Have a question?

Find answers in our articles:

Tether (USDT) Nedir?

Tether (USDT), BitFinex' e ait olan ve Tether Limited tarafından üretilen bir kripto para biriminin tokenize edilmiş göstergesidir. Tether (USDT); Ethereum, Binance Smart Chain, Tron, Omni aracılığıyla Bitcoin, Solana ve daha fazlası dahil olmak üzere birden fazla blok zincirinde kullanılmaya uygundur. Tether Limited; dolaşımdaki her bir Tether (USDT)’ in, Tether Limited' in Amerikan Doları rezervlerindeki 1 Dolar (USD)’ a karşılık geldiğini belirtmektedir.. Kullanıcılar, Tether.to platformuna kaydolarak Tether (USDT)’ i Dolar (USD) karşılığında oluşturabilir ve kullanabilir.

 

USDT, kripto para ekosistemindeki birçok Stabil Coin’ den biridir. Stabil Coin basitçe; değer olarak başka bir varlığı takip etmesi amaçlanan herhangi bir kripto para birimini kripto token olarak ifade eder. USDT, USD değerini takip etmek için belirli girişimlerde bulunur ve genellikle 1 USD yakınında işlem görür. Kullanıcılar, blok zincirine dayalı ve dolara sabitlenmiş bir varlığa sahip olarak; kripto para birimi ekosistemindeki blok zincirler arasında işlem yapabilir, değişken kripto para birimleri ile daha az değişken para birimleri arasında geçiş yapabilirler.

 

USDT (Tether) Bulundurmanın Olası Riskleri Nelerdir?

 

  • USDT birçok borsada ve piyasada işlem görür ve herhangi bir zaman diliminde tam olarak 1 USD karşılığında işlem yapmayabilir. Aşırı uç bir senaryoya göre Tether (USDT)’ e olan güven kaybolursa, değeri 0 (Sıfır) Dolar’ a kadar düşebilir.

  • USDT birden fazla blok zincirinde bulunduğundan, kullanıcılar uyumsuz bir ağa token göndermediğinden emin olmalıdır. Örneğin; Rain' den bir Binance Akıllı Zincir (BSC) adresine USDT göndermek, kalıcı para kaybına neden olabilir.

  • Tether Limited, merkezi Hong Kong' da konumlanmış ve İsviçre' de ofisleri bulunan bir şirkettir. Tether (USDT)' i elinizde bulundurarak, Tether Limited' in Amerikan Doları (USD) rezervlerini yönetebilme ve işletebilme ihtimalini de göze almış olursunuz.

    • Tether Limited; Haziran 2021 tarihinde, %85'i ticari senet olmak üzere mevduat sertifikaları ve hazine bonolarından oluşan Amerikan Doları (USD) rezervlerinin bileşimini detaylandıran bir şeffaflık raporu yayınlamıştır:

https://tether.to/wp-content/uploads/2021/08/tether_assuranceconsolidated_reserves_report_2021-06-30.pdf

Did this article answer your question?

Have more questions? Submit a ticket

Can't find what you're looking for?

Our support agents are standing by.

Submit a Ticket

For general inquiries, customers with Personal Accounts can contact us by submitting a ticket.

Live Chat

We guarantee a 24 hour response whether it is a live chat or email

Rain is a Crypto-Asset Services Provider headquartered in İstanbul. Rain provides services to its users at financial institution standards.

Company

Learn

Careers

Social

Scan to download

iOS & Android

Downloads

Copyright 2022 Rain Turkey