Rain Blog

News and updates from the leading cryptocurrency platform in the Middle East

The four principles of crypto trading for beginners

By Rain İçerik Ekibi - Apr 27, 7:00 PM

Kripto alım satımı, başka hiçbir varlık sınıfının sunmadığı fırsatlar sunsa da uygun bir rehberliğin olmaması sorun yaratabilir. Bu nedenle, bu yazımızda yeni başlayanlar için kolaylaştırmak adına kripto alım satımlarını net, basit ve verimli hale getirmesi gereken ilk dört ilkeyi açıklayacağız.

İlke 1: Gidişatınızı Akıllıca Belirleyin

İlk ve en önemli ilke, herkesin alım satım işlemlerine başlamadan önce hedefleri, araçları, risk toleransını önceden tanımlaması gerektiğidir. %20 kazanç mı hedefliyorsunuz ya da varlıklarınızı ikiye katlamak mı istiyorsunuz? Gün içi alım satım yapan bir kişi mi yoksa uzun vadeli bir yatırımcı mı olacaksınız? Risk toleransınız yüksek, orta ya da düşük mü? Bu soruların yanıtlanması sonucunda daha hızlı ve verimli sonuçlara ulaşmış ve kripto alım satım yolculuğunuzu inşa etmek için sağlam bir çerçeveye sahip olmuş olursunuz.

İlke 2: Hedeflerinize Bağlı Kalın

Kripto yolculuğunuz boyunca belirlediğiniz hedeflere bağlı kalmanız, hedeflerinize ulaşılabilirliği kolaylaştırır. Piyasa koşulları, hedefinizi değiştirmeyi veya tamamen terk etmeyi düşündürtecek noktaya getirse de belirlediğiniz hedefe bağlı kalmanız faydalı olacaktır. Planınızı takip etmek, önemli ölçüde bir rahatlık ve istikrar hissi sağlamakla kalmayıp, aynı zamanda uzun vadeli tutarlılık için gereken deneyimleri öğretecektir. 

İlke 3: Duygularınızı Göz Önünde Bulundurarak, Gerçekçi Yaklaşın

Kripto alım satımı her türden duyguyu barındırabilir ve bu duygular kripto endüstrinin ayrılmaz parçası olsa da alım satım kararlarınızı duygularınıza dayandırmadan yapmak da önem taşır. İçgüdülerinizi dinlemek büyük önem taşır, çünkü içgüdüler nesnel gerçeklerin ve rakamların asla tahmin edemeyecekleri olayları önceden haber verebilirler. İçgüdülerinizden emin değilseniz, işlemlerinizi duygulara odaklamaktan kaçınmanız ve nesnel olmaya konsantre olmanız faydalı olacaktır. Bunun için, kripto varlıklarının piyasadaki son otuz günün fiyat gelişimi, piyasa değeri, fayda, toplanan ücretler, aktif kullanıcı sayısı ve sıralama gibi ölçüm değerlerini gözlemleyerek başlayabilirsiniz.

İlke 4: Tutarlılığı Hedefleyin

Bu ilke kulağa önemsiz gelse de büyük ölçüde önem taşır. Tutarlılığı hedeflemek, güvenilir bir şekilde tamamlanması mümkün olan sonuçları hedeflemeye ve ulaşmaya çalışmak anlamına gelir. Bu durum, şanslı durumların sizde yaratabileceği yanılsamayı ortadan kaldırır ve aynı zamanda “deneyim” kavramına şanstan çok daha fazla değer vermenizi sağlar. 

Yeni başlayanlar için kripto alım satım işlemleri zorluk gösterebilir. Bununla birlikte, kripto yolculuğunuz için doğru bir gidişat belirlemeniz, hedeflerinize bağlı kalmanız, sezgilerinizi göz önünde bulundurmanız, gerçekçi yaklaşmanız ve tutarlılığı hedeflemeniz sizi doğrudan başarıya giden yola taşıyacaktır.

Rain is a Crypto-Asset Services Provider headquartered in İstanbul. Rain provides services to its users at financial institution standards.

Company

Learn

Careers

Social

Scan to download

iOS & Android

Downloads

Copyright 2022 Rain Turkey