Rain · Buy & Sell Bitcoin, Ethereum, and more in the Middle East
Rain · Buy & Sell Bitcoin, Ethereum, and more in the Middle East

Rain Blog

Global kripto para sektörünün önde gelen alım satım platformu Rain ile ilgili haberler ve güncellemeler

Bu Hafta Takip Edilecek Kriptolar: BTC, APE, DOGE, TRX

Yayın Rain İçerik Ekibi - Jul 14, 7:00 PM

Mevcutta binlerce kripto varlık var ve hepsi hakkında yeterli araştırma yapmak, çoğu yatırımcının vakit ayıramadığı bir şey. Serimizin altıncı yazısında önümüzdeki günlerde takip edilecek dört kripto varlığı anlatıyor olacağız. Bitcoin (BTC), ApeCoin (APE), Dogecoin (DOGE) ve Tron (TRX) bu hafta keşfedeceğimiz varlıklardır.

Bitcoin (BTC): Destek Üstüne Destek

Bitcoin'in (BTC) tekrardan anlatılması gerekmez ve BTC'nin bu haftanın listesine girmesinin nedeni ilk ve en büyük kripto varlık olması değildir. Bunun yerine Bitcoin'i bu haftanın listesine sokan şey, 20.000 dolar seviyesindeki akümülasyon ve güçlü destek hattıdır. BTC, Haziran ayının ortasından bu yana aynı seviyeler etrafında işlem görüyor ve bir aylık desteğin güçlenmesiyle yatırımcıları bir trend kırılımı bekliyor olabilir. Desteğin zayıflamasıyla yatırımcılar fiyatların yukarı ivmelenmesi konusunda daha az güven duyacak ve satış baskısıyla karşılaşacaklarını düşünecektir çünkü bir desteğin zayıflaması, her an o desteğin kaybedilmesi anlamına da gelir. Trend kırılımının bu hafta gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini görmek için BTC'nin fiyat hareketini yakından takip etmemiz veya önemli bir değişiklik için beklememiz gerekecektir.

ApeCoin (APE): Trend Kırılımı Hazır mı?

ApeCoin (APE), küresel çapta tanınmış Bored Ape Yacht Club (BAYC) NFT koleksiyonun kripto varlığıdır. Kötü geçen bir başlangıçtan sonra yatırımcılar ApeCoin'e olan inançlarını kaybetmiş gibi görünüyorlardı ancak son zamanlarda yatırımcı duyarlılığı değişmekte. Sanal arazi olayında yaşanan dev işlem ücretleri ve Etherscan çöküşünden sonra yatırımcıların Apecoin'e olan kızgınlığı azalınca Apecoin'de yavaş ama istikrarlı bir yükseliş trendi görüldü. Yükselen kamaya benzer bir formasyon oluştuğunu görebiliriz. Bu formasyon genellikle boğa trendine işaret eder. Bununla birlikte formasyonun onaylanıp onaylanmayacağı ve APE'in fiyatının artış gösterip göstermeyeceği ancak yakın gelecekte anlaşılacaktır.

Dogecoin (DOGE): Büyüyen Adaptasyon ve Kullanım Alanı

Dogecoin (DOGE), piyasanın en çok bilinen varlıklarından biridir. Elon Musk tarafından desteklenen meme coin, Uber Eats gibi büyük şirketlerin DOGE'u ödeme yöntemi olarak kabul edeceğini duyurmasıyla son zamanlarda daha fazla ilgi görmekte. Bununla birlikte Dogecoin 2021'in başından beri sık sık gündemi işgal etmiştir ancak haber akışlarıyla, değerlemesi daha yüksek rakamlara taşınabilir.

Tron (TRX): Sessizce Zirveyi Fethetmek

Son olarak etkileyici yeteneklerine rağmen çok konuşulmayan Blockchain ekosistemi Tron'a (TRX) bir göz atalım. Tron'un özellikleri arasında, Ethereum'un ERC-20'sine benzeyen TRC-20 token standardı aracılığıyla yerel token'ları barındırma fonksiyonu bulunur. TRC-20 oldukça popülerdir ve dünyanın en popüler stablecoin'i Tether'in (USDT) çoğu, TRC-20 standardında Tron ağında çıkarılır. Tron, sunduğu özellikler ve Tether ile olan bağlantısı sayesinde yatırımcılar tarafından ilgi görmektedir fakat bir trend kırılımının ne zaman gerçekleşeceğinin garantisi yoktur.

Bu hafta ve yakın gelecekte önemli haberlere konu olabilecek dört varlıktan söz ettik. BTC, APE, DOGE ve TRX’i yakından izleyeceğiz, önümüzdeki günlerde dirençleri aşıp trendlerini kıracaklar mı görüyor olacağız.

logo-light

Rain, regülasyon odaklı kripto varlık alım ve satım platformudur. Rain finansal kurum standartlarında kullanıcılarına hizmet sunmaktadır.

Şirket

Öğrenin

Kariyer

Sosyal

Rain uygulamasını indirmek için QR kodu tarayın

iOS & Android

İndirmeler

Telif Hakkı 2023 Rain Turkey