Rain Blog

Global kripto para sektörünün önde gelen alım satım platformu Rain ile ilgili haberler ve güncellemeler

Günlük ve Swing Alım Satımları: Yatırım Artıları ve Eksileri

Yayın Rain İçerik Ekibi - Apr 28, 7:00 PM

Kripto varlıklarını öğrenirken, seçilebilecek birden fazla yaklaşım vardır. Günlük alım satım yapan kişiler kısa süre içinde çok sayıda emir verme eğilimindedir, swing alım satım yapan kişiler ise genellikle birkaç hafta gibi bir sürede alım veya satım yapar ve birçok kişi pozisyonlarını çoğunlukla aylar hatta yıllar boyunca tutmaya eğilimli olur. Bu yazımızda, günlük ve swing alım satım stillerinin tüm artılarına ve eksilerine değineceğiz.

Günlük Kripto Alım Satımı Nedir?

Günlük kripto alım satım işlemleri, uzun süre boyunca günlük olarak yapılan birden fazla alım satım emrini ifade eder. Çoğu günlük alım satım yapan kişilerin işlem temeli, kısa vadeli fiyat tahminlerinden oluşan teknik mum grafiği analizidir.

İşlemlerin miktarı nedeniyle günlük alım satım yapan kişiler, alım satım başına en küçük kârı hedefleme ve süreçte daha yüksek riskler alma eğilimindedir. Ulaşılması gereken kesin bir rakam yoktur ve hedefler kişiden kişiye değişir ancak işlem başına 1-3% kazanç genellikle herhangi bir günlük alım satım yapan kişi için harika bir sonuçtur. Bu rakamlar düşük gibi göründüyse, yapılan kârların potansiyel olarak günde birkaç kez gerçekleştiğini ve bunun da yıllık düzeyde yüzde yüzden yüksek kazançla sonuçlandığını düşünebilirsiniz.

Günlük alım satım işlemlerinin artıları, elde edebileceği potansiyel kazançlardır ancak en büyük dezavantaj, diğer tüm alım satım türleri arasındaki en yüksek risk maliyetiyle birlikte gelir.

Swing Kripto Alım Satımı Nedir?

Swing alım satımı düşük çift haneli yüzde kazançlarını hedefleyen, haftada bir veya iki ayda bir aralıklarında olacak şekilde işleyen emirler arasında gerçekleşir. Öncelikli olarak mum grafiklerini, göstergeleri ve kalıpları kendi zamanlarında dikkate alan günlük alım satım yapan kişilerin aksine, swing alım satımı yapan kişiler, geleneksel çizgi grafikleri ve temel göstergeler gibi daha az teknik çözümleri tercih eder.

Swing alım satımlarını yapanlar, alım satımlarında temel aldıkları en önemli faktör, varlıklarla ilgili haberler ve trendlerdir. Örneğin, gelecekteki olumlu güncellemeler veya kriptolar ile ilgili bir olay hakkında bir söylenti gibi durumlar swing alım satımı yapan kişiler için bir satın alma sinyali olabilirken, güncellemenin meydana geldiği gün satış pozisyonlarıyla sonuçlanabilir.

Swing alım satımı için gereken süre bir artı olarak değerlendirmelidir. Bunun sebebi ise, bu yaklaşımların yalnızca birkaç saat ayırmayı gerektirmesidir. Bununla birlikte, swing alım satımı yapan kişilerin kâr potansiyellerini sınırlayan hızlı yükseliş veya düşüş trendlerini yakalama olasılıkları daha düşüktür.

Kriptoya Yatırım Nedir? Yatırım Artıları Ve Eksileri

Birçok kişi, kripto varlık birimleriyle ilgilenmenin en az heyecan verici biçiminin yatırım olduğunu düşünse de bunun uzak gelecekteki kazançlar açısından en güvenli biçim olduğu da savunuluyor. Yatırım, pozisyonların uzun vadeli elde tutma amacıyla satın alınmasıyla ve iki ayda bir, hatta yılda sadece birkaç yeni işlem gerçekleşmesiyle ifade edilir. Yatırım, genellikle yavaş tempolu olarak tanımlansa ve kripto varlıklara sahip olmanın en güvenli şekli olsa da, belirli bir düzeyde risk taşır.

Yatırım, vakit ayırma söz konusu olduğunda, yıllık bazda diğer tüm alım satım biçimleri arasında en az zaman alıcı olandır ve bu da yatırımı geniş bir kitle için çekici kılar. Aynı zamanda, potansiyel olarak azaltılmış risklerle birlikte muhtemelen daha düşük kârlar görülür: Çoğu yatırımcı için yıllık düzeyde çift haneli kazançlardan fazlasının olmaması gerçekçi kabul edilir.

Günlük alım satım, swing alım satımı ve yatırım kavramları ayrı ve birbirinden uzak görünse de, birçok özelliği paylaşırlar. Bu durum örnek ile açıklanırsa, günlük alım satım yapan kişilerin uzun vadeli yatırım hesaplarına sahip olabileceği veya tam tersi durumların da mümkün olabileceği anlamına gelir. Hangisinin tercihlerinize uygun olduğuna karar vermek istiyorsanız, şimdiden başlayabilir ve istediğiniz geleceği bugünden kurabilirsiniz.

Rain, regülasyon odaklı kripto varlık alım ve satım platformudur. Rain finansal kurum standartlarında kullanıcılarına hizmet sunmaktadır.

Şirket

Öğrenin

Kariyer

Sosyal

Rain uygulamasını indirmek için QR kodu tarayın

iOS & Android

İndirmeler

Telif Hakkı 2022 Rain Turkey