Rain · Buy & Sell Bitcoin, Ethereum, and more in the Middle East
Rain · Buy & Sell Bitcoin, Ethereum, and more in the Middle East

Rain Blog

Global kripto para sektörünün önde gelen alım satım platformu Rain ile ilgili haberler ve güncellemeler

Azuki NFT'leri: Kripto Dünyasının Animesi mi?

Yayın Rain İçerik Ekibi - Jun 28, 7:00 PM

Anime yüz milyonlarca insanın kalbini kazanmış, kendine özgü tarzı, karakterleri ve anlatım biçimiyle dünya çapında popüler bir çizgi film türüdür. Azuki, NFT'ler aracılığıyla kripto alanını animeyle tanıştırdı ve başarısı geleneksel anime ile yarışabilir. Çıkışından bu yana Azuki, Bored Ape Yacht Club (BAYC) ve CryptoPunks gibi projelerle birlikte tüm zamanların en çok işlem hacmine sahip NFT'lerinden biri haline geldi. Bu yazıda, Azuki NFT'lerinin ne olduğunu keşfedeceğiz. Anime ve kripto dünyasının ortaklığını keşfedeceğiz.

Azuki NFT'leri Nedir?

Azuki, çeşitli stillere ve nadirliğe sahip 10.000 ısmarlama anime temalı avatardan oluşan Ethereum tabanlı NFT koleksiyonudur. Bununla birlikte Azuki'nin bir grup tematik sanat eserinden daha fazlası olduğu, ilk gerçek anime NFT tabanlı, merkeziyetsiz Metaverse projesi olduğu söyleniyor. Proje, Metaverse vizyonunu “The Garden” yani Bahçe adı verilen yalnızca Azuki sahiplerinin olduğu sanal bir alanda gerçekleştirmeyi planlıyor.

Azuki, her türden yatırımcı arasında son derece popülerdir ve fiyat skalası bunu göstermektedir. 251.000 ETH'den fazla işlem hacmi, koleksiyonu bugüne kadar en çok işlem gören NFT'ler listesinde altıncı sıraya koymaktadır. Azuki NFT'leri, yaklaşık 10 ETH taban (floor) fiyatına sahiptir. Bugüne kadar en yüksek satış ise 420 ETH'den gerçekleşmiştir. Birçok yatırımcı için bu fiyatlar çok yüksektir.

Azuki NFT'lerini Özel Kılan Nedir?

Her karakter tamamen ısmarlama yapılmıştır ve her bir NFT'nin eşsiz özellikleri vardır. Azuki NFT'lerin stili anime olup koleksiyonların birçoğundan sıyrılmıştır.Birden fazla karakter özelliği, çok sayıda arka plan, avatar türleri, nesneler, saç stilleri ve benzeri şeyler bu projeyi benzersiz kılar. Her öğe tamamen eşsiz olsa da bazı Azuki'ler diğerlerinden daha nadirdir.

Azuki NFT'leri Ne Bekliyor?

Azuki sürekli gelişiyor ve kurucuları, NFT sahiplerinin beklentilerine uygun bir geleceği tasarlamak için çaba sarfediyor. Azuki'nin ekibi, yalnızca Azuki sahipleri tarafından yönetilecek tam teşekküllü bir Merkeziyetsiz Otonom Organizasyon (DAO) başlatmayı planlıyor. Ayrıca proje yakın zamanda, her Azuki sahibinin yararlanma şansına sahip olduğu, görünüşte spontane ancak umut vadeden BEANZ koleksiyonunu çıkardı. Azuki'den çıkma bu NFT'ler, Azuki sahiplerine ücretsiz verildi. The Garden'ı piyasaya sürmek ve bu evrene erişimini genişletmek planlar arasında ancak kurucular ayrıntılar hakkında şu an bilgi vermiyor.

Özetlersek Azuki NFT'leri, hiçbir anime temalı koleksiyonun bugüne kadar başaramadığını yapabilmiş bir projedir. Eşsiz görünümleri milyonların dikkatini çekmiştir. The Garden gibi henüz sır olarak tutulan Metaverse çalışmasının ve DAO planının nasıl sonuçlanacağını gelecekte göreceğiz. Ekip, haberlerde çekimser kalırken arka planda Azuki NFT'leri daha fazla yatırımcının ilgi odağı olmaya devam ediyor.

logo-light

Rain, regülasyon odaklı kripto varlık alım ve satım platformudur. Rain finansal kurum standartlarında kullanıcılarına hizmet sunmaktadır.

Şirket

Öğrenin

Kariyer

Sosyal

Rain uygulamasını indirmek için QR kodu tarayın

iOS & Android

İndirmeler

Telif Hakkı 2023 Rain Turkey