Rain Blog

Global kripto para sektörünün önde gelen alım satım platformu Rain ile ilgili haberler ve güncellemeler

Kripto Destekleyicisi 5 Milyarder İş Adamı

Yayın Rain İçerik Ekibi - Apr 19, 7:00 PM

Kripto varlık konusu, en basit tabiri ile kutuplaşmakta ve bu kutuplaşma yalnızca perakende yatırımcılar arasında gerçekleşmemektedir. İş dünyasının en büyük milyarderleri de bu yeni dijital varlık sınıfı hakkında belirli görüşlere sahiptir, bu milyarderlerin birçoğu kripto yanlısıdır. Bu yazımızda kripto destekleyici milyarderlerin kim olduklarını ve desteklerinin neden büyük bir önem taşıdığını açıklayacağız.

Kripto Dünyası Neden Milyarderlerin Desteğine İhtiyaç Duyar?

Milyarderler, geçmiş başarılarının kanıtlanmış bir sicili ile iş dünyasının saygın ve tanınmış kanaat sahibi önderleridir. Bu nedenle bazıları kitleler tarafından takip edilir ve kopyalanır. Başka bir deyişle, insanların kendilerine söylediği şey şudur: “Bir milyarder kriptoyu seviyor ve kripto ile alım satım yapıyorsa, ben de yapmalıyım”.

Diğer bir yanı ise, iş dünyasındaki milyarderlerin sadece kanaat önderleri değil, aynı zamanda birçok durumda etkili firmaların yöneticileri olmalarıdır. Milyarderlerin kriptoyu desteklemesi, şirketlerinin de kriptoları takip etme ve kurumsal düzeyde kripto varlıklarıyla ilgilenme olasılıklarının daha yüksek olması anlamına gelir. Milyarderlerin herhangi bir konudaki fikrinin önemi açıklandığına göre şimdi kripto yanlısı beş milyarderden bahsedebiliriz.

Elon Musk

Listenin başında, belirli kripto varlıklarının açık sözlü bir destekçisi olan Elon Musk gelmektedir. Musk, Bitcoin ve Dogecoin'e desteğini defalarca göstemiştir ve bu durum tüm kripto piyasasının duyarlılığı üzerinde büyük bir etki yaratmıştır.

Tesla'nın kurucu ortağı ve CEO'su olduğu için kripto yanlısı tavrı kurumsal düzeyde de kendini göstermektedir. Otomobil üreticisi Musk, Bitcoin’i sadece on milyonlarca dolara satın almakla kalmamış, üstelik bir süreliğine bu en popüler kripto varlığı ödeme yöntemi olarak kabul etmiştir. Takipçi tabanından pek çok kişinin bu yeni varlık sınıfı hakkında görüşlerini paylaşan yatırımcılar olması nedeniyle Musk'ın kripto piyasası üzerindeki etkisi şüphesiz önemlidir.

Mark Cuban

Mark Cuban, NBA Dallas Mavericks'in sahibi olması ve popüler girişim programı Shark Tank USA'daki kötü şöhretli görünümü ile tanınan Amerikalı bir yatırımcı ve iş insanıdır. Cuban Bitcoin'i desteklerken, çeşitliliği ve yenilikçi faydaları sayesinde Ethereum gibi kripto varlıkları da tercih ediyor gibi görünmektedir. Sosyal medya hesaplarında görüldüğü kadarıyla Cuban, ETH, BTC ve hatta DOGE projelerinde belli pozisyonlara sahiptir.

Peter Thiel

Peter Thiel, PayPal'ın kurucu ortaklarından biri ve Facebook'un (şimdi Meta) erken yatırımcılarındandır. Ayrıca kripto varlıkları ve özellikle Bitcoin hakkındaki olumlu fikirlere sahiptir. Dünya çapında takip edilen yıllık kripto konferansı olan Bitcoin Miami 2022'de kripto varlıkları hakkındaki olumsuz düşünceleri nedeniyle Warren Buffett gibi diğer milyarderleri çökertmiş ve Bitcoin'in değerini on, hatta yüz kat büyütmek olması gerektiğini söylemiştir.

Ricardo Salinas

Meksikalı Ricardo Salinas, likit portföyünün yaklaşık %60'ının BTC ve BTC tabanlı varlıklar olarak tutulduğunu belirttiği Bitcoin 2022 konferansı sırasında dünyanın dikkatini çekmiştir. Salinas, ülkesinde son derece etkili bir kişidir, ayrıca halkın kripto varlıkları ve yatırım hakkındaki görüşlerini şekillendirmede rol oynayabilir

Jack Dorsey

Twitter'ın kurucu ortağı ve eski CEO'su Jack Dorsey, Bitcoin'in ve merkeziyetsiz kripto varlık birimleri fikrinin savunucusudur. Liderliği sırasında, sosyal medya devinin belirli kripto varlıklarını platformlarına entegre etme planlarını denemiştir. Dorsey, yakın zamanda önemli bir Bitcoin madencilik sistemi oluşturacağını açıklayan Block'un (eski adıyla Square) kurucu ortağı ve yönetici lideridir.

Olumlu görüşler, konu kripto varlık yatırımcılarının duyarlılığını şekillendirme söz konusu olduğunda büyük bir etkiye sahiptir ve bu nedenle kripto varlıklar üzerinde milyarderin desteği de büyük önem taşımaktadır. Bu kişilerin yardımıyla, kripto varlıklarının benimsenmesinin hem bireysel hem de kurumsal düzeyde eskisinden daha hızlı olması beklenmektedir.

Rain, regülasyon odaklı kripto varlık alım ve satım platformudur. Rain finansal kurum standartlarında kullanıcılarına hizmet sunmaktadır.

Şirket

Öğrenin

Kariyer

Sosyal

Rain uygulamasını indirmek için QR kodu tarayın

iOS & Android

İndirmeler

Telif Hakkı 2022 Rain Turkey