Rain Blog

Global kripto para sektörünün önde gelen alım satım platformu Rain ile ilgili haberler ve güncellemeler

Bitcoin Madenciliği ile Isıtılan Havuz Kâr ve Çözümü Birleştiriyor

Yayın Rain İçerik Ekibi - Apr 07, 7:00 PM

Bitcoin madenciliğinin fazlasıyla enerji tüketen bir faaliyet olduğu bilinmektedir. Madencilik görevini yerine getirebilen özel bilgisayarlar, bu fazla ısınmayı engelleyen gelişmiş soğutma sistemleri kullanmayı gerektirir. Bu durumda üretilen ısı, bir havuza yönlendirilmiştir.

Bitcoin Madenciliği

Bitcoin madenciliği, ağın node’ları (düğümleri) tarafından tamamlanan teknik ve özel hesaplama çalışmalarını ifade eder. Bu hesaplamalar, birimin diğer verileriyle birlikte, önceden belirlenmiş bir dizi kriteri karşılayan blokların SHA-256 hash’ini bulmaktır. Madencilik, işlemler için gerekli güvenliği ve doğrulamayı sağlar. Başka bir deyişle madencilik, Bitcoin Blockchain’in devam etmesini sağladığından, Bitcoin ağının son derece önemli bir parçasıdır.

Bitcoin Madenciliği ile Havuz Nasıl Isıtabilir?

Gerekli madencilik işini gerçekleştirmek için node’ların yüksek düzeyde yeterli ve yetenekli özelliklere sahip olması gerekir. Böyle bir hesaplamada bu makineler, işlem sırasında optimum çalışma performansı için gerekli ısı düzeyini korumak adına başka bir yere kanalize edilmesi gereken çok büyük miktarda ısı üretir. İşte bu fikrin öncüsü ve Bitcoin destekçisi Jonathan Yuan tam bu bu noktada devreye giriyor.

Yuan, madencilik teçhizatını içeri giren suyla soğutan ve aynı zamanda teçhizatın soğumasını sağlayan su bu süreçte ısınırken, sistem borularının da ısısını yükselterek havuzun sıcaklığını artıran bir sistem tasarlamıştır. 

Bu keşfin en iyi yanı, Jonathan'ın yalnızca havuz ısıtma maliyetlerinden tasarruf etmekle kalmayıp, aynı zamanda diğer her madenci gibi çabaları için yeni mine edilmiş Bitcoin’ler ile ödüllendiriliyor olmasıdır. Ek olarak, işlemi başlatan kişi madencilerin talebe öncelik vermesi için bir tür teşvik olarak tasarlanmış bir bonus ücreti sunması, Bitcoin’i güvence altına alabilir.

Bitcoin madenciliği, makinelerin verimli şekilde soğutulmasını gerektiren ve büyük miktarda ısı üreten, oldukça yoğun enerji tüketen bir faaliyettir. Birçok kişi, bunun bir Bitcoin node’u çalıştırmanın olumsuz bir yönü olduğunu iddia etse de Jonathan Yuan, yaratıcı bir şekilde, boşa harcanan enerjinin başka büyük amaçlar için çok iyi kullanılabileceğini göstermiştir.

Rain, regülasyon odaklı kripto varlık alım ve satım platformudur. Rain finansal kurum standartlarında kullanıcılarına hizmet sunmaktadır.

Şirket

Öğrenin

Kariyer

Sosyal

Rain uygulamasını indirmek için QR kodu tarayın

iOS & Android

İndirmeler

Telif Hakkı 2022 Rain Turkey