Rain · Buy & Sell Bitcoin, Ethereum, and more in the Middle East
Rain · Buy & Sell Bitcoin, Ethereum, and more in the Middle East

Rain Blog

Global kripto para sektörünün önde gelen alım satım platformu Rain ile ilgili haberler ve güncellemeler

Kripto Kâr Analizi: Kripto Alım Satımı Yapan Kişiler Hangi Getirileri Hedeflemelidir?

Yayın Rain İçerik Ekibi - May 16, 7:00 PM

Doğru beklentileri belirlemek, hem acemi hem de daha deneyimli kripto alım satımı yapan kişiler için hayati önem taşır ve alım satım işlemlerine başlamadan önce gerçekçi getirileri hedeflemeyi içerir. Bu bazen zorlayıcı bir durum olabildiğinden, hedeflerin gerçekçi bir şekilde belirlenmesi ve istenen kâra ulaşılabilmesi adına boyutlar, sayılar ve göz önünde bulundurulması gereken diğer her şey bu yazıda açıklanmıştır.

Hedefleri Önceden Belirlemenin Önemi

Ulaşılacak belirli bir rakam belirlemek birçok şey için son derece önemlidir. Birincisi, tutarlı olmak ve gerçekten hedefe ulaşabilmek için zemin sağlar. İkincisi, hedeflerin daha spesifik, ölçülebilir, ulaşılabilir, gerçekçi ve zamana bağlı olmaları durumunda, insanları bu rakamlara ulaşabilmek adına çalışmaya çok daha fazla motive ettiği kanıtlanmıştır. Son olarak, hedefler ve mihenk taşları, insanların kendilerini kontrol altında tutmak veya gerekirse hedeflerine ayar vermek için gerekli olan ilerlemelerini izlemelerine olanak tanır. Bununla birlikte, yazının devamında kripto alım satımı yapılırken gerçekte hangi sonuçların hedeflenmesi gerektiğinden bahsedilecektir.

 

Kripto Alım Satımı Yapan Kişilerin Hedefleyecekleri Getiriler

 

1-0-5.000 Dolar Değerinde Bir Hesapla: Haftalık 70-350 Dolar

Kripto alım satımlarına yeni başladığınızda, kaybedilen veya kazanılan her kuruş, öğrenme eğrinize ve alım satım pratiğinize büyük katkı sağlar ve uzun vadede muhtemelen birçok kez geri dönüş sağlayacaktır. Haftada 70 ila 350 dolar, günde sadece 10-50 dolara denk gelir, bu da fonunuza bağlı olarak %1'lik bir getiri demektir ve günlük 1-2 saatlik bir emekle ulaşılabilir. Bununla birlikte, bu seviyeye ulaşmayı başaramasanız bu durum önem teşkil etmez çünkü tutarlı hale gelmeniz normalde birkaç hafta veya ay sürebilir.

2-5.000 - 10.000 Dolar Değerinde Bir Hesapla: Haftalık 350 - 700 Dolar

Sermayeniz büyüdükçe kâr ederken alım satım verimliliğiniz de artacaktır. %1'lik kazanç bu durumda 5.000 dolarlık bir hesap için 50 dolar, 10.000 dolarlık bir hesap için ise 100 dolar anlamına gelecektir ki bu kâr miktarı hatırı sayılır bir meblağdır. Unutulmaması gereken şey ise kripto alım satımlarına yeni başlayanların tüm fonlarını tek bir işleme koymamaları gerektiğidir. Bunun yerine değeri her bir varlığa en fazla %10 pay düşecek şekilde bölmeli ve her pozisyon için kırmızıda maksimum %5’lik bir stop loss ve %10 kazanç civarında bir kâr alma emri verilmelidir.

 

3-10.000 Dolar Ve Üzeri Değere Sahip Bir Hesapla: Haftalık 800+ Dolar

Bu miktarla, her gün kripto alım satımına 1-2 saatten fazla zaman ayırmadan haftalık bazda muhtemelen 800 dolar, 1.000 dolar veya daha yüksek bir miktara ulaşabilirsiniz. Bir önceki maddede verilen kurallar yine geçerlidir: Fonların hepsini bir veya iki işleme koyup hepsini riske atmamak, fonları bölmek ve ilgili riskleri azaltmak en iyi yöntem olma eğilimindedir.

Zaman Geçtikçe Kripto Alım Satım Hedefleri Nasıl Ayarlanabilir?

Hedeflerinizi ayarlamak, uzun vadede motive kalmanın en iyi yollarından biridir, bu nedenle zaman ayarlamaları yapmanız kesinlikle önerilir. Son 14 günde ortalama olarak neyi başardığınızı görebileceğiniz ve bu ortalamayı bir sonraki iki hafta için yeni günlük hedefiniz olarak belirlediğiniz için kripto alım satım hedefinizi ayarlamanın yolu basittir.

Bu kılavuzla, kripto alım satımınıza başlayabilir, hedeflerinize ulaştığınızı ve hesabınızın hayal ettiğiniz nihai sayıya doğru büyüdüğünü gördükçe çok daha fazla motive olmayı başarabilirsiniz.

logo-light

Rain, regülasyon odaklı kripto varlık alım ve satım platformudur. Rain finansal kurum standartlarında kullanıcılarına hizmet sunmaktadır.

Şirket

Öğrenin

Kariyer

Sosyal

Rain uygulamasını indirmek için QR kodu tarayın

iOS & Android

İndirmeler

Telif Hakkı 2022 Rain Turkey