oyun içi başarılarından ve ilerlemelerinden para kazanmalarını sağlayan bir konsepttir. Bu kazanç, genellikle P2E oyunları tarafından oyunculara çeşitli zorlukları tamamlamaları için veya diğer katılım biçimleri karşılığında ödüllendirilen kripto tokenları ile sağlanır. Oyuncular normalde sonradan edindikleri tokenları alıp kripto pazarlarında satma seçeneğine sahip olurlar ve sonunda da sanal kazançlarını fiat (itibari) para birimlerine (örneğin USD, EUR, CAD) dönüştürürler.

Play-to-Earn (P2E) ve NFT'ler

Pek çok Play-to-Earn oyunu ödül çerçevesinde geleneksel kripto varlıklar kullanılırken, bazıları bu ortama NFT'leri tanıtmıştır. Özellikle tek örnek kripto tokenlarının kopyalanması, çoğaltılması veya değiştirilmesinin imkansız olduğu durumlarda, Blockchain aracılığıyla doğrulanabilir mülkiyet ve güvenlik sağladığı bilinmektedir. Çoğu P2E oyunu, NFT'leri sağladıkları özelliklere göre oyun içi giyilebilir ürünler, sarf malzemeleri veya bu gibi başka herhangi bir sanal öğe olarak entegre eder. Oyuncular, bu ürünlere NFT şeklinde sahip olarak, oyun sınırlarının dışında eşyalarını satma ve sahip oldukları varlıklardan kâr etme şansına sahip olurlar.

Metaverse’de Play-to-Earn (P2E)

Kripto alanının popüler sanal gerçekliklerini içeren metaverse de P2E'nin iyi tarafını fark etmiş ve kullanıcılarını teşvik etmek için bu mekanizmayı uygulamıştır. Böylelikle metaverse, tüm katılımcılar için daha da heyecan verici ve kazançlı hale gelmiştir. Kullanımı kolay pazar yerlerinde, herhangi bir oyun içi varlığa NFT olarak sahip olmak ve alım satım yapmak da dahil olmak üzere sonsuz fırsatlar bulunur. Bunların arasında dijital giysiler, araçlar ve hatta mülkler de bulunur ve NFT’ler metaverse'ü gerçeğe yakın bir deneyim haline getirmektedir.

Nasıl Başlanır?

NFT'ler ve kripto varlıklar, yeni oyuncuların yukarıdaki sistemlerle pazar yerlerinden satın alarak etkileşime girmeye başladıklarında avantajlı bir başlangıç ​​yapmalarını sağlar. Popüler P2E oyunlarının ve metaverse'ün çoğu, kripto tokenlarını akıllı sözleşmelerle Ethereum ağında başlatmıştır. Bu durum, Decentraland (MANA) veya The Sandbox (SAND) gibi geniş P2E metaverse dünyasına veya Axie Infinity (AXS) gibi eğlenceli P2E oyunlarına erişmek için ilk adımın Ethereum ağı ile güvence altına alındığı anlamına gelir. Sahip olunan ETH’ler daha sonra oyuncuların P2E oyunlarına başlamasına yardımcı olan diğer tokenlar ile değiştirilebilir.

Sonuç olarak Play-to-Earn (P2E) konseptli kripto oyunları ve metaverse, endüstrinin inanılmaz yenilikleridir ve küresel popülerlikleri bu iddiayı güçlü bir şekilde desteklemektedir. Birçok oyuncu sadece sevdikleri şeyi yaparak iyi paralar kazanabilir. Bununla birlikte, oyuncular başarılı olmak için daha iyi bir şans istiyorsa veya sonuçları daha hızlı görmeyi tercih ediyorsa, oyun içi varlıkları Ethereum (ETH) aracılığıyla güvenceye almayı düşünebilir ve çoğu P2E ekosisteminde ilerlemelerini hızlandırabilirler.

Rain, regülasyon odaklı kripto varlık alım ve satım platformudur. Rain finansal kurum standartlarında kullanıcılarına hizmet sunmaktadır.

Şirket

Öğrenin

Kariyer

Sosyal

Rain uygulamasını indirmek için QR kodu tarayın

iOS & Android

İndirmeler

Telif Hakkı 2022 Rain Turkey