Rain · Buy & Sell Bitcoin, Ethereum, and more in the Middle East
Rain · Buy & Sell Bitcoin, Ethereum, and more in the Middle East

Rain Blog

Global kripto para sektörünün önde gelen alım satım platformu Rain ile ilgili haberler ve güncellemeler

FUD Nedir ve Nasıl Başa Çıkılır?

Yayın Rain İçerik Ekibi - May 16, 7:00 PM

FUD (Fear, Uncertainty, Doubt) kripto dünyasında sıklıkla kullanılan bir terimdir ancak çoğu kişi bunun gerçekte ne anlama geldiğinin ve nasıl üstesinden gelineceğinin farkında değildir. Bu makalede, FUD durumuna neyin neden olabileceğini, gerçekte ne olduğunu ve beraberinde gelen güçlü duygularla nasıl etkili bir şekilde başa çıkılabileceği açıklanmıştır.

FUD Nedir ve Neden Olur?

FUD, yatırımcıların belirli olaylardan sonra sıklıkla deneyimledikleri üç duygu olan korku (fear), belirsizlik (uncertainty), şüphe (doubt) anlamına gelir. FUD yalnızca kripto yatırımcılarının başa çıkmak zorunda olduğu bir durum değildir, kripto varlıklarıyla birlikte geleneksel finansal araçlarla ilgilenirken de yaygın olarak görülür. FUD genellikle, belirli bir varlık sınıfının geleceği için ağır şüphecilik, karamsarlık veya kötü bir görünüm dile getiren belirli olaylar veya ifadeler tarafından tetiklenir. FUD yaratan söylemlerle ilgili sorun, çoğu zaman haberlerin olumsuz yönlerini ön plana çıkarmaları ve kasıtlı olarak öznel şekilde tarafsız gerçeklere dayanmadığından yatırımcılarda hoş olmayan duygular uyandırmayı hedeflemeleridir.

FUD ile Kripto Alım Satımı

FUD, özellikle kripto dünyasındaki yolculuklarına yeni başlayan yatırımcılar için düşünülenden daha olumsuz bir duygudur. Tüm stratejileri bozma, inançları istikrarsızlaştırma ve yatırımcıları başka türlü yapamayacakları hamleler yapma konusunda etkileme potansiyeline sahip olduğundan, FUD duygusunun etkileri yıkıcı olabilmektedir.

Örnek olarak, pek çok kişi tarafından takip edilen ünlü bir kişinin kripto varlık birimlerini yeren ve bu sektör için hiçbir gelecek öngöremediğini belirten yorumlar yapması gibi varsayımsal bir durumda, bu kişinin yatırım yaptığınız varlıklar hakkında son derece olumsuz, öznel şeyler söylemesi FUD duygunuzu tetikleyecek ve sahip olduğunuz tüm pozisyonlarınızı veya parçalarınızı tasfiye etmenize neden olup muhtemelen büyük fırsatları kaçırmanıza yol açacaktır.

Kripto ile İlgilenirken FUD Üstesinden Nasıl Gelinir?

FUD üstesinden gelmek gerçekten zor olabilir ancak bu makalede bu sürüklenme hissiyle nasıl başa çıkılabileceği anlatılmıştır.

3-Öznel, Olumsuz Haberlerden Kaçınmaya Çalışılmalıdır

İlk etapta olumsuz haberlerden kaçınarak FUD duygusunun aklınıza gelmesi için en ufak bir şans bile vermemek gerekmektedir. Bazen bu göründüğünden de zor olabilir ancak bunu yaparak uzun vadede kendinize ve kârınıza büyük bir iyilik yapmış olursunuz.

 

2-Nesnel Ve Olumlu Haberlere Odaklanılmalıdır

Yeni kripto ortaklıkları, yükseltmeler ve buna benzer şeyler gibi nesnel olarak olumlu haberlere odaklanarak, yalnızca FUD duygusunu ortadan kaldırmakla kalmaz, aynı zamanda inançlarınızı güçlendirir ve bir sonraki potansiyel FUD ile daha güvenle yüzleşebilirsiniz.

 

3-Öğrenmeye ve Bilginizi Artırmaya Devam Ediniz

FUD duygusunu hayatınızdan tamamen çıkarmanın kripto varlık birimleri hakkında sağlam temel bilgilere sahip olmaktan daha iyi bir yolu yoktur. Bununla, FUD üreten ifadelerin gerçeğe dayalı temelden nasıl yoksun olduğunu görebilir ve onlardan hiç etkilenmemeyi başarabilirsiniz. Hızlı ve kolay bir şekilde öğrenmek ve gelişmek için, bilinmesi gereken her şeyin en basit şekilde sunulduğu bloğumuzu takip edebilirsiniz.

logo-light

Rain, regülasyon odaklı kripto varlık alım ve satım platformudur. Rain finansal kurum standartlarında kullanıcılarına hizmet sunmaktadır.

Şirket

Öğrenin

Kariyer

Sosyal

Rain uygulamasını indirmek için QR kodu tarayın

iOS & Android

İndirmeler

Telif Hakkı 2022 Rain Turkey