Rain · Buy & Sell Bitcoin, Ethereum, and more in the Middle East
Rain · Buy & Sell Bitcoin, Ethereum, and more in the Middle East

Rain Blog

Global kripto para sektörünün önde gelen alım satım platformu Rain ile ilgili haberler ve güncellemeler

Bu Hafta Takip Edilecek Kriptolar: ALGO, MATIC, FTM, ETH

Yayın Rain İçerik Ekibi - Jul 05, 7:00 PM

Takip etmeye değer token'ların kısa bir listesini oluşturmak, sayısız seçenek arasından bir portföy oluşturmada yarar sağlar. Serimizin beşinci yazısında önümüzdeki günlerde takip edilecek dört kripto varlığı anlatıyor olacağız. Algorand (ALGO), Polygon (MATIC), Fantom (FTM) ve Ethereum (ETH) bu hafta seçtiğimiz kripto varlıklardır. Keşfetmek için okumaya devam edin!

Algorand (ALGO): Sonraki Ethereum mu?

Algorand (ALGO), açık ve iddialı bir vizyona sahip, Ethereum'u tahttan indirme amacını taşıyan, dünyanın merkeziyetsiz akıllı sözleşme platformu haline gelen yeni nesil bir Blockchain ekosistemidir. . Algorand, güçlü akıllı sözleşmeleri, NFT'ler, DAO'ları, DeFi ve dApp'leri destekleyerek Ethereum'un takdir edilen özelliklerinin çoğunu düşük maliyetle karşılar.

Kıyaslamak gerektiğinde Ethereum'un gas (işlem) ücretleri yüksek tutarlara ulaşırken Algorand aynı işlemler için yalnızca 0,001 $ ve hatta daha az ücret almaktadır. Ethereum Güncellemeleri, halihazırdaki ölçeklenebilir sorununu düzeltecektir ancak proje, şu aralar güncellemeyi bir kez daha ertelemiştir. Bu da Algorand'ın, rakibinin hedef kitlesini ele geçirmesi için bir fırsat anlamına gelebilir.

Polygon (MATIC): Ethereum'u Hızlandırmak

Polygon (MATIC), cazip sunumu sayesinde giderek daha fazla benimsenen bir Ethereum Layer-2 ölçeklendirme çözümü olmuştur. Polygon, basit ama kullanışlı işleyişi sayesinde parlayan bir diğer platformlardandır. Ethereum'un özelliklerini orijinal formundan daha uygun fiyatlı, ölçeklenebilir ve güvenli hale getirir. Polygon bu işleyişi daha pürüzsüz ve daha hızlı çalışan dApp'ler ve EVM ile uyumlu bir Proof of Stake (Hisse Kanıtı) yan zinciri içeren özenle tasarlanmış Blockchain mimarisi ile başarır. Ethereum'un yeni sürümü geciktikçe Algorand da bahsettiğimiz gibi Polygon da önümüzdeki günlerde yerini daha da sağlamlaştırabilir.

Fantom (FTM): Henüz Çok Tanınmayan Evrensel Bir Canavar

Fantom (FTM), daha çok teknoloji meraklısı yatırımcıların bildiği bir projedir denilebilir. Bunun nedeni Fantom'un daha hızlı, daha ölçeklenebilir ve mevcut haliyle en büyük rakibinden çok daha uygun fiyatlı bir Ethereum olmasıdır. Fantom'un tek dezavantajı, henüz birçok yatırımcı tarafından duyulmamış olması ve bu nedenle projeye olan adaptasyonun azlığıdır. En sonki gecikme duyurusundan sonra Ethereum'daki yatırımcıların sabrı artık tükenebileceğinden yeni proje keşfi ihtiyacı doğabilir.

Ethereum (ETH): Akıllı Sözleşmelerin Hükümdârı

Bu listedeki diğer projelerin sunduğu ölçeklenebilirlik alternatiflerine rağmen tüm akıllı sözleşme platformları arasında sorgulanamaz şekilde halen hüküm süren Ethereum'dur. Birçok rakip, Ethereum'un sorunlarını çözmek amacıyla ortaya çıkmış ve yine bahsettiğimiz projeler en iyi çözümleri getiren ve bu amaçta yürüyen platformlar olmuştur. DAO'lar, DeFi, dApp'ler ve daha birçoğu gibi en popüler akıllı sözleşme özelliklerinin orijinal mucidi Ethereum'dur ve ETH'nin değerlemesi üzerinde de etkileri olabilecek güncelleme haberi dikkat çekmektedir. Gecikmenin projeye zarar vereceği savunulurken bir yandan da bu gecikmenin yaklaşık 100 gün sonra sorunsuz ve verimli bir geçişi garanti etmek için gerekli bir adım olduğunu iddia etmekte.

Haberleri takip etmek, tüm piyasayı taramak ve takip edilecek birkaç varlık seçmek zordur ancak bu yazı serisiyle bunun biraz daha kolaylaşacağını umuyoruz. Bu hafta Ethereum gibi devasa bir akıllı sözleşme platformun sıkı rakipleri olan ve gelecekte potansiyelini daha da gösterebilecek ALGO, MATIC, FTM'i inceledik.

logo-light

Rain, regülasyon odaklı kripto varlık alım ve satım platformudur. Rain finansal kurum standartlarında kullanıcılarına hizmet sunmaktadır.

Şirket

Öğrenin

Kariyer

Sosyal

Rain uygulamasını indirmek için QR kodu tarayın

iOS & Android

İndirmeler

Telif Hakkı 2023 Rain Turkey