Rain · Buy & Sell Bitcoin, Ethereum, and more in the Middle East
Rain · Buy & Sell Bitcoin, Ethereum, and more in the Middle East

Rain Blog

Global kripto para sektörünün önde gelen alım satım platformu Rain ile ilgili haberler ve güncellemeler

Bu Hafta İzlenecek Kriptolar: ETH, BTC, GRT, AXS

Yayın Rain İçerik Ekibi - Jun 06, 7:00 PM

Yatırımcılar ve alım-satım yapan kişiler için sayısız kripto varlık mevcuttur, bu nedenle odak noktasını daraltmak ve en iyi olanları tespit etmek genellikle zorlayıcı olabilir. Bu yazı serisinde haftalık olarak her gün üç-dört token'ı ele almaya çalışacağız. Ethereum (ETH), Bitcoin (BTC), The Graph (GRT) ve Axie Infinity Shard (AXS) bu haftanın token'larında yer alıyor.

Kripto Varlıkları Değerlendirmek için Neler Kullanıyoruz?

Öncelikle kripto varlıkları değerlendirmek için kullandığımız kriterlere bir göz atalım. Mümkün olduğunca objektif olmaya çalışırken geçtiğimiz günlerde yaşanan fiyat performansını ve genel açıdan kripto varlıkların gelişimini ele alacağız. Dikkate aldığımız bir diğer özellik token hakkındaki genel sentiment ve haber akışıdır. Tüm bu faktörleri göz önüne alarak bu haftanın listesine giren kriptoları görelim.

Ethereum (ETH): 1,800 $ Civarlarında

Listenin ilk varlığı, 1,800 dolar seviyesinde akümüle olan Ethereum'dur. Piyasa değeri açısından en büyük ikinci kripto varlık, yalnızca çok kısa bir süre için de olsa son zamanlarda 2000 doların üzerine çıkmayı başarmıştı. Bununla birlikte, 1,800 dolar seviyesinin yatırımcılar tarafından sıkı tutulduğu ve bu seviye kaybedilmediği sürece ETH'yi dinamik bir patlama beklediği tahmin ediliyor. BTC'nin fiyat hareketleri, altcoinlerin en büyüğü ETH'yi de doğrudan etkilemektedir. ETH'yi önümüzdeki günler de yakından takip edeceğiz ve kripto varlığın bu hafta 2.000 $ seviyesini geri kazanmayı başarıp başaramayacağını görmeliyiz.

Bitcoin (BTC): 30.000 $ Seviyesinde Sıkışıp Kalmış

Bitcoin (BTC) son zamanların en iyi hafta kapanışlarından birini yaptı, umuyoruz ki bu kapanış, boğa sezonuna bir adım ve yatırımcılar için rahatlatıcı olmuştur. Piyasa değerine göre en büyük kripto varlığı BTC, 29.000 $ seviyesinden 30.000 $'a yavaş yavaş yükselmeyi başardı, bu seviyeleri destek noktası yapıp sağlamlaştırmış olarak görüyoruz. Boğalar, bu seviyede tutunmayı başarırsa sonrasında fiyatı daha yükseğe çekmek için bir sıçrama tahtası olarak kullanabilir. Bu hafta BTC 30,000 $ üzerinde tutunabilecek mi göreceğiz.

The Graph (GRT): Trend Kırılımına Hazır mı?

The Graph (GRT) token'ı bu hafta görmek sizi şaşırtmış olabilir fakat "kripto dünyasının Google'ı" bu yazıda yer almayı hak etti. GRT geçen hafta 0,14 $'den 0,17 $ seviyesine yükselerek keskin bir çıkış yaptı. GRT o zamandan bu yana bir düzeltme yaşadı ve 0,15 dolar seviyesinde tutunmaya çalışıyor. GRT'nin bu hafta 0.16 $ ve sonrasında 0.17 $ seviyesini kırıp kıramayacağını görmemiz gerekecek.

Axie Infinity Shard (AXS): 27 $ Seviyesi Uzak Değildi

Merkeziyetsiz ve popüler Play-to-Earn (P2E) yani Kazanmak için Oyna oyunu Axie Infinity, bir gün içinde 20 $ seviyesinden 27 $' a yükselerek önemli bir artış kaydetti ve haftayı pozitif kapattı. Fiyat sonrasında 20 $ seviyesinde düzeltmeyle karşılaşsa da yatay fiyat hareketi hâkimdi, bu da ister negatif ister pozitif olsun, başka bir kırılımın yolda olabileceğini gösterebilir.

Tüm piyasaya hâkim olup piyasayı takip etmek neredeyse imkânsızdır birkaç varlığı hedef seçerek yatırımcılar yanılmama paylarını artırabilir ve hızlıca uygun pozisyon alabilir. Bu hafta, olumlu gelişmeler katedip etmeyeceklerini görmek için ETH, BTC, GRT ve AXS'yi yakından izleyeceğiz, önümüzdeki günlerde dirençleri aşıp trendlerini kıracaklar mı görüyor olacağız.

logo-light

Rain, regülasyon odaklı kripto varlık alım ve satım platformudur. Rain finansal kurum standartlarında kullanıcılarına hizmet sunmaktadır.

Şirket

Öğrenin

Kariyer

Sosyal

Rain uygulamasını indirmek için QR kodu tarayın

iOS & Android

İndirmeler

Telif Hakkı 2022 Rain Turkey