Rain · Buy & Sell Bitcoin, Ethereum, and more in the Middle East
Rain · Buy & Sell Bitcoin, Ethereum, and more in the Middle East

Rain Blog

Global kripto para sektörünün önde gelen alım satım platformu Rain ile ilgili haberler ve güncellemeler

Bu Hafta İzlenecek Kriptolar: ETH, 1INCH, UNI, ZRX, DYDX

Yayın Rain İçerik Ekibi - Jun 28, 7:00 PM

Hem yeni başlayanlar hem de profesyoneller için kripto token'ların çokluğu kafa karıştırıcı olabilir, bu nedenle takip edilecek birkaç noktayı vurgulayarak yatırımcıların odak kazanmasına yardımcı olmayı amaçlamaktayız. Serimizin bu dördüncü yazısında önümüzdeki günlerde takip edilecek beş kripto varlığı anlatıyor olacağız. Ethereum (ETH), 1inch (1INCH), Uniswap (UNI), 0x (ZRX) ve dYdX (DYDX) bu haftanın listesinde yer alıyor.

Ethereum (ETH): Tekrar 1.200 Doların Üstünde

Akıllı sözleşmelerin kralı, 1.000 $ seviyesinden geri dönüp bu haftanın başında 1200 $ üzerine sıçrayarak bir kere daha yüksek alıcı baskısını gösterdi. Ethereum, piyasa değeri bakımından en büyük ikinci kripto varlığı olarak uzun vadede güçlü bir yatırımcı tabanına sahip görünmekte ve bu nedenle fiyatının bir kez daha düşmesine izin vermeyecek gibi durmaktadır. Her halükarda, haftanın nasıl gelişeceğini ve ETH'nin 1.200 $ seviyelerinde seyredip seyretmeyeceğini veya yükselen trendini koruyamayıp önceki destek seviyesine düşüp düşmeyeceğini görmemiz gerekecek.

1inch (1INCH): DeFi'ı Diriltebilir mi?

1inch (1INCH), tüm sektörün oran ve fırsatlarını tek ve kapsamlı bir ekosistemde toplamasıyla bilinen bir Merkeziyetsiz Finans (DeFi) protokolüdür. 1INCH fiyat hareketi son zamanlarda pozitif seyretmemektedir ancak genel piyasanın yukarı yönlü istikrar kazanmasıyla varlıkta bir trend kırılımı görülebilir. Destek noktaları korunursa yatırımcıların korkusu azalabilir ve varlıklar 1inch gibi DeFi platformlarına geri akmaya başlayabilir.

Uniswap (UNI): DEX'lerin Kralı

Uniswap (UNI), 2018'de devrim niteliğinde bir DeFi türü olan Otomatik Piyasa Yapıcı (AMM) protokolünü ilk kez uygulamaya koymuş ve Ethereum tabanlı bir Merkeziyetsiz Borsa (DEX) olmasıyla tanınmıştır. Uniswap, her gün milyarlarca dolar değerinde işlem hacminin döndüğü popüler bir DEX'tir. Uniswap, kullanıcılarından bir işlem ücreti talep eder ve bu ücret son zamanlarda imkânsız olanı gerçekleştirerek Ethereum ağının tüm ücretlerini tek başına üstlenmiştir. Ancak bu kayda değer başarının UNI'nin fiyatını yükseltip yükseltmeyeceği henüz belli değildir.

0x (ZRX): NFT'ler için Merkeziyetsiz Borsa mı?

0x (ZRX), başka bir Ethereum tabanlı popüler DEX'tir. 0x, Uniswap'in aksine daha fazla ERC-20 standartlarıyla uyumlu token alım-satım hizmeti sunar. Kullanıcılar ayrıca ERC-723 standartlarıyla uyumlu değiştirilemez token'lar yani NFT'lerin alım-satımını da yapabilir. Bu geniş portföy, sayısız yatırımcıyı 0x'e çeken benzersiz bir özelliktir ve böylece ağ yüksek seviyelere çıkar.

dYdX (DYDX): DeFi ve Tek Bir Yerde İşlem Yapma

dYdX (DYDX), DEX modeli token alım-satımı ve çeşitli DeFi seçenekleri sunan Ethereum tabanlı bir protokoldür. dYdX, hem yeni başlayanlar hem de profesyoneller için alım-satım araçlarıyla piyasada en gelişmiş DEX'ler arasında görülmektedir. Bununla birlikte, sıradan bir DEX'ten daha fazlasıdır çünkü dYdX likidite sağlama, borç verme ve borç alma gibi DeFi seçenekleri de sunar. Piyasa istikrara kavuştukça yatırımcılar önümüzdeki günlerde DYDX hacimlerini artırarak bu tür kapsamlı DeFi platformlarına dönmeye başlayabilir.

Tüm kripto varlıkları aynı anda izlemek mümkün değildir ancak yatırımcılar birkaç kripto varlık üzerinde odaklanarak tutarlı olabilir. Bu hafta, olumlu gelişmeler katedip etmeyeceklerini görmek için ETH, 1INCH, UNI, ZRX ve DYDX'i yakından izleyeceğiz, önümüzdeki günlerde dirençleri aşıp trendlerini kıracaklar mı görüyor olacağız.

logo-light

Rain, regülasyon odaklı kripto varlık alım ve satım platformudur. Rain finansal kurum standartlarında kullanıcılarına hizmet sunmaktadır.

Şirket

Öğrenin

Kariyer

Sosyal

Rain uygulamasını indirmek için QR kodu tarayın

iOS & Android

İndirmeler

Telif Hakkı 2023 Rain Turkey