Rain · Buy & Sell Bitcoin, Ethereum, and more in the Middle East
Rain · Buy & Sell Bitcoin, Ethereum, and more in the Middle East

Rain Blog

Global kripto para sektörünün önde gelen alım satım platformu Rain ile ilgili haberler ve güncellemeler

Rain Hesabı Oluşturun

E-Posta adresi

Proof of Work (İş Kanıtı) Nasıl Çalışır?

Temel Kripto Bilgileri

Blockchain, çoğu merkeziyetsiz kripto ekosisteminin güvenlik ve işlevselliğini sağlayan, omurga görevi gören merkezi parçadır. Proof-of-Work (PoW) ya da İş Kanıtı, Blockchain'leri güvenceye almanın ilki ve en eski yoludur. Bitcoin (BTC), hâlâ bu algoritmayı kullanan en önemli örnektir.

Tüm Kategoriler

Kripto Endüstrisi

Kripto Görüşleri

Haberler

Temel Kripto Bilgileri

Kripto Teknolojisi ve Güvenlik

Alım Satım Teknikleri

Rain Hakkında

Kripto Endüstrisi

Azuki NFT'leri: Kripto Dünyasının Animesi mi?

Anime yüz milyonlarca insanın kalbini kazanmış, kendine özgü tarzı, karakterleri ve anlatım biçimiyle dünya çapında popüler bir çizgi film türüdür. Azuki, NFT'ler aracılığıyla kripto alanını animeyle tanıştırdı ve başarısı geleneksel anime ile yarışabilir. Çıkışından bu yana Azuki, Bored Ape Yacht Club (BAYC) ve CryptoPunks gibi projelerle birlikte tüm zamanların en çok işlem hacmine sahip NFT'lerinden biri haline geldi. Bu yazıda, Azuki NFT'lerinin ne olduğunu keşfedeceğiz. Anime ve kripto dünyasının ortaklığını keşfedeceğiz.

Kripto Endüstrisi

Ayı ve Boğa Kripto Piyasalarının Bilinen Sinyalleri

Boğa piyasasının ayı sezonuna yerini bırakması tamamen rastgele ve tahmin edilmesi imkânsız görünebilir. Geniş bir zaman çerçevesinden geçmiş verilere ve fiyat grafiklerine baktığımızda, piyasa döngülerine işaret eden belirli sinyalleri tespit edebiliriz. Bu yazıda, kripto piyasasının ayı ve boğa döngülerinin en bilinen sinyallerini keşfedeceğiz ve ileriye dönük bir çerçeve çizmemizde nasıl yardımcı olduğunu göreceğiz.

Kripto Görüşleri

Bu Hafta İzlenecek Kriptolar: ETH, 1INCH, UNI, ZRX, DYDX

Hem yeni başlayanlar hem de profesyoneller için kripto token'ların çokluğu kafa karıştırıcı olabilir, bu nedenle takip edilecek birkaç noktayı vurgulayarak yatırımcıların odak kazanmasına yardımcı olmayı amaçlamaktayız. Serimizin bu dördüncü yazısında önümüzdeki günlerde takip edilecek beş kripto varlığı anlatıyor olacağız. Ethereum (ETH), 1inch (1INCH), Uniswap (UNI), 0x (ZRX) ve dYdX (DYDX) bu haftanın listesinde yer alıyor.

Haberler

Haftalık Kripto Piyasası Özeti 13

Geçen hafta Ethereum (ETH), XRP veya Shiba Inu (SHIB) gibi çok sayıda altcoin için iyi geçti ancak Bitcoin (BTC) yatırımcıları için durgun bir haftaydı. Bitcoin'in performansının yatay olması de piyasa açısından olumlu ve dengeleyicidir çünkü BTC 20.000 $ seviyesinde desteğini ne kadar güçlendirirse kripto piyasası bir bütün olarak o kadar istikrar kazanır. Yatırımcıların fiyatlar üzerindeki etkilerini ve piyasanın mevcut durumunu bu yazıda ele aldık.

Kripto Görüşleri

Trend Devam Formasyonları

Kripto fiyat hareketleri sıkıştığında trendin hangi yöne döneceğini tahmin etmek neredeyse imkânsızdır. Tam da bu noktada trend devam formasyonları, fiyatın sonraki adımlarını tahmin etmede yardımcı olabilir ve hiçbir analiz, mutlak sonuç garanti etmese de yatırımcıların başarı şansını önemli ölçüde artırma potansiyeline sahiptir. En sık kullanılan trend devam formasyonları hakkında bilmeniz gereken her şeyi olabildiğince yalın ve açıklayıcı şekilde anlattık.

Kripto Endüstrisi

Blockchain 2030'a kadar Küresel Tarımı Canlandırabilir mi?

Küresel tarım, her gün milyarlarca insanın bağımlı olduğu hayati bir endüstridir. Gıda tedarikinin güvenli bir şekilde gerçekleşmesi kritik bir öneme sahiptir. Geliş noktası ve varış noktası önemli olduğu kadar bu aradaki sürecin sağlıklı şekilde işleyişini garanti eden bir tedarik zincirine ihtiyaç vardır. Blockchain teknolojisinin tarımı nasıl canlandırabileceği ve dünyada milyarlarca insanın beslenmesine yardımcı olabilecek büyük bir potansiyel taşıdığını bu yazıda detaylarıyla ele alacağız.

Kripto Endüstrisi

NFT'lerde Son Gelişmeler - NFT Piyasası Hakkında

Tüm dünya, dijital mülkiyet ve dijital sanatın yeni harikalarından bahsederken 2021'de NFT'ler potansiyelini gösterdi. Hemen bir yıl sonra NFT'ler ivmesini kaybetmiş ve yüksek seviyelerden düşmüş görünürken buzdağının görünmeyen kısmında neler oluyor? Bu yazıda 2022'de NFT dünyasında neler olup bittiğini, bugünlerde NFT piyasasının nasıl göründüğünü ve eşsiz kripto varlıkları nelerin beklediğini inceleyeceğiz.

Haberler

Rain Türkiye, Sermayesini İki Katına Çıkardı

Türkiye’de kripto varlıklar alanında güvenilirlik ve regülasyonlara uyumun öncüsü Rain, ödenmiş sermayesini 50 milyon TL’den 100 milyon TL’ye yükselterek regülasyona hazırlık için önemli bir adım daha attı. Böylece Rain, geçtiğimiz Aralık ayından sonra bir kez daha güçlü bir sermaye artırımına giderek kendi sektörü için de örnek oluşturdu.

Kripto Endüstrisi

Art Blocks Curated: NFT Dünyasının İncelikli Sanatı

Art Blocks, sayısız ünlü ve oldukça değerli NFT eserlerinin arkasındaki isimdir. Bu organizasyon, yalnızca titiz hazırlanmış standartlardan geçen ve dijital sanat alanının saygın isimleri tarafından övgü alan koleksiyonlar yayınlar. Yüksek standartlarına yenisini ekleyen Art Blocks, NFT yayıncısı olmak için bir proje başlatmış ve bunu Art Blocks Curated adı altında toplamıştır. Bu yazıda Art Blocks Curated koleksiyonu ve NFT dünyasının titizlikle seçilmiş sanat eserleri hakkında konuşacağız.

Kripto Görüşleri

Bu Hafta Takip Edilecek Kriptolar: BTC, SAND, MANA, BAT

Binlerce kripto varlık arasından sadece birkaçında karar kılmak zor olabilir, bu yazı serimizi tam da bu nedenle başlattık. Serimizin üçüncü yazısında önümüzdeki günlerde takip edilecek dört kripto varlığı anlatıyor olacağız. Bitcoin (BTC), Sandbox (SAND), Decentraland (MANA) ve Basic Attention Token (BAT) bu haftanın listesinde yer alıyor.

Temel Kripto Bilgileri

Blockchain Teknolojisi Eğitimi Nasıl Değiştirebilir?

Blockchain teknolojisi, neredeyse tüm merkeziyetsiz kripto ekosistemlerinin yapıtaşıdır. Bununla birlikte Blockchain'in devrim yaratabileceği alan sadece kriptoyla kısıtlı değildir ve aynı zamanda fiziksel dünyanın bazı geleneksel endüstrilerini de baştan değiştirilebilir. Eğitim, ilk günlerinden bu yana temelde değişikliğe uğramamış alanlar arasındadır ancak Blockchain teknolojisi bu eski moda alanda reform yapmayı başarabilecek güç olabilir.

Haberler

Haftalık Kripto Piyasası Özeti 12

Son yedi gün kripto piyasası için karmaşıktı. Başlangıçta BTC, ETH ve birçok altcoin önemli destek seviyelerini kaybetti ve geçmiş yılların fiyatlarında işlem görmeye başladı. Hafta sonu yeniden BTC ve başlıca altcoin'lerin çoğu kaybettikleri destek seviyelerini geri kazanmayı başardı, bu tutunma hareketi piyasa trend dönüşü için çok önemliydi. Piyasada geçen hafta önemli bir haber akışı da vardı. Bu yazıda geçen haftanın en kritik haberlerinden de bahsedeceğiz.

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 10
logo-light

Rain, regülasyon odaklı kripto varlık alım ve satım platformudur. Rain finansal kurum standartlarında kullanıcılarına hizmet sunmaktadır.

Şirket

Öğrenin

Kariyer

Sosyal

Rain uygulamasını indirmek için QR kodu tarayın

iOS & Android

İndirmeler

Telif Hakkı 2022 Rain Turkey