Sorunuz var mı?

Makalelerimizde sorularınıza cevap bulabilirsiniz

Hedef Etiketi Nedir?

Destination tag veya Türkçe karşılığıyla hedef etiketi, her bir Ripple (XRP) hesabına atanmış benzersiz bir 9 basamaklı sayıdır.

Birçok borsa ve cüzdan için gerekli olan XRP Etiketleri, benzersiz bir etiket/not kullanarak hangi müşterinin varlık yatıracağının belirlenebilmesi amacıyla kullanılmaktadır. XRP, bir adres için minimum etkinleştirme bakiyesi gerektirdiğinden, bir borsanın size benzersiz bir XRP adresi sunması ekonomik olmayabilir. Adresin borsayı tanımlamaya yardımcı olduğunu; etiketin ise o borsa, web sitesi veya cüzdandaki hesabınızı tanımlamaya yardımcı olduğunu düşünebilirsiniz. Başka bir borsa veya cüzdandan Rain Türkiye XRP cüzdanınıza gönderim yaparken, XRP cüzdan adresinizle birlikte XRP Hedef Etiketinizi (XRP Destination Tag) de eklemeniz gerekecektir.

Rain Türkiye’ den Diğer Borsalara XRP Gönderimi

Lütfen XRP' yi Rain Türkiye dışındaki herhangi bir cüzdan veya borsaya göndermeden önce bir hedef etiketi veya notun gerekli olup olmadığından emin olunuz.

Bir etiket eklemenizi gerektiren durumlarda, XRP göndereceğiniz cüzdanınıza ait XRP etiketini/notunu ve XRP cüzdan adresinizi, Rain Türkiye XRP çekme sayfasında doğru alanlara dikkatle eklemeniz gerekir.

NOT: Etiket olmadan XRP gönderimi yapmak, XRP kaybına neden olabilir. Blok zincirinde yapılan işlemler geri alınamayacağından, varlıklar gönderildikten ve blok zincirinde onaylandıktan sonra para yatırma işleminizin alıcı cüzdan/borsa tarafından reddedilmesi durumunda yaşayacağınız kaybın telafisi mümkün olmayacaktır.

Rain hesabınızdan nasıl XRP göndereceğiniz hakkında daha fazla bilgi için buraya tıklayın.

Başka Cüzdanlardan Rain Türkiye Cüzdanınıza XRP Yatırma işlemi

Hedef Etiketi veya Notu (Memo) olmadan bazı borsalar para yatırma işleminizi onaylamaz. Rain Türkiye hesabınızdan XRP cüzdan adresinizle birlikte "Hedef Etiketinizi" de kopyalamanız ve çekme işlemini yaptığınız platform üzerinde gerekli alanlara eklemeniz gerekmektedir.

Rain Türkiye cüzdanınıza XRP yatırma işlemi yaparken eklemeniz gereken Hedef etiketi (Tag), işlemi başarı ile gerçekleştirmenizi sağlayacaktır.

Rain hesabınıza XRP' yi nasıl yatıracağınız hakkında daha fazla bilgi için buraya tıklayın.

 

Rain Türkiye Hakkında

Türkiye’de faaliyet gösteren bir kripto para platformu olan Rain Türkiye ’nin şirket merkezi İstanbul’ dadır. Rain Türkiye aracılığı ile güvenli ve kurallara uygun bir şekilde Bitcoin ve diğer kripto paraları alabilir, satabilir ve saklayabilirsiniz.

Bu makale size yardımcı oldu mu?

Başka bir sorunuz var mı? Bir destek mesajı gönder.

Aradığınızı bulamadınız mı?

Destek ekibimize dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.

Talep Oluştur

Kişisel hesabı olan müşterilerimiz, sorularıyla ilgili olarak bizlerle bir yardım bileti oluşturarak iletişime geçebilirler

Canlı Sohbet

Sizlere e-posta veya canlı destek vasıtasıyla 24 saat içerisinde geri döneceğimizi garanti ederiz.

Rain, regülasyon odaklı kripto varlık alım ve satım platformudur. Rain finansal kurum standartlarında kullanıcılarına hizmet sunmaktadır.

Şirket

Öğrenin

Kariyer

Sosyal

Rain uygulamasını indirmek için QR kodu tarayın

iOS & Android

İndirmeler

Telif Hakkı 2022 Rain Turkey