Sorunuz var mı?

Makalelerimizde sorularınıza cevap bulabilirsiniz

Tether (USDT) Nedir?

Tether (USDT), BitFinex' e ait olan ve Tether Limited tarafından üretilen bir kripto para biriminin tokenize edilmiş göstergesidir. Tether (USDT); Ethereum, Binance Smart Chain, Tron, Omni aracılığıyla Bitcoin, Solana ve daha fazlası dahil olmak üzere birden fazla blok zincirinde kullanılmaya uygundur. Tether Limited; dolaşımdaki her bir Tether (USDT)’ in, Tether Limited' in Amerikan Doları rezervlerindeki 1 Dolar (USD)’ a karşılık geldiğini belirtmektedir.. Kullanıcılar, Tether.to platformuna kaydolarak Tether (USDT)’ i Dolar (USD) karşılığında oluşturabilir ve kullanabilir.

 

USDT, kripto para ekosistemindeki birçok Stabil Coin’ den biridir. Stabil Coin basitçe; değer olarak başka bir varlığı takip etmesi amaçlanan herhangi bir kripto para birimini kripto token olarak ifade eder. USDT, USD değerini takip etmek için belirli girişimlerde bulunur ve genellikle 1 USD yakınında işlem görür. Kullanıcılar, blok zincirine dayalı ve dolara sabitlenmiş bir varlığa sahip olarak; kripto para birimi ekosistemindeki blok zincirler arasında işlem yapabilir, değişken kripto para birimleri ile daha az değişken para birimleri arasında geçiş yapabilirler.

 

USDT (Tether) Bulundurmanın Olası Riskleri Nelerdir?

 

  • USDT birçok borsada ve piyasada işlem görür ve herhangi bir zaman diliminde tam olarak 1 USD karşılığında işlem yapmayabilir. Aşırı uç bir senaryoya göre Tether (USDT)’ e olan güven kaybolursa, değeri 0 (Sıfır) Dolar’ a kadar düşebilir.

  • USDT birden fazla blok zincirinde bulunduğundan, kullanıcılar uyumsuz bir ağa token göndermediğinden emin olmalıdır. Örneğin; Rain' den bir Binance Akıllı Zincir (BSC) adresine USDT göndermek, kalıcı para kaybına neden olabilir.

  • Tether Limited, merkezi Hong Kong' da konumlanmış ve İsviçre' de ofisleri bulunan bir şirkettir. Tether (USDT)' i elinizde bulundurarak, Tether Limited' in Amerikan Doları (USD) rezervlerini yönetebilme ve işletebilme ihtimalini de göze almış olursunuz.

    • Tether Limited; Haziran 2021 tarihinde, %85'i ticari senet olmak üzere mevduat sertifikaları ve hazine bonolarından oluşan Amerikan Doları (USD) rezervlerinin bileşimini detaylandıran bir şeffaflık raporu yayınlamıştır:

https://tether.to/wp-content/uploads/2021/08/tether_assuranceconsolidated_reserves_report_2021-06-30.pdf

Bu makale size yardımcı oldu mu?

Başka bir sorunuz var mı? Bir destek mesajı gönder.

Aradığınızı bulamadınız mı?

Destek ekibimize dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.

Talep Oluştur

Kişisel hesabı olan müşterilerimiz, sorularıyla ilgili olarak bizlerle bir yardım bileti oluşturarak iletişime geçebilirler

Canlı Sohbet

Sizlere e-posta veya canlı destek vasıtasıyla 24 saat içerisinde geri döneceğimizi garanti ederiz.

Rain, regülasyon odaklı kripto varlık alım ve satım platformudur. Rain finansal kurum standartlarında kullanıcılarına hizmet sunmaktadır.

Şirket

Öğrenin

Kariyer

Sosyal

Rain uygulamasını indirmek için QR kodu tarayın

iOS & Android

İndirmeler

Telif Hakkı 2022 Rain Turkey